incele

 • Największym kompleksem Krzyśka zawsze był jego wzrost. 'Od starań nie urosnę'

  Największym kompleksem Krzyśka zawsze był jego wzrost. "Od starań nie urosnę"

  - Pamiętam, kiedy po raz pierwszy pomyślałem, że Bóg nie istnieje. W mojej wsi urodziły się bliźniaczki. Jedna zdrowa, druga niemal całkowicie sparaliżowana. Ta pierwsza ma normalne życie, druga ledwo mówi i z trudem porusza kończynami. Z wiekiem wątpliwości nasilały się. Dziś jestem ateistą, nihilistą i ortodoksyjnym blackpillowcem - mówi Krzysiek, jeden z bohaterów reportażu "Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności" autorstwa Aleksandry Herzyk i Patrycja Wieczorkiewicz. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. publikujemy fragment książki.

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Żyją w mimowolnym celibacie, obwiniają za to kobiety. Wg policji są coraz bardziej niebezpieczni
 • Nadchodzi rewolucja femcelek. Kobiety domagają się prawa do nazwania swojej samotności

  Nadchodzi rewolucja femcelek. Kobiety domagają się prawa do nazwania swojej samotności

  Incel to skrót od involuntary celibate, czyli "celibat nie z własnego wyboru". Termin ten został zawłaszczony przez samotnych mężczyzn, którzy za niepowodzenia w relacjach obwiniają kobiety. Czy są incelki? Mężczyźni mówią, że "to kompletna bujda. Jednorożec". Kaitlyn Tiffany w "The Atlantic" pisze, że 2022 rok nie tylko okrzyknięto rokiem incelek (femcelek), ale że nadchodzi rewolucja femcelek. Kobiety chcą odzyskać to pojęcie z rąk przesiąkniętych mizoginią mężczyzn i domagają się prawa do nazwania swojej samotności.

  Urszula Abucewicz
 • Incele wypowiedzieli kobietom wojnę na Tinderze. Umawiają się na randki i nie przychodzą, później wysyłają wiadomość

  Incele wypowiedzieli kobietom wojnę na Tinderze. Umawiają się na randki i nie przychodzą, później wysyłają wiadomość

  Zlepek hasztagów: #p0lka, #blackpill, #tinder, #incel otwiera drzwi do świata zamkniętych w czterech ścianach mężczyzn, którzy zza ekranów smartfonów łączą się na serwisie Wykop, aby realizować "plan zemsty". Ich celem są kobiety, bo to właśnie je obarczają winą za własną samotność i niepowodzenia w relacjach. Do czynów przechodzą, zmieniając ikonkę aplikacji, bo polem bitwy jest Tinder.

  KK
Więcej o:

incele