Iwona Cygan

 • Siostra Iwony Cygan: O wybaczeniu nie ma mowy

  Siostra Iwony Cygan: O wybaczeniu nie ma mowy

  - Na to, że policjanci byli rano tam, gdzie porzucono ciało Iwony, są zeznania. Ona zmarła rano. Widzieli zmasakrowaną Iwonę, a potem, jak gdyby nigdy nic, potrafili przyjechać do moich rodziców i udawać, że Iwona wróci - mówi w rozmowie z kobieta.gazeta.pl Aneta Kupiec.

  Joanna Zaremba
 • Zmowa milczenia czy kłamstwo, w które uwierzyła Polska? 'Wątek pamiętnika nie został wyjaśniony'

  Zmowa milczenia czy kłamstwo, w które uwierzyła Polska? "Wątek pamiętnika nie został wyjaśniony"

  - Iwona prowadziła pamiętnik, nigdy go nie znaleziono - uważa reporter Mateusz Baczyński. W świetle decyzji sądu z czerwca 2022 r., na mocy której główny oskarżony o brutalne morderstwo nastolatki sprzed 25 lat opuścił areszt, w przestrzeni publicznej pojawiają się kolejne artykuły, przypominające dotychczasowe ustalenia i przebieg śledztwa ws. morderstwa Iwony Cygan blisko 25 lat temu.

  Joanna Zaremba
 • 'Iwona zginęła, bo usłyszała albo zobaczyła coś, czego nie powinna'

  "Iwona zginęła, bo usłyszała albo zobaczyła coś, czego nie powinna"

  - Ludzie w Szczucinie do dzisiaj się boją. Tym bardziej że wszyscy oskarżeni są na wolności. Bardzo trudno było nakłonić kogokolwiek do mówienia, raz nawet zostałam poszczuta psem - mówi Monika Góra, autorka książki "Miasteczko Zbrodni. Dlaczego zginęła Iwona Cygan". W rozmowie z kobieta.gazeta.pl dziennikarka śledcza wraca do sprawy, w której wciąż nie zapadł wyrok. Główni oskarżeni wyszli na wolność.

  Joanna Zaremba
Więcej o:

Iwona Cygan

 • Siostra Iwony Cygan: o wybaczeniu nie ma mowy

  Aneta Kupiec jest siostrą brutalnie zamordowanej w 1998 roku 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina. Od blisko 25 lat walczy o sprawiedliwość i skazanie sprawców bestialskiego zabójstwa jej młodszej siostry. Joanna Zaremba, kobieta.gazeta.pl: W czerwcu 2022 roku, na wolność wyszedł główny oskarżony o

 • "Iwona zginęła, bo usłyszała albo zobaczyła coś, czego nie powinna"

  , że do wyjątkowo bestialskiego zabójstwa Iwony Cygan doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku. Zwłoki nastolatki znaleziono po południu, zaledwie kilka kilometrów od jej domu na terenie miejscowości Łęka Szczucińska, tuż przy wale wiślanym w pobliżu drogi prowadzącej do Warszawy. Na całym jej ciele odkryto