Polak na randce

Co kraj to obyczaj, również w kwestiach związanych z randkami. Jak Polacy zachowują się na pierwszym spotkaniu z obiektem swoich westchnień, kto przejmuje inicjatywę, co robi na nich wrażenie, i jakiej granicy nie przekroczą dowiadujemy się z najnowszych badań.
Pierwszy pocałunek

Badania przeprowadzone we współpracy z BBC Entertaiment pokazują, że Polki są dość pruderyjne na pierwszej randce, gdyż ponad połowa z nich nie decyduje się wtedy na pocałunek. Dla porównania niemal 30% Amerykanek decyduje się na seks po pierwszym spotkaniu. Powodem jest zwykła chęć sprawdzenia, czy partner satysfakcjonuje je w łóżku. Jeśli nie to mogą już na wczesnym etapie znajomości ich wyeliminować i ruszyć dalej ze swoimi poszukiwaniami. Dla 55% badanych Polaków najważniejsza na pierwszej randce jest jednak osobowość, na drugim miejscu stawiane są dobre maniery, a na trzecim atrakcyjny wygląd. O seksie w badaniu nie było mowy, ale z kolei z analiz Durexa wynika, aż 13 procent z nas myśli o tym już na pierwszej randce. Dochodzi jednak do niego u co drugiej pary po około miesiąca trwania znajomości.Pierwszy krok

Polacy są też dość tradycyjni jeśli chodzi o podjęcie pierwszego kroku. Większość uważa, że to mężczyzna powinien wyjść z inicjatywą. Badania jednak nie wskazują na to, czy w Polsce mężczyzna odczytałby źle zaproszenie kobiety. Evan Marc Katz, który specjalizuje się w uczeniu niezależnych i silnych kobiet sukcesu zasad randkowania twierdzi, że tak - nie zważając na kraj. Kobiety, które pierwsze zaproponują mężczyźnie romantyczne randez vous, odczytywane są jako osoby agresywne, w desperacji, i dążące do sprawowania kontroli. Nie oznacza to jednak, że nie powinny wychodzić z inicjatywą w ogóle. Katz radzi zachęcić mężczyznę do tego, by sam zechciał w końcu dokonać zaproszenia. Kobieta może to sprawić ściągając jego uwagę mową ciała, uśmiechem, nawiązując kontakt wzrokowy. Jeśli i ona mu się spodoba, na pewno po niedługim czasie zostanie poproszona o numer telefonu.

Rachunek proszę

Polacy uważani są za bardzo szarmanckich mężczyzn. 75% deklaruje, że to w ich gestii leży zapłacenie rachunku. To zdanie podzielało tylko 33% kobiet, reszta zaś uważała, że każdy powinien pokryć swoje wydatki lub że zależy to od sytuacji. Według innych zaś badań przeprowadzonych przez SABMiller dla serwisu edarling.pl, większość Polaków nie pozwoli też sięgnąć po portfel swojej partnerce, nawet jak są już w stałym związku. 65% utrzymuje, że regularnie zabiera swoje dziewczyny i żony na randki.

Uważaj na słowa

Tematy, których powinniśmy unikać na pierwszej randce to byli partnerzy, polityka i religia. Wszystkie one mogą wywołać nieprzyjemne emocje, które nie powinny pojawić się na pierwszej randce. Jednak duży procent kobiet, bo aż 45% bardziej niż na słowa zwraca uwagę na złe maniery i nadużywanie alkoholu. Jeśli spotkanie było udane, kto proponuje kolejne? Tym razem z inicjatywą może wyjść zarówno mężczyzna jak i kobieta.

A czy ty uważasz, że pocałunek na pierwszej randce nie przystoi?

Więcej o:
Komentarze (14)
Polak na randce
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • migrena74

  Oceniono 11 razy 11

  "Polki są dość pruderyjni" poprawcie to bo czytac sie nie da ;>

 • zbirone

  Oceniono 8 razy 6

  Oczywiście że pocałunek na pierwszej randce w restauracji to przesada, ale można zawsze poprzestać na soczystej minetce w ubikacji.

 • komornik333

  Oceniono 11 razy 5

  Moim zdanie czasem kobiety powinny wychodzić z inicjatywą gdyż ja jestem facetem nieśmiałym i nie jest mi łatwo zaprosić kobietę która mi się podoba. Wiec kobiety bierzcie się do roboty i zapraszajcie facetów na randki bo może się okazać że stracicie młodość czekając aż któryś was zaprosi.

 • reficul

  Oceniono 3 razy 3

  Badania przeprowadzone chyba w przyparafialnych kółkach różańcowych. Zanim spotkałem tę jedyną, około 80% moich pierwszych randek kończyło się seksem. Nie przypominam sobie też ani jednej randki, na której nie doszłoby przynajmniej do pocałunku. Zaznaczam od razu, że nigdy nie spotykałem się z tzw. "łatwymi", co na pewno zaraz zostanie mi tu zarzucone.
  A swoją drogą, to z tą jedyną kochałem się pierwszy raz jakieś 2 godziny po naszym poznaniu, więc to nawet nie była randka. Jesteśmy już razem prawie dwa lata i jest świetnie, ale ciemnogród zapewne wyda wyrok: dziwkarz i puszczalska :)

  Pozdrawiam.

 • anuszka_ha3.agh.edu.pl

  Oceniono 3 razy 3

  "Kobiety, które pierwsze zaproponują mężczyźnie romantyczne randez vous, odczytywane są jako osoby agresywne, w desperacji, i zbyt sfeminizowane."

  zbyt SFEMINIZOWANE ???

  ROTFL

  Autor chyba nie całkiem to miał na myśli... Jak wiadomo, stażyści na gazeta.pl posługują się językiem wolskim, więc proponuję przemianowanie portalu na gazeta.wl .

 • modnainaczej

  Oceniono 5 razy 3

  "Polacy uważani są za bardzo szarmanckich mężczyzn. 75% deklaruje, że to w ich gestii leży zapłacenie rachunku" - hmmm mam wątpliwości!

 • k1-1

  Oceniono 2 razy 2

  Nie jestem statystyczna.caluje sie na pierwszej randce i wybieram sama kto moze byc moim partnerem.Czy ja place czy ktos inny jest mi zupelnie obojetne.Jedyne co sie zgadza nie lubie facetow ktozy sie upijaja.

 • jozephh

  0

  półtorej randki do seksu....
  tak średnio.......
  i nikt nie jest zły....
  życie.... :)

 • niceflower454

  Oceniono 2 razy 0

  To zależy z kim.....są tacy,którym się nie odmawia.....cha cha cha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX