Te zdjęcia udowadniają, że do "nieopierzonego" wyglądu warto mieć dystans [ZDJĘCIA]

35-letnia Amerykanka pokazała swoje zdjęcie z lat szkolnych i zachęciła do tego innych. Powstał projekt "Awkward Years". Udział wzięli ci, którzy kiedyś też nie czuli się dobrze w swoim ciele.

Pomysł na projekt "Awkward Years" ("Dziwaczne Lata") zrodził się podczas rozmowy Merilee z koleżanką. Przyjaciółka nie mogła uwierzyć, że w liceum dzieci nabijały się z wyglądu Merilee.

- Nie chodziło o moją kościstą sylwetkę, a raczej o dwie pary oczu i niemodne ubrania. To było 20 lat temu, a mimo to, nadal mam w sobie tę zakompleksioną nastolatkę. - mówi założycielka bloga awkwardyearsproject.com


"Królowa nerdów"

Merilee chciała przesłać koleżance dowód na to, że kiedyś - jak pisze na swoim blogu - wyglądała jak królowa "nerdów". Zrobiła, więc zdjęcie z fotografią ze szkolnych lat trzymaną w dłoniach. Efekt wydał jej się bardzo zabawny i tak narodziła się myśl, by opublikować swoją fotografię w Internecie, przekonując innych do tego samego.

Po lewej: Becca, graficzka komputerowa i mistrzyni kaligrafii, na zdjęciach ma: 12 i 29 lat, po prawej: Cynthia, Marketing & Web Director, na zdjęciach ma 11 i 39 lat, Fot. awkwardyearsproject.com

Okulary, aparaty na zębach i śmieszne fryzury

Pomysł spodobał się zarówno znajomym Merilee, jak i tym, którzy dowiedzieli się o możliwości dodania swojego zdjęcia na jej blogu. W rezultacie możemy oglądać zabawne przemiany dzieci w dorosłych, ale i powspominać swoje przeżycia z tamtych lat, obfitujące w dziwaczne stroje, kompleksy i akceptację  wyglądu.

Po lewej: David, inżynier, na zdjęciach ma: 10 i 30 lat, po prawej: Laura, asystentka prawnika, na zdjęciach ma 12 i 41 lat, Fot. awkwardyearsproject.com

Pomóc sobie i zakompleksionym nastolatkom

- Celem projektu było stworzenie zabawnego bloga. - tłumaczy Merilee - Chciałam, żeby osoby biorące udział akcji, poczuły się dumne z tego, kim zostały. To również sygnał dla młodych ludzi, którzy przeżywają swój trudny czas. Ich życie dopiero się zaczyna i to ważne, żeby mogli dostrzec tkwiący w nich potencjał. Możemy pokazać im, że wszyscy przez to przechodziliśmy, w takiej czy innej formie.

>>WIĘCEJ ZDJĘĆ<<

Martie, modelka, w wieku 12 i 28 lat, fot. awkwardyearsproject.com

awkward years projectJoe, product manager, w wieku 15 i 33 lat, fot. awkwardyearsproject.com

awkward years projectBreauna, fotografka, w wieku 12 i 26 lat, fot. awkwardyearsproject.com

Więcej o:
Komentarze (11)
Te zdjęcia udowadniają, że do "nieopierzonego" wyglądu warto mieć dystans [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jackie71

  Oceniono 22 razy 14

  Wiecie, co? To bardzo dobry projekt, bo może uzmysłowi niektórym, że o dzieci trzeba dbać nie tylko dając im jeść i pilnując, aby im to i owo nie zmarzło. To, że dziecko nosi ubrania, przez które jest narażone na kpiny, to wina rodziców. Nie trzeba być milionerem, żeby dziecko wyglądało w sposób nie powodujący przemocy psychicznej. Znam osoby nie majętne, ich dzieci nie noszą drogich ubrań, a jednak nikt im z powodu "śmiesznego" wyglądu nie może dokopać, bo wyglądają normalnie. Nikt nie patrzy na metkę ciucha, gdy dziecko ma poczucie własnej wartości i jest akceptowane ( Polska to nie Hollywood i tutaj większość nosi się zwyczajnie, więc nie trzeba mieć kurtki nie tylko Valentino, ale nawet Hilfigera ;) - wystarczy normalny wzór z Auchan albo cos fajnego upolowanego w ciucholandzie) . Są jednak ludzie, którzy uczucia dzieci maja gdzieś i brak dbałości o ubranie to jaskrawy tego dowód. Są ponad to? Nie są pozerami? Liczy się wnętrze? Naprawdę? To niech sobie poczytają zwierzenia tych "śmiesznych" kiedyś osób. Ja miałam szczęście, bo moja mama stawała na głowie, żebyśmy sie nie wyróżniali ( a wierzcie, miała kilka powodów pod ręką, zebym jako dziecko czy nastolatka wyglądała jak sierotka), widać rozumiała, że to ważne, jednak znam osoby, których rodzice zasłaniali się komuną i pustymi półkami, brakiem pieniędzy itd.Rodzicom po prostu nie zależało na dobrym samopoczuciu dzieci. Ci ludzie często to wspominają, choć blizej im do emerytury, niż wieku lat nastu... I o swoje dzieci dbają bardzo. Więc to jednak ważne...

 • konto.do.komentow

  Oceniono 3 razy 1

  Becca fajna.

 • cezar85

  Oceniono 34 razy 0

  za dziesięć lat będą pokazywali zdjęcia

  jak trzymają zdjęcia na zdjęciach

  a za dwadzieścia jak trzymają zdjęcia na zdjęciach na zdjęciach na zdjęciach

  ktoś podąża?

  bo ja się pogubiłem po za...

 • konradmarburg

  Oceniono 52 razy 0

  Z tego co się orientuję, "awkward" znaczy raczej niezgrabny, nieporadny. Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś tłumaczył to słowo jako dziwaczny. Dziwaczny to raczej byłoby "strange, bizzare, odd, weird". Faktycznie dziwaczna sytuacja, bo często tutaj można spotkać tego typu błędy, ale zwykle wynikają one ze zbyt dużej pomocy Google Tłumacza... Tym razem jest na odwrót. Komuś się nie chciało sprawdzić w słowniku.

 • kloceklego

  Oceniono 27 razy -5

  jezó. kolejny durny "projekt"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX