GUS
-
Kiedyś uwielbiane, dziś Polacy nie chcą tak nazywać dzieci. W 2022 roku to imię otrzymało 16 dziewczynek
"Kwiat fiołka" to jedno z określeń tego niegdyś bijącego rekordy popularności i często nadawanego imienia żeńskiego w Polsce. W 2022 roku otrzymało je zaledwie 16 dziewczynek.
-
Oto najrzadsze nazwiska w Polsce. Niektóre z nich noszą tylko 2 osoby w kraju
Najpopularniejsze nazwiska w Polsce wielu z nas z bez zastanowienia może wymienić, lecz gdy kwestia dotyczy tych najmniej spotykanych, sytuacja się nieco komplikuje. Sprawdź, których z nich nie usłyszysz zbyt często. Niektóre najrzadsze nazwiska posiadają tylko 2 osoby.
-
To oficjalne! Znamy ostateczny wskaźnik waloryzacji emerytur w 2023. GUS opublikował dane
GUS opublikował dane, dzięki którym wreszcie dowiemy się, ile będzie wynosić waloryzacja emerytury. 2023 rok zgodnie z przewidywaniami przyniesie rekordową podwyżkę. O ile wzrosną świadczenia od marca?
-
Długi dojazd do pracy może zepsuć twoje małżeństwo? Oto najczęstsze przyczyny rozwodów
Dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat rozwodów nie napawają optymizmem. Jak zauważa Gazeta Wrocławska, sądy w województwie dolnośląskim, każdego roku orzekają średnio około 5 tysięcy rozwodów. W samym Wrocławiu 1276. Dlaczego Polacy decydują się na zerwanie przysięgi małżeńskiej?
-
Emerytury 2023 będą jeszcze wyższe! Ile wyniosą podwyżki? Są pierwsze wyliczenia
Ile wyniesie waloryzacja emerytur w 2023? Okazuje się, że może być znacznie wyższa, niż przewidywał to rząd. Wszystko za sprawą nowych danych opublikowanych przez GUS. Jak miałoby się to przełożyć na świadczenia seniorów? Fakt przedstawił wstępne wyliczenia.
-
Kto może złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury? Nowe zasady mogą pozbawić cię zysku
Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia, to dla wielu osób szansa na dodatkową gotówkę co miesiąc. Ze względu na zmiany w tablicach średniego dalszego trwania życia, niektóre osoby mogą otrzymać nawet ponad 100 złotych. Niestety, nie wszyscy.
-
Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia. Wiemy, kto może starać się o wyższe świadczenie
Ponowne przeliczenie emerytury jest szansą na otrzymanie wyższego świadczenie. Z opcji tej jednak nie mogą skorzystać wszyscy seniorzy. Postawione zostały określone warunki, które trzeba spełnić. Wyjaśnimy dziś jakie.
-
Ci seniorzy mogą złożyć wniosek o ponowne przeliczenie emerytury. Średnia długość życia znów krótsza
W dniu 28 marca 2022 roku ponownie zostały ogłoszone nowe tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Są podstawą do przyznania emerytur na wnioski zgłoszone od dnia 1 kwietnia do dnia 31 marca następnego roku kalendarzowego. Kto będzie mógł liczyć na podwyżkę świadczenia? Odpowiadamy.
-
Dla tych osób na ponowne przeliczenie emerytury jest już za późno! W 2022 zmieniły się zasady
Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia to dla wielu seniorów szansa na poprawę sytuacji finansowej. Mogą podwyższyć swoje świadczenia ze względu na zmiany w tablicach GUS. Niestety, dla niektórych ponowne przeliczenie emerytury 2022 nie będzie już możliwe.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022 na nowych zasadach. Nawet te osoby już go nie złożą
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022 to szansa na podwyżkę świadczenia. Tablice prowadzone przez GUS uległy zmianie, warto zatem sprawdzić, kto na tym zyska. Niestety zmiany we wnioskach o ponowne przeliczenie emerytury 2022 nie ucieszą każdego seniora.
