hobby

 • Manekiny z ludzką twarzą i... figurą

  Gdzie tam manekinom do normalnego świata. Sztuczne włosy, szczupłe sylwetki, wysokie kości policzkowe - z witryn sklepów patrzą na nas syntetyczne modelki w skali 1:1. Skoro jednak coraz więcej jest modelek plus size to i manekiny przecierają szlak dla tych o pełniejszej figurze. Rewolucja zaczyna się w Szwecji.

  Ola Długołęcka
 • Święcona woda po ugotowanych jajkach jako remedium na pryszcze? Wielkanocne zwyczaje kultywowane w pierwszej połowie XX wieku
 • Skoro mamy grube dzieci, to nie nikogo nie powinny dziwić grube psy i koty [ROZMOWA]
 • Leniuchy czy flejtuchy? Pielęgnacja dla opornych

  Jeśli nie jesteś kobietą perfekcyjną i zdarza ci się kombinować z oszczędzaniem czasu na czynnościach związanych z urodą i stylizacją, to witaj w - brutalnie nazwanym przez idealnie zadbane eksponaty - klubie flejtuchów.

  Ola Długołecka
 • Kobiety mają większy wpływ na konie - dlaczego?

  Kobiety mają większy wpływ na konie - dlaczego?

  Cyrk, pokaz mody, towarzyskie spotkanie. Jazda konna to hobby ale także praca. Wycieczka do stajni to pierwszy krok ku takiej przygodzie. Jak w pierwszej połowie XX wieku dbano i obcowano z tymi zwierzętami? Czy kobiety radzą sobie z nimi lepiej?

  Magdalena Bloch
 • Zamiast narzekać, zmień swoje życie. Zainspiruj się przykładami sześciu osób, które zrobiły życiową woltę
 • Palma chroni przed złymi mocami i zapewnia dobrobyt - czy dlatego je kiedyś święcono?
 • Wysokie obcasy na wyjście z kryzysu?

  Szpilki nosimy wtedy, gdy w ekonomii dzieje się dobrze, a płaskie buty, kiedy czujemy, że brakuje nam stabilizacji. Takie wnioski wysnuli naukowcy. Zgodzicie się z ich tezą?

  Ola Długołęcka
 • Książka na podryw - jak rwać, to najlepiej na poezję!

  Czy czytanie książek ma znaczenie w przypadku wyboru partnera? Czy osoby oczytane są atrakcyjniejsze od tych, które omijają lektury szerokim łukiem? Jaki gatunek to najlepszy wabik? Znamy odpowiedzi na te (i inne zresztą także) pytania.

  Ola Długołęcka
 • Wiązanka ślubna - co się liczy przy jej wyborze?

  Wiązanka ślubna - co się liczy przy jej wyborze?

  Monochromatyczny mini bukiecik, czy kaskada zwisających kwiatów o fantazyjnych kształtach? Przy wyborze idealnego bukietu powinnaś wziąć pod uwagę takie kryteria jak: rodzaj sylwetki, wzrost, karnacja, a nawet kolor włosów! Sprawa gustu i mody powinna w tym przypadku zejść na drugi plan.

  Magdalena Bloch
 • "Moobs" - męski biust tygodnia

  "Facet z cyckami" - takie określenie w ciągu kilku ostatnich tygodni usłyszałam więcej niż pięć razy. Ani razu nie padało z ust kobiet, które nawet nie za bardzo wiedziały, o co może chodzić, ale pojawiało się w wypowiedziach zasłyszanych w męskich rozmowach. W czym rzecz? W lipomastii!

  Ola Długołęcka
 • Piwo zamiast lakieru do włosów - jak o fryzury dbały kobiety kiedyś?

  Piwo zamiast lakieru do włosów - jak o fryzury dbały kobiety kiedyś?

  Szare mydło, sok z rzepy, cytrynowe płukanki, czy maseczki z jajka. Dawniej nie było drogich szamponów czy odżywek. Mimo to, kobiety wiedziały jak radzić sobie z łupieżem, czy z problemem rozdwajających się końcówek. Dzięki temu mogły pochwalić się mocnymi i lśniącymi włosami.

  Magdalena Bloch
 • Największy błąd w ćwiczeniach? Strach przed podjęciem wyzwania! - Ewa Chodakowska, ukochana trenerka Polek [WYWIAD]

  Półtora roku temu przyjechała do Polski zupełnie z niczym. W kilka miesięcy udało jej się przekonać do ćwiczeń ponad 225 tysięcy kobiet. Bo jak mówi, aktywność fizyczna to najprostsza droga do szczęścia. Ewa Chodakowska zdradza nam, jak zdobyła popularność, jak teraz wygląda jej życie i dlaczego za cztery lata chce wyjechać do Grecji.

  Magdalena Bloch
 • Jazda na motorze i gra w yo-yo - sposoby kobiet na wolny czas w ubiegłym wieku

  Jazda na motorze i gra w yo-yo - sposoby kobiet na wolny czas w ubiegłym wieku

  Spacery z pupilami, gra w yo-yo, wspólne kucharzenie, czy może plotki u kosmetyczki. W ubiegłym wieku kobiety w bardzo urozmaicony sposób spędzały czas wolny. Dziś relaksujmy się przed telewizorem, a spacerujemy jedynie po centrach handlowych. Czy powinnyśmy wrócić do dawnych zwyczajów?

  Magdalena Bloch
 • Wyścigi kelnerów - szalone zawody z ubiegłego wieku

  Wyścigi kelnerów - szalone zawody z ubiegłego wieku

  Mucha pod szyją, elegancki strój, włosy utrwalone brylantyną, a w drżącej dłoni metalowa taca ze szklankami po brzegi wypełnionymi wodą. A do wygrania najprawdziwszy szwajcarski zegarek. Tak bawili się kelnerzy w pierwszej połowie XX wieku!

  Magdalena Bloch
 • Dla tych, którzy nie lubią w kuchni gadających głów

  Sposób pokazywania gotowania zmienił się. Jest szybszy, bardziej dynamiczny i pozwala na całkowite wyeliminowanie słów. Nowa platforma Tastemade skupia ponad sto kanałów poświęconych jedzeniu, które serwują je na każdy możliwy sposób.

  Ola Długołęcka
 • Role kobiet - ile ich mają do spełnienia?

  Role kobiet - ile ich mają do spełnienia?

  Delikatne i czułe jednocześnie odważne i odporne na życiowe trudności. Pracowite i mimo podejmowania ról typowo męskich nie zatracające swojej kobiecości. Jak pokazuje historia bycie kobietą to trudne zadanie i największa rola do wypełnienia w życiu. Jak zmieniała się przez lata?

  Magdalena Bloch
Więcej o:

hobby