Dlaczego kobiety umawiają się brzydalami?

Kobieta, która zwala swoją urodą z nóg i mężczyzna, któremu daleko do fizycznej atrakcyjności. Takie pary coraz częściej widać spacerujące za rękę. Dlaczego śliczności wybierają brzydali?
Bo kolesie mają dużo kasy

To odpowiedź, której na pytanie, dlaczego piękne kobiety spotykają się z brzydkimi mężczyznami, której udzieliło nam 9 na 10 przepytanych mężczyzn. Dlaczego tak nisko respondenci ocenili kobiece pobudki. - Może dlatego, że skoro kobieta jest piękna, to może mieć każdego mężczyznę, dlaczego więc nie miałaby wybrać partnera, który ma wszystko - powalający wygląd, dobrze w głowie i dużo w portfelu? - pyta Mikołaj, jeden z "przebadanych" mężczyzn. - To straszne, że mężczyźni tak nisko oceniają nasze pobudki - zaperza się redakcyjna koleżanka. - Kobietom często podobają się mężczyźni, którzy nie są w oczywisty sposób przystojni - dodaje. - Sama mam ogromną słabość do panów, którzy wyglądają jak bokserzy albo rugbiści - dodaje. Rzeczywiście, z badań przeprowadzonych na próbie czterech tysięcy osób przez Uniwersytet North Carolina Wake Forest wynika, że w przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety nie mają wspólnego zdania na temat atrakcyjności mężczyzn. Panowie wybierali kobiety "szczupłe" i "uwodzicielskie", a ich wybory w większości powielały się. Panie, chociaż wolały szczupłych i umięśnionych, za atrakcyjnych i interesujących uznawały nawet tych mniej urodziwych.

Bo brzydcy starają się bardziej

Piękne kobiety wcale nie mają łatwo - mówi znany warszawski fryzjer, którego na potrzeby materiału nazwiemy Orbit. - Większość z nich obawia się, żeby nie zostać męskim trofeum, pozostała część trafia na przystojnych facetów, którzy rozpieszczeni przez kobiety albo mają oczy dookoła głowy i problemy z wiernością albo wymagają ciągłego napięcia i uwodzenia ze strony partnerki - dodaje. - Wiem o tym, bo kobiety często opowiadają mi o swoich sercowych przejściach - zapewnia z uśmiechem. - To po części prawda - dodaje Milena, studentka. - Przez pół roku zabiegał o moje względy starszy o pięć lat kolega, który nie należał do posągowo pięknych. - Braki w wyglądzie kompensował poczuciem humoru, świetnymi komplementami, wzruszającymi gestami - wspomina. - Doprowadził do tego, że z biciem serca czekałam na jego kolejny SMS. - Wreszcie dałam się uwieść i było naprawdę rewelacyjnie, bo przez cały czas naszego półrocznego związku czułam się non stop dowartościowywana, uwielbiana i komplementowana. - W końcu się rozstaliśmy ale była to wspólna decyzja, którą mocno przeżyłam.

Bo kobiety cenią nie tylko urodę

- Przystojni mężczyźni w moim życiu okazywali się porażką - opowiada Anka. - Pierwszy adonis flirtował i prawdopodobnie kilka razy zdradził - choć nie złapałam go na gorącym uczynku - wylicza. - Drugi chwalił się mną w towarzystwie, ale tak naprawdę nie cenił mojej indywidualności i wiecznie musiałam się do niego dostosowywać. - Trzeci po dwóch miesiącach związku, zaproponował układ otwarty - bo jego misją było obdarowywanie wdziękami także innych kobiet. - Nie oznacza to niestety, że mniej atrakcyjni faceci są od nich lepsi - zapewnia. - W końcu zakochałam się w koledze z liceum, który od czasów szkolnych zdążył stracić większość włosów i dorobił się brzuszka - śmieje się.

