Zagraniczna prasa: Zapomnijcie o Kamasutrze, polski ksiądz pisze o seksie

"Zapomnijcie o Kamasutrze", "polski ksiądz pisze gorący przewodnik ws. seksu", "polski duchowny daje pikantne porady" - to tylko kilka tytułów artykułów o kapucynie o. Ksawerym Knotzu, które ukazały się w zagranicznej prasie. O. Knotz zasłynął jako duchowny łamiący tabu i jeden z prekursorów otwartej dyskusji o seksie w Kościele katolickim.
Media o "Katolickiej Kamasutrze"

Książka o. Knotza "Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga" nazywana jest "Katolicką Kamasutrą" - komentuje BBC. Artykuł o polskim księdzu był dziś jednym z najczęściej czytanych tekstów na portalu bbc.co.uk. Pozytywne publikacje o Knotzie pojawiły się także w wielu innych brytyjskich i amerykańskich mediach.

"Publikacja polskiego księdza stała się swego rodzaju hitem. Wydawca już myśli o dodruku" - pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph". "Książka ma obalić tabu i zapewnić katolickie pary, że dobry seks jest częścią dobrego małżeństwa" - pisze "Daily Mail".

"Duchowni, wliczając papieża Jana Pawła II i jego następcę Benedykta XVI, pisali już o etyce miłości, o seksualności i małżeństwie. (...) Jednak najwyżej nieliczni księża przedstawiali tak bezpośrednie i szerokie podejście do seksu - od teologii do praktyki, od seksu oralnego do antykoncepcji i ilości dzieci, jaką powinny posiadać katolickie pary" - zauważa agencja Associated Press.

Książka wywołała zdziwienie

Jak podkreśla AP, w swojej publikacji o. Knotz nie odchodzi od nauki Kościoła - jest przeciwny używaniu prezerwatyw oraz zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. "Jednak i tak niektórzy Polacy byli zaskoczeni głównym przesłaniem książki: seks jest dla kobiety i mężczyzny ważnym sposobem wyrażania miłości i zbliżania się do Boga.