kobieta w pracy

 • Miłość jest w modzie

  Pod dachem domu mody Gucci, po cichu i bez rozgłosu kwitła miłość Fridy Giannini, dyrektora kreatywnego marki oraz jej prezesa Patrizio di Marco. Para nie mogła już dłużej skrywać swych uczuć i ujawniła swój związek. Jak zareagował na to zarząd firmy?

  wod
 • Facebook rujnuje kariery

  Chcesz napisać coś na tablicy na Facebooku? Zastanów się dwa razy, czy to, co zamierzasz wyznać może trafić do wszystkich, którzy mają dostęp do twojego profilu, m.in. twoich współpracowników i szefów. Konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne, co pokazują zebrane przez magazyn Forbes przykłady.

  wod
 • Ciąża a praca - czy warto obawiać się pracodawcy?

  Ciąża a praca - czy warto obawiać się pracodawcy?

  Jesteś w ciąży? Kodeks pracy jasno określa prawa kobiet w ciąży. Zobacz, jakie masz prawa. Pamiętaj, że w tym wyjątkowym okresie przysługuje Ci szczególna ochrona prawna.

  Anna Wagrowski, kobietaiprawo.pl
 • Jak poprawić koncentrację w pracy?

  Dokumenty się piętrzą, lista nieodebranych e-mail'i przekracza już dopuszczalną liczbę, telefony się urywają, a ty nie możesz zebrać myśli nad rapotem, który powinnaś była ukończyć parę godzin temu. Oto kilka sposobów, które poprawią ci koncentrację.

  wod
 • Inauguracja Szkoły Liderek

  Wczoraj odbyła się uroczysta gala inaugurująca Szkołę Liderek - interdyscyplinarne studium przedsiębiorczości dla kobiet i zarazem nową, unikalną inicjatywę Instytutu Przemiany oraz Akademii Kobiet Sukcesu. Mecenat nad projektem objął Bank BPH wspierający przedsiębiorczość kobiet w ramach kampanii ?Kobieta w świecie finansów?.

  karola kołodziejczyk, materiały organizatora
 • Inauguracja Szkoły Liderek

  Już dziś, 19 października odbędzie się w Warszawie uroczysta inauguracja Szkoły Liderek - interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet i zarazem nowej, absolutnie unikalnej inicjatywy Instytut Przemiany oraz Akademii Kobiet Sukcesu.

  kk, materiały organizatora
 • Wywrócić życie do góry nogami

  Zmiany są wpisane w nasze losy. Zmienia się nasz wygląd, znajomi, otoczenie, praca, społeczny status itd. Czy warto w życiu świadomie decydować się na drastycznie cięcia i zmieniać wszystko na raz? O życiowych wyborach opowiada trenerka rozwoju osobistego Małgorzata Żukowska.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • One rządzą w sieci

  One rządzą w sieci

  WEB2 - Ludzie Polskiego Internetu to niekomercyjny projekt, którego główną ideą i założeniem jest chęć przedstawienia ludzi tworzących Internet w Polsce.W naszej galerii przedstawiamy płeć piękną.

  kk
 • Różnice między płciami są tylko w naszych głowach

  Może Mars i Wenus są bliżej siebie niż się początkowo spodziewaliśmy. Naukowcy zaczynają wątpić, czy udowadniana przez nich wcześniej biologiczna różnica między kobiecym a męskim mózgiem, jest rzeczywiście zasadna. Czy jest to prawda, czy tkwi ona tylko w naszych... głowach?

  Wisia Onyszkiewicz
 • Kobiety ciągle zarabiają mniej niż mężczyźni

  Mężczyźni pracują dłużej - średnio o 4,5 godziny tygodniowo - i zarabiają więcej niż kobiety - przeciętnie o 23 procent. Kobiety zaś przeznaczają na prace domowe o 8 godzin tygodniowo więcej niż mężczyźni - wynika z badań Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.

  kk,mat prasowe
 • Druty i włóczki: najmodniejsze hobby tej jesieni?

  Druty i włóczki: najmodniejsze hobby tej jesieni?

  W modzie najważniejszy jest indywidualizm. Nie ślepe naśladowanie trendów, lecz kreowanie swoich. Dlatego namawiamy do robienia na drutach. To nie tylko ulubione hobby Hollywoodu, to przede wszystkim terapeutyczne zajęcie i szansa stworzenia czegoś bardzo niepowtarzalnego.

  spiro33
 • Przeżyć z szefem tyranem i nie zwariować

  Dzwoni w weekendy i podczas urlopu. Nie szczędzi ci uwag o drobne szczegóły. Grożenie zwolnieniem słyszałaś już wiele razy. Szef tyran - podczas gdy on panoszy się za biurkiem, ty toczysz wyczerpującą walkę z samą sobą, o zagryzanie zębów i cierpliwość.

  paula
 • Dziecko wraca do szkoły i do problemów?

  Nie wszystkie dzieci cieszą się powrotem do szkoły po wakacjach. Niektóre szkoły nie lubią. Nie potrafią rozmawiać z rówieśnikami, są samotne, nie mają w klasie przyjaciół. O tym jak pomóc dziecku w zaaklimatyzowaniu się w szkole i w polubieniu jej mówi Iza Ziemińska, trenerka rozwoju osobistego i komunikacji.

  Joanna Biszewska
 • Jak pracować efektywnie?

