IKEA: ty tu urządzisz... wesele. Szwedzka sieciówka zamieni się w nietypową salę weselną

W jednym z warszawskich sklepów IKEA odbędzie się wesele. Na ten szalony pomysł wpadli blogerzy - Dorota Nowacka i Jakub Prószyński. Państwo młodzi przygotowują huczną imprezę w oprawie słowiańsko-wikińskiej. Dlaczego w sklepie? - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów - komentuje panna młoda.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. Często państwo młodzi przygotowują się do niego przez kilka lat. Niektórzy zakładają nawet strony internetowe poświęcone tej uroczystości. Zazwyczaj publikują tam informacje dla gości - szczegóły dojazdu czy listę prezentów. Blogerzy Dorota Nowacka i Jakub Prószyński wpadli na inny pomysł i rozpoczęli kampanię Blogogody.

Pierwszy etap: IKEA

Zakochani podzielili akcję Blogogody na trzy etapy: dzień ślubu, imprezę dla znajomych oraz podróż poślubną. Do realizacji każdej z tych części zaprosili wybranych przez siebie partnerów. Jednym z nich stała się popularna IKEA.

Strona główna bloga państwa młodych fot. screen pijarukoksu.pl

Nietypowa sala weselna

Szwedzki koncern IKEA niedawno wprowadził nową usługę o nazwie "Wedding Online". Aplikacja pokazuje w przestrzeni wirtualnej jak wyglądałoby wymarzone przez nowożeńców wesele. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że firma pójdzie o krok dalej i udostępni swoją przestrzeń na salę weselną.

- Dotąd o szczegółach naszej kooperacji z IKEA wiedziała rodzina i garstka znajomych. Dzisiaj chcielibyśmy uchylić rąbka tajemnicy przed resztą zainteresowanych. Otóż mówiliśmy, że Blogogody podzieliliśmy sobie na trzy etapy, a w skład jednego z nich wchodził obiad dla rodziny, który odbędzie się w sklepie IKEA na warszawskim Targówku - zdradzają autorzy tego niecodziennego pomysłu.

Para zdaje sobie sprawę z tego, że ich zamysł wyda się wielu osobom absurdalny. Jednak, jak możemy przeczytać na ich stronie, zależy im przede wszystkim na niezwykłym weselu, które na długo zapadnie w pamięć wszystkim gościom i będzie wydarzeniem, o którym będzie się mówić.

. fot. materiały promocyjne

IKEA zachwycona

Dyrektor Marketingu IKEA uważa, że to nietuzinkowa akcja. Cieszy się, że jego firma może dołączyć do tego wydarzenia i pomóc zrealizować marzenia zakochanej pary:

- IKEA lubi zaskakiwać i jest otwarta na nowe, często niestandardowe projekty. Cieszymy się, że przyszła młoda para chce uczcić ten wyjątkowy dzień w sklepie IKEA. To dowód ogromnej sympatii do marki, tym bardziej jest nam miło, że jesteśmy częścią "Blogogodów" - komentuje.

Jak to będzie wyglądać?

Uroczystość zaślubin Kuby i Doroty odbędzie się w Pałacu Ślubów na placu Zamkowym w Warszawie. Impreza weselna będzie zorganizowana w stylu słowiańsko-wikińskim, co odzwierciedla zainteresowania pana młodego.

Para początkowo chciała urządzić przyjęcie na terenie samego sklepu. Chcieli, aby ich wesele było formą "ekspozycji". Byłoby to jednak trudne do zrealizowania, więc poczęstunek i tańce odbędą się w restauracji.

Państwo młodzi organizujący wesele w IKEA fot. screen pijarukoksu.pl

Dlaczego IKEA?

Państwa młodych z IKEĄ łączą miłe wspomnienia. Tak jak wielu młodych ludzi meblami szwedzkiej sieciówki urządzali swoje cztery kąty. Właśnie ten sentyment zadecydował o wybraniu tej przestrzeni.

Kuba otwarcie przyznaje: - Lubię spędzać czas w IKEA, pojechać i kupić kilka nowych rzeczy do domu. Zdarzało nam się pojechać po jakieś drobiazgi, a wrócić z dywanem lub regałem. Zatem, gdy zaczęliśmy myśleć o tym jak z naszego ślubu zrobić coś niestandardowego, to ta marka dość szybko pojawiła się jako skojarzenie nieszablonowych działań marketingowych.

W tych przemyślenia wtóruje mu Dorota: - IKEA kojarzy mi się przede wszystkim z ciepłą, sympatyczną atmosferą oraz nieskończoną liczbą pomysłów. Ileż to razy ich kampanie marketingowe poprawiły mi humor, nie umiem zliczyć. Dlatego też IKEA dość szybko skojarzyła nam się z naszym ślubem - wydarzeniem najbardziej pozytywnym ze wszystkich.