-
Do niedawna znienawidzone i obciachowe. Dziś te sandały to hit. Spójrzcie na Rozenek
-
Miała 9 mężów. Z ostatnim spędziła 30 lat i to on był miłością jej życia
-
Sezon ślubny w pełni. Jaką kreację wybrać, aby wyglądać zjawiskowo? Najnowsze trendyMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Czym podlewać pomidory? Rozpuść w wodzie, a będą rosły jak na drożdżach
-
Jak ogrodzić działkę bez zgody sąsiada? Istnieje kruczek prawny
- Zmieszaj z wodą i spryskaj. Skuteczny sposób na stonkę ziemniaczaną
- "Dawid Podsiadło powiedział, że stanie w kolejce po mój autograf". O pani Monice mówi cała Warszawa
- Włóż spodnie do zamrażarki i zostaw je tam na całą noc. Efekt jest powalający
- Długa sukienka w kwiaty Dominiki Gwit. Pięknie podkreśla talię
- Małgorzata Rozenek spaceruje w "piżamie". Modowa wpadka? Nie, te zestawy będą hitem lata
-
Ponowne przeliczenie emerytury 2022. W tym roku jeszcze więcej wniosków zostanie odrzuconych
Jeszcze niedawno było bardzo głośnio o dość licznej grupie seniorów w całej Polsce starających się o ponowne przeliczenie emerytury 2022. Wpływ miały no to nowe tablice opublikowane przez GUS. Większość wniosków była odrzucana, a teraz ta nieliczna grupa, której wnioski zostały przyjęte, musi szykować się na niekorzystne zmiany.
-
Ponowne przeliczenie emerytury 2022: nie dla wszystkich. "Taka różnica ma prawo podnieść ciśnienie"
W tym roku seniorzy aktywni zawodowo mogą stracić w związku ze zmianami, jakie weszły w życie w związku z przeliczaniem emerytur. Niestety osoby te nie będą mogły przeliczać jej tak często jak jeszcze rok wcześniej. Wyjaśniamy, co dokładnie się zmienia.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury: kto może złożyć? W życie weszły niekorzystne zmiany
Wiele pism o ponowne przeliczenie emerytury jest odrzucanych przez ZUS. Dzieje się tak dlatego, że tylko nieliczna grupa emerytów może się o to starać. Wiemy jakie warunki należy spełnić, aby móc złożyć wniosek o przeliczenie emerytury.
-
Ponowne przeliczenie emerytury w 2022 zmieni się. Niektórzy mogą na tym stracić
Niestety seniorzy aktywni zawodowo mogą w tym roku stracić w związku ze zmianami, jakie zaszły w przeliczaniu emerytur. Emerytura w przypadku takich osób nie będzie mogła być już tak często przeliczana jak kiedyś. Wyjaśniamy, co dokładnie się zmienia.
-
Ponowne przeliczenie emerytury 2022: wprowadzono zmiany. Pracujący emeryci mogą dużo stracić
Wraz z nastaniem nowego roku zaszły zmiany w możliwości składania wniosku o ponowne przeliczenie emerytury 2022. Niestety nie są one korzystne dla seniorów. Najwięcej stracić mogą na tym osoby aktywne zawodowo.
-
Premier ogłosił, ile wyniesie waloryzacja emerytur i rent 2022! Ta informacja zaskakuje
Waloryzacja emerytur i rent 2022 wciąż była jedną wielką niewiadomą. Jednak Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej dokładny wskaźnik waloryzacji, która będzie miała miejsce 1 marca.
-
Narodowy Spis Powszechny: wyniki. Ile kobiet, mężczyzn i katolików mieszka w Polsce? Odpowiedzi szokują
Jeszcze w 2021 dobiegł końca Narodowy Spis Powszechny, wyniki jednak poznaliśmy dopiero 27 stycznia 2022 roku. Jest to na razie wstępny zarys zebranych informacji, ale już możemy się dowiedzieć, że jest nas o ponad 300 tys. mniej.
-
Są już pierwsze wyniki spisu powszechnego 2021. "Mamy dodatni bilans migracyjny"
W 2021 roku został przeprowadzony przez GUS narodowy spis powszechny. Odbywający się co 10 lat spis statystyczny ma na celu dostarczanie kluczowych informacji na temat demografii naszego państwa. Pierwsze wyniki właśnie zostały opublikowane. W ich prezentacji wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda.