  Wykonujemy wolne zawody, pracujemy w domu, w kawiarni, w centrach coworkingowych. O tym, jak zwiększyć swoją efektywność bez względu na miejsce pracy mówią psycholog Olga Białobrzeska i Ewelina Smoktunowicz.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Aranżacja wnętrz to modne hobby

  Urządzenie mieszkania, aranżacja przestrzeni do życia do dla wielu z nas pasja, podążanie za modami, czasami snobizm. Projektantka wnętrz, Katarzyna Paszylk podpowiada jak urządzić idealnie mieszkanie.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Kariera na szpilkach: jestem tam, gdzie być powinnam
 • Modnie nie znaczy stylowo

  Osobista stylistka, psycholog Dorota Florek opowiada, o tym dlaczego strój podnosi samoocenę, dlaczego warto wypracować swój własny styl i o tym jak kupować ubrania, aby służyły nam dłużej niż tylko jeden sezon.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

  Biznes na Szpilkach: Biznes to szanse, a nie zagrożenia

  Z Renatą Kamodą - Szychot, dyrektor regionalną Departamentu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium, rozmawiamy o karierze w bankowości i tym dlaczego bankowość to idealna branża dla kobiet.

  Rozmawiała: Marlena Majewska
 • Kariera na szpilkach: Pasja uskrzydla, talent wznosi pod niebiosa

  Iwona Kossmann przez dwa lata pełniła funkcję prezesa Deni Cler, jednej z najbardziej znanych, ekskluzywnych marek odzieżowych dla kobiet. W rozmowie z Marleną Majewską opowiada o sukcesach i trudnościach w zarządzaniu.

  tekst: Magazyn Rekruter
 • Jak być szczęśliwą w pracy?

  Psycholog Aleksandra Hamerska opowiada o tym, dlaczego jako naród mamy tendencje do marudzenie i narzekania, nawet wtedy, kiedy jest nam dobrze. Podpowiada również co zrobić aby poczuć się szczęśliwszą.

  rozmawiała joanna biszewska
 • Jak przetrwać lato w biurze?

  Słońce i wysoka temperatura rozleniwiają. Szczególnie, kiedy zamiast wylegiwać się w parku lub na plaży, gorące dni spędzasz w autobusach, w biurze, w zamkniętych pomieszczeniach. Podpowiadamy jak przetrwać gorące dni w mieście.

  jolbi
 • Czy masz szansę rozwinąć swoją kreatywność?

  Czy masz szansę rozwinąć swoją kreatywność?

  Coraz większy nacisk kładziemy na zdrowe odżywianie i uprawianie sportów. Skoro dbamy o kondycję fizyczną, dlaczego nie zadbać o kondycję umysłu?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek
 • Kariera na Szpilkach: Popieramy kobiety aktywne zawodowo

  W cyklu artykułów ?Kariera Na szpilkach? przedstawiamy sylwetki kobiet, które osiągnęły zawodowy sukces w różnych dziedzinach i branżach. Zaradne, mądre, zdolne podpowiadają jak dobrze pokierować swoją karierą zawodowa.

  tekst: magazyn Rekruter
 • Zwykłe dziewczyny w reklamie?

  Firmy kosmetyczne i odzieżowe coraz częściej pokazują nam reklamy na których widzimy zwykłych ludzi. Nie nastoletnie i szczupłe jak tyczki modelki, nie obrobione w photoshopie aktorki, tylko realne, nie zawsze idealne osoby. Czy uczłowieczenie reklam to sposób na większą sprzedaż?

  jolbi
 • Obudź w sobie kreatywność, załóż własną firmę

  Kreatywność, umiejętność przewidywania to tylko niektóre z cech, które powinna posiadać przedsiębiorcza kobieta. Malwina Puchalska, psycholog z Centrum Promocji i Rozwoju Ekspresja podpowiada jak pokierować swoją kariera zawodową, aby w pewnym momencie odważyć się i założyć własną firmę.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Czy pozbędziemy się ageizmu?

  Powroty na rynek pracy bywają trudne. Po urlopie wychowawczym czy po dłużej przerwie może się okazać, że już nie jesteśmy nikomu potrzebne, a pracodawca wybiera pracownika ?bez bagażu?. Joanna Miezio, założycielka i Prezes Fundacji Twórczego Rozwoju Strefa Inspiracji opowiada o tym, co zrobić, aby uwierzyć w siebie i realizować cele zawodowe pomimo przeszkód.

  rozmawiała: joanna biszewska
 • Jak założyć firmę krok po kroku?

  Masz pomysł na biznes, a praca na etacie Cię znudziła? Załóż firmę i zostań swoją własną szefową. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

  karlaka
 • Ciągle chcę więcej i więcej...

  Ciągle chcę więcej i więcej...

  Chcemy być perfekcyjne, samowystarczalne, piękne i zaradne. W pogodni za ideałem nie dostrzegamy szczęśliwych momentów życia. Czy pokory i umiejętności cieszenia się z tego z mamy można się nauczyć? O wdzięczności opowiada psycholog Dorota Jasielska.

  Rozmawiała: joanna biszewska
 • Co zrobić, kiedy nic nam się nie chce...

  Nieskończone zadanie wzmaga napięcie. Dodatkowo mamy poczucie ciągłego marnotrawienia czasu. A ta świadomość, że straconego czasu nie da się odzyskać, często wywołuje w nas panikę - "Nie zdążę!". Co zrobić, by takie sytuacje ograniczyć do minimum a z czasem je wyeliminować?

  Agnieszka Nowicka, psycholog, fidbek.pl
 • Bond jest blond

  Męski i przystojny Daniel Craig, znany z roli Bonda, wcielił się w...kobietę. W bujnych lokach blond i biało-czarnej sukience próbuje poczuć, jak to jest być piękną niewiastą.

  jolbi
Więcej o:

kobieta w pracy