grooming

 • Pandora Gate. 'To kwestia poczucia wyższości i kontroli. Tak zachowują się osoby zaburzone'

  Pandora Gate. "To kwestia poczucia wyższości i kontroli. Tak zachowują się osoby zaburzone"

  - To sprawca jest zawsze winny. Nikt kto doświadcza przemocy, nie prowokuje tego w żaden sposób. Ktoś, kto stosuje przemoc, będzie szukał kogoś, nad kim będzie mógł się znęcać tak długo, aż taką osobę znajdzie i ją uwikła. To jest kwestia władzy, poczucia wyższości, kontroli. Tak zachowują się osoby zaburzone - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Aleksandra Dulas, edukatorka seksualna i terapeutka traumy. W związku z Pandora Gate rozmawiamy też o zachowaniach zarzucanych Stuu Burtonowi i o tym, jak przed groomingiem bronić siebie i swoich bliskich.

  Justyna Bryczkowska
 • Gdy miałam 14 lat, podrywał mnie 23-latek. Absurd! Przecież ja byłam wtedy dzieckiem

  Gdy miałam 14 lat, podrywał mnie 23-latek. Absurd! Przecież ja byłam wtedy dzieckiem

  - Byłam wtedy dzieckiem. Nie wiem, jak miałabym tworzyć relację z kimś, kto był już studentem i był na zupełnie innym etapie życia. Gdy teraz sobie myślę o tym, że ja w wieku 23-lat miałabym spotykać się z 14-letnim chłopcem, ogarnia mnie przerażenie - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka Marlena.

  Nadesłane do redakcji
 • Najpierw Gargamelem 'jarała się w podstawówce'. Kiedy został jej chłopakiem, znajomym pisała: Boję się go

  Najpierw Gargamelem "jarała się w podstawówce". Kiedy został jej chłopakiem, znajomym pisała: Boję się go

  Ola miała 13-14 lat, kiedy ponad 20-letni i niezwykle popularny w sieci idol miał poprosić ją o "miłe fotki na dobranoc", a w rozmowach zarzucał ją seksualnymi aluzjami. Laura miała 16 lat, gdy zdecydowała się wejść w związek ze starszym o osiem lat internetowym twórcą, którym "jarała się w podstawówce". Obie dziewczyny mówią dziś, że padły ofiarami groomingu i obie wyznały, że trudne doświadczenia doprowadziły je do nieudanych prób samobójczych.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

grooming