hobby

 • Tramwaje 13N - jakie były 50 lat temu...

  Tramwaje 13N - jakie były 50 lat temu...

  Od Nowego Roku historyczne ?parówki? zostały wycofane i przestały jeździć po warszawskich szynach. A że mamy do nich sentyment, postanowiłyśmy przyjrzeć się im z bliska.

  Magdalena Bloch
 • Wystarczająco dobra Pani domu

  Wystarczająco dobra Pani domu

  Rozpoczynamy nowy cykl, w którym zaprezentujemy wam ciekawe rozwiązania problemów, które dręczą każdą Panią Domu. Jak stać się lepszą wersją samej siebie i to najmniejszym kosztem?

  Magdalena Bloch
 • Karnawał - szampańskie zabawy sprzed lat

  Karnawał - szampańskie zabawy sprzed lat

  Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na karnawałową imprezę, zobacz, jak okres zapusty celebrowano przed laty!

  Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na karnawałową imprezę, zobacz, jak okres zapusty celebrowano przed laty!

  Magdalena Bloch
 • Tajniki zawodów: co ukrywają przed nami masażyści?

  "Skuteczny masaż odchudzający", "5 kilogramów mniej po 5 masażach" - kuszą hasła reklamowe. Tymczasem doświadczeni masażyści ostrzegają, aby nie nabierać się na nie. Jakie jeszcze tajemnice ukrywają przed nami masażyści? Dlaczego należy być ostrożnym zamawiając rehabilitanta do domu? Co zrobić, kiedy fachowiec z salonu masażu składa nam dwuznaczną propozycję? Olga Dąbrowska-Salik, masażystka z warszawskiego salonu SkinVitale, rehabilitantka z dziesięcioletnim doświadczeniem, odkrywa przed nami tajniki zawodu masażysty.

  Joanna Biszewska
 • Wszyscy do poloneza. Studniówki sprzed lat

  Wszyscy do poloneza. Studniówki sprzed lat

  Studniówka to polska tradycja, która nie ma odpowiednika nigdzie indziej na świecie. Bal jest organizowany na około 100 dni przed egzaminem dojrzałości. Wiąże się z nią również wiele rytuałów. Czy kiedyś brano je pod uwagę i traktowano poważnie?

  Magdalena Bloch
 • Jazda z figurami. Łyżwiarstwo przed laty

  Jazda z figurami. Łyżwiarstwo przed laty

  Jazda na łyżwach to prosty i idealny sposób na aktywny tryb życia. Dotlenia organizm, zwiększa sprawność fizyczną i kondycję. Jak dawniej uprawiano ten sport?

  Magdalena Bloch
 • Faceci w rajstopach - hit czy kit?

  Rajstopy, rajtuzy, legginsy, kalesony - wszystkie nosi się na nogach ale to rajstopy wzbudzają najwięcej kontrowersji. Zwłaszcza, gdy lądują na męskich udach i łydkach. Którzy panowie je noszą, a dla których temat nie istnieje?

  Ola Długołęcka
 • Procenty - i skutki picia sprzed lat

  Procenty - i skutki picia sprzed lat

  Jak pić, żeby następnego ranka nie cierpieć? To pytanie zadaje sobie każdy pijący, przed albo po sylwestrowej nocy. Sposobów podobno jest wiele. A jak radzono sobie z tą dolegliwością dawniej?

  Magdalena Bloch/Ola Długołęcka
 • Sylwester - tańcz, pij i baw się do rana ale nie trać głowy

  Sylwester to dla większości z nas imprezowy maraton. Nie codziennie szalejemy do szóstej nad ranem. W tym roku nie będziesz miała zbyt wiele czasu na regenerację - odpoczniesz w poniedziałek, a we wtorek będziesz musiała mieć świeży umysł gotowy do pracy. Co zrobić, żeby nie paść?

  Ola Długołęcka
 • Sylwestrowe przygotowania sprzed lat

  Sylwestrowe przygotowania sprzed lat

  Podczas nocy sylwestrowej każda z nas lubi zrobić się na bóstwo. O kreacji myślimy na długo przed. A jak kiedyś  kobiety przygotowywały się na tą okazję?

  Magdalena Bloch/Ola Długołęcka
 • Smaki z dzieciństwa i wczesnej młodości

  Kolekcjonowaliście historyjki z gum Donald? A na koloniach żywiliście się głownie zapiekankami z budki? Choć minęło wiele lat, niektóre smaki pozostają wciąż żywe.

  Ola Długołęcka
 • Drogi kliencie, ugotuj sobie sam

  Od hot potów, czyli azjatyckich kociołków po całe zaplecze kuchenne do dyspozycji gościa - oto, co oferują dziś stołeczne restauracje. Tylko jaki jest sens iść do restauracji, żeby gotować w niej samemu? Kuszący może okazać się element nowości i egzotyki, choć w przypadku polskiego smakosza i jego gustów nadal, zdaniem ekspertów, mamy do czynienia co najwyżej z szaleństwem kontrolowanym.

  Ula Hajn
 • Wigilia na zdjęciach sprzed lat

  Wigilia na zdjęciach sprzed lat

  Przygotowania zazwyczaj trwają kilka dni. Ale gdy zasiadamy do wspólnej, uroczystej kolacji, zapominamy o zmęczeniu i skupiamy się na tej podniosłej chwili.  A jak kiedyś celebrowano najpiękniejszy i najbardziej wyczekiwany dzień w roku?

  Magdalena Bloch/Ola Długołęcka
 • Złapani w sieć zakupów na wyciągnięcie myszy

  Złapani w sieć zakupów na wyciągnięcie myszy

  Internet to dla wielu z nas nie tylko źródło informacji i rozrywki, ale także wirtualna galeria handlowa, w której robimy zakupy. W wielu przypadkach jest taniej, wygodniej i szybciej. Aaaaby kupić, trzeba jednak przełamać swoje uprzedzenia i wątpliwości związane z bezpieczeństwem tej formy kupowania. Na co powinnyśmy zwracać uwagę buszując w wirtualnych sklepach?

  Ola Długołęcka
 • Życie podwórkowe - jakie było kiedyś?

  Życie podwórkowe - jakie było kiedyś?

  Zanikające współcześnie życie podwórkowe jeszcze kilkadziesiąt lat temu kwitło w najlepsze. Na podwórkach dzieci bawiły się w najlepsze, dorośli przesiadywali na ławkach. Każdy wiedział wszystko o życiu innych i sam pozostawał pod czujną obserwacją.

  Ola Długołęcka
 • Tłuste bity, czyli co się stało z muzyką?

  Czyżby starość pukała do naszych drzwi, czy muzyka poszła w dziwnym kierunku. Czy Wam także hity z satelity przypominają żenujące dicho sprzed 20 lat?

  Ola Długołęcka
Więcej o:

hobby

 • Twoje hobby

  Hobby to coś, co wypełnia Ci wolny czas, dziedzina, którą się interesujesz i o której chcesz wiedzieć jak najwięcej. Dlaczego warto mieć hobby? ~ pozwala się zrelaksować, zapomnieć o kłopotach i zmartwieniach, uciec choć na chwilę w świat który znamy i lubimy ~ sprawia, że człowiek jest ciekawszy

 • Nieznane hobby gwiazd

  , tylko naprawdę jest uznanym i docenionym fotografem, który ma na swoim koncie publikacje w ''L'Uomo Vogue'', ''Harper's Baazar'', ''Vanity Fair'', ''Interwiev'' czy ''Esquire''. Co warte podkreślenia, hobby Adamsa nie jest dla niego źródłem dochodów, ani sposobem na zarabianie. Honoraria za zdjęcia zasilają

 • Książę George ma nowe hobby. Księżna Kate boi się o niego

  to, by cała trójka miała możliwie zbliżone dzieciństwo do ich rówieśników. Książe George i księżniczka Charlotte uczęszczają na dodatkowe zajęcia, które pozwalają na rozwijanie poszczególnych pasji. Jedno z hobby najstarszego syna nieco zmartwiło Kate. Chłopiec zaskoczył nieoczywistym wyborem. George postawił

 • Pokój hobby

  zbierają przecież bardzo różne przedmioty) bardzo ważne będą przeszklone i zamykane witryny. Fot. designbasics.com W przypadku pokoju, w którym będziemy chcieli uprawiać dość "głośne" hobby (domowy pokój kinowy lub domowy klub muzyczny) zaleca się wyciszenie takiego pomieszczenia. Warto na etapie