-
Komu przysługuje przeliczenie emerytury? Okazuje się, że nielicznym. ZUS odrzuca większość wniosków
W momencie opublikowania przez GUS nowych tablic średniej długości trwania życia wielu seniorów ruszyło do ZUS-u. Zauważyli w tym szanse na podniesienia swojej emerytury. Komu przysługuje przeliczenie emerytury? Okazuje się, że nielicznym a większość wniosków jest odrzucana.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury: kto powinien złożyć? Wielu emerytów spotyka się z odmową
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury wystarczy złożyć w odpowiednim urzędzie. Pozytywnie rozpatrzony może spowodować podwyżkę dotychczasowego świadczenia. Okazuje się jednak, że może nie zostać przyjęty. Należy spełnić określone warunki, aby został rozpatrzony.
-
Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia nie dla każdego. Tylko nieliczni mogą się starać
Ponowne przeliczenie emerytury po 65 roku życia to temat, który jest wciąż żywy wśród seniorów. Pomimo tego, że związane z tą sytuacją nowe tablice średniego dalszego trwania życia obowiązują od kwietnia, dalej wielu seniorów głowi się czy należy się mu wyższa emerytura.
-
Narodowy spis powszechny 2021 już zakończony. Teraz GUS rozpoczyna kontrole. Nie można odmówić!
Narodowy spis powszechny trwał w Polsce do 30 września 2021 roku. GUS na przestrzeni dni ruszy z kontrolami w całym kraju. Zadzwoni do 100 tysięcy wylosowanych mieszkańców. Jeśli się spisałeś, możesz spodziewać się telefonu.
-
Spis powszechny 2021. GUS przeprowadzi badanie kontrolne. Nie możesz odmówić
Spis powszechny 2021. W listopadzie Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi kontrolne badanie jakości pozyskanych danych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jak będzie wyglądało badanie? Czy można odmówić wzięcia udziału?
-
Narodowy Spis Powszechny 2021. GUS wyciąga konsekwencje: "Wystawiliśmy ponad 300 zgłoszeń na policję"
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dobiegł końca. GUS rozpoczyna działania wobec osób, które odmówiły udziału w badaniu. Konsekwencje są bardzo poważne. Ile możemy stracić?
-
Spis powszechny po terminie. Czy można się jeszcze spisać przez internet?
Od 1 kwietnia do 30 września 2021 trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czy można się jeszcze spisać przez internet? Jakie są kary za niewzięcie udziału w spisie powszechnym?
-
Narodowy Spis Powszechny. Został jeden dzień na spisanie się! Tutaj znajdziesz punkt spisowy w twojej okolicy
Kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Czasu na spisanie się zostało już naprawdę niewiele. Za niewzięcie udziału w spisie grożą kary pieniężne, dlatego lepiej znaleźć chwilę na dopełnienie obowiązku. Jak się spisać przez internet? Gdzie znaleźć najbliższy punkt spisowy?
-
Spis powszechny - kto musi się spisać? Lepiej się pospieszyć. Zostało tylko kilka dni
Narodowy Spis Powszechny wystartował już 1 kwietnia. Od tej pory mieliśmy pół roku na to, aby wypełnić formularz przygotowany przez GUS. Czasu na samopis jest coraz mniej, a odmowa udziału w badaniach wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Kiedy mija termin?
-
Spis powszechny - do kiedy można się zapisać? Lepiej się pospieszyć. Zostało tylko kilka dni
Główny Urząd Statystyczny po raz kolejny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny. Do kiedy mamy czas na wypełnienie formularza? Jak się okazuje, zostało nam już tylko kilka dni, a odmowa udziału w spisie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Co powinniśmy zrobić?
-
Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia. Dla kogo? Wielu emerytów spotyka się z odmową
Ponowne przeliczenie emerytury po 65. roku życia to jeden z najgłośniejszych tematów wśród seniorów. Okazuje się jednak, że tylko nieliczni będą mogli skorzystać z tej możliwości. Jakie warunki należy spełniać?
-
Narodowy Spis Powszechny 2021 - nocne spisywanie dla zapracowanych. To ostatnie dni na wzięcie udziału w spisie
Niewiele czasu zostało na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Aby każdy mógł się spisać, Główny Urząd Statystyczny organizuje nocne spisywanie dla zapracowanych.