A Ty na co stawiasz?PS Jedyny z przepytanych facetów, który nie wymienił pieniędzy jako jedynego atutu przyciągającego piękne kobiety, powiedział, że brzydcy mężczyźni są "bardziej" pod każdym innym, oprócz urody, względem.

Więcej o:
Komentarze (26)
Dlaczego kobiety umawiają się brzydalami?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • baba67

  Oceniono 70 razy 52

  To proste =wokol przystotojnych ciagle sa jakies chetne doopy-zwiazek na tym cierpi bo strach sie z takim Apollem klocic-wyjdzie i od razu natknie sie na pocieszycielke.Przy mniej spektakularnych kobieta czuje sie bezpieczniej.

 • biedronka7112

  Oceniono 64 razy 48

  Faceci tak ocenili, bo patrzą na wygląd.
  A kobiety owszem - w pierwszym rzędzie też patrzą na to, jak kto wygląda, ale tak naprawdę dają się oczarować zabiegom i wysiłkowi włożonemu w to, żeby je zainteresować i zdobyć.

  Prawda jest taka, że brzydale wiedzą, że trzeba się przynajmniej trochę nabiegać.
  Piękni faceci za to nie są skłonni do wysiłku, bo przyzwyczajeni są do bezstresowego "wyhaczania" panienek za pomocą wyciągnięcia ręki w pozycji półleżącej ;-)

 • whiskey188

  Oceniono 45 razy 29

  Jakos sie tak składa, że ładnej dziewczyny z biednym brzydalem to ja nie widzialem nigdy....... z bogatymi a i owszem

 • Gość: Maria

  Oceniono 25 razy 19

  Z tego samego powodu dla którego inteligentni mężczyźni wybierają idiotki - sama różnica płci to za słaby atraktor dla związku

 • filozof85

  Oceniono 25 razy 17

  Przecież to bajki pokażcie mi takie zwykłe pary ona piękna on brzydki na ulicy bo ja jakoś ich nie widzę, w prawie żadnym mieście takich rzeczy nie ma. To jest tylko taki mit panujący wśród ludzi, że można spotkać często takie pary , a że on jest chwytliwy również na polu marketingu to jest dodatkowo rozprzestrzeniany .

 • wyprostowany

  Oceniono 36 razy 8

  większość kobiet, co umawia się z brzydalami, była zraniona przez pięknego narcyza egoistę co to "każdą może mieć" i teraz odreagowuje popadając ze skrajności w skrajność. "bardziej się stara"? co to za argument? mało kobiet lubi takich co się starają. większość woli tych, co olewają. to jest ciekawsze, gdy musi sama o niego walczyć, albo jest prostakiem idiotą i trzeba go "ogarniać". co do bogatych brzydali to kolejny stereotyp, większośc bogatych jest całkiem przystojna, a związki pięknej kobiety ze starym zgrzybiałym grubasem to mimo wszystko rzadkość. do tego wszystkiego dochodzi moda. jak jest moda na długowłosych z grzywkami, to brzydale chętnie ukrywają twarz za nimi. a dziewczyny głupie, na to lecą...

 • mafiu_lo

  Oceniono 7 razy 5

  taa, gadu, gadu, ale 9 na 10 mężczyzn nie może się mylić :)

 • ernesto83

  Oceniono 4 razy 2

  to nic że facet brzydki, przecież dzieci też mogą być brzydkie, to się nazywa selekcja naturalna. Najgorsze jest to jak urodzi się córeczka dużo brzydsza od matki, wtedy wiem że to musi być owoc prawdziwej miłości bo która by się przespała z pasztetem gdyby go z całego serca nie kochała.

 • puch_puch

  Oceniono 92 razy 2

  Wybrałem brzydule bo taka łatwiej zamienić w kurę.
  Kura domowa ma być stołowa, dobrze robotna i niegramotna.
  Pikna i bystra to problem wielki, a chce spokój po slubie miec wielki.
  Nie chcę problemów i zeby czasem ktos inny gonił za nia z ....
  Wziołem brzydule i mam spokój a w gardle gulę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX