Najmodniejszym kolorem 2016 roku będzie... [WEDŁUG PANTONE]

Po dyktacie Marsali przyszedł czas na nowy trend i naprawdę rewolucyjny kolor. Po pierwsze, bo będą rządziły dwa, a po drugie, bo wielu przynajmniej jeden z nich wyda się kontrowersyjny.

Właśnie dobiegają ostatnie dni, w których kolor Marsala (cytując jedną z blogerek jest to ?bordo po przejściach?) jest jeszcze oficjalnie modna. Po pierwszym stycznia podzieli losy purpury (Radiant Orchid) oraz szmaragdowego, które rządziły paletami barw w minionych latach.

radiant orchidKolory modne w minionych latach. Fot. Pantone Color Institute

Pantone Color Institute właśnie ogłosił, że 2016 rok minie nam pod znakiem, a właściwie w dwóch kolorach: Rose Quartz  oraz Serenity. Jak wyglądają?

Wyobraźcie sobie lekko pochmurne niebo o świcie w letni poranek - słońce za moment wstanie, a w chmurach już odbijają się jego pierwsze promienie. Widać lekko szarawy chodny błękit z domieszką ciepłego różu. Widzicie to? Świetnie, to właśnie Rose Quartz i Serenity.

Rose Quartz SerenityInspiracja prosto z natury. Fot. Pantone Color Institute

Znamienne zdaniem specjalistów od barw jest to, że ludzie szukają łagodnych, pastelowych i wnoszących w ich życie spokój i ukojenie kolorów. I takie właśnie są obydwie propozycje na najbliższy rok.

Specjaliści z Pantona uspokajają - te kolory da się łączyć z innymi - szarościami, zieleniami, brązami i żółciami. Czy powinniśmy na serio traktować te propozycje? Tak! Zeszłoroczna Marsala królowała w paletach kolorystycznych szminek i lakierów do paznokci, podbiła także świat wnętrzarski i wybiegi.

Rose Quartz Serenity Fot. Pantone Color Institute

Wszystkich, którym proponowane kolory wydają się "zbyt kobiece", specjaliści z Instytutu uspokajają, że ludzie coraz odważniej używają kolorów, nie oglądając się na płeć i stereotypy.

 

Rose Quartz SerenityFot. Materiały redakcyjne

 

Rose Quartz SerenityŻakiet z kolekcji Thom Browne wiosna 2016. Idealne wyczucie najmodniejszych kolorów! Fot. East News

Rose Quartz SerenityNa okładce i we wnętrzu - najmodniejsze kolory już przecierają szlak. Fot. Mat. prasowe, Coco+Keely/Flickr.com CC

Kolory 2016 roku...
Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Najmodniejszym kolorem 2016 roku będzie... [WEDŁUG PANTONE]
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl