Izabela z Pszczyny

 • 'Zajście w ciążę w Polsce jest jak gra w rosyjską ruletkę. Wygrywasz - zyskujesz życie. Przegrywasz - tracisz dwa'

  "Zajście w ciążę w Polsce jest jak gra w rosyjską ruletkę. Wygrywasz - zyskujesz życie. Przegrywasz - tracisz dwa"

  - Po przedostaniu się do mediów informacji o śmierci Izabeli z Pszczyny, w sieci można było znaleźć wiele komentarzy o tym, dlaczego kobiety chcą teraz zachodzić w ciążę, skoro może je to kosztować życie. Tymczasem taka dyskusja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Chęć założenia rodziny, prawo do zajścia w ciążę to podstawowe prawo każdej z nas - mówi w rozmowie z kobieta.gazeta.pl 30-letnia Sylwia, która wraz z mężem od miesięcy stara się o dziecko.

  pk
 • Ewa Chodakowska wstrząśnięta śmiercią pani Agnieszki. 'Ból przeszywa mnie na wskroś'

  Ewa Chodakowska wstrząśnięta śmiercią pani Agnieszki. "Ból przeszywa mnie na wskroś"

  Najpierw była pani Izabela z Pszczyny, teraz pani Agnieszka z Częstochowy. Obie są wskazywane jako śmiertelne ofiary restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej. Polki są przerażone i w sieci dzielą się swoim strachem i bólem związanym z obecną sytuacją w naszym kraju. Ewa Chodakowska, która jest dla wielu kobiet ogromną motywacją i wsparciem, w rozmowie z nami skomentowała ostatnie wydarzenia.

  Agnieszka Matracka
 • Sprawą katolickiej influencerki zajmie się prokuratura. Mówiła o śmierci 30-letniej Izy
 • Ginekolog: Politycy udają, że niby nic nie wiedzą, niech kobiety sobie radzą [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Ginekolog: Politycy udają, że niby nic nie wiedzą, niech kobiety sobie radzą [ÓSMY DZIEŃ MIESIĄCA]

  Stowarzyszenia od początku ostrzegały, że skutki orzeczenia TK ws. aborcji będą tragiczne. Temat powrócił z całą mocą niemal rok później, gdy poinformowano o śmierci 30-letniej Izabeli. - U nas na piedestale stawia się płód z wadami, a gdzie tam kobieta, gdzie tam jej dzieci i cała rodzina. Politycy mówią, żeby nie wykorzystywać tej sprawy do celów politycznych. Że ustawa jest niby dobra. Że się zdarzyło, bo się zdarza. A mogłoby się po prostu nie zdarzać. I ja się boję, że to nie skończy się na tym jednym przypadku - mówi w rozmowie z Gazeta.pl lekarz ginekolog.

  Natalia Pacholczyk
Więcej o:

Izabela z Pszczyny