3 nowe sylwetki lalki Barbie. Nie jest już perfekcyjna!

To przełomowy moment w 57-letniej historii Barbie - huczą serwisy modowe. Producent, firma Mattel, poszerza kolekcję Barbie Fashionistas o trzy nowe sylwetki: krągłą, drobną i wysoką. Na tym nie koniec. Oprócz figury lalki, można wybrać jej karnację, kolor oczu i włosów.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Serię lalek Barbie Fashionistas 2016 wprowadzano etapami. Wczoraj, do standardowej, idealnej sylwetki dołączyły 3 nowe. Cała kolekcja to 6 karnacji, 19 kolorów oczu, 20 fryzur i różnorodne, codzienne ubrania. Cała seria to w sumie 28 postaci.

Lalka jak przyjaciółka

- To ważne, żeby Barbie różniły się wyglądem. Jak prawdziwi ludzie. - słyszymy w spocie reklamowym nowych lalek. Wszystko po to, by móc się z nimi utożsamiać: wybrać lalkę i ubrać ją tak, żeby przypominała mamę albo koleżankę.

 Od lewej: sylwetka wysoka, krągła, drobna i pierwsza wersja Barnie z kolekcji Fashionistas, fot. kolaż kobieta.gazeta.pl/materiały prasowe Mattel

Jak Barbie zmieniała się przez lata?

Takie zmiany to nie do końca nowość, bo wygląd lalek firmy Mattel ewoluował przez lata zgodnie z przemianami społecznymi. Zmiany te, choć często zapóźnione, w narracji marketingowej niezmiennie celebrowane są jako przełom. I tak, w zeszłym roku Barbie po raz pierwszy stanęła na płaskim obuwiu, lalki mają już odmienne karnacje, mogą wykonywać różnorodne zawody.  Dziś czas na naturalne sylwetki.

Odpowiedzialność i sposób na marketing

- Uważamy, że ciąży na nas odpowiedzialność wobec dziewczynek i ich rodziców związana z propagowaniem różnorodnego pojmowania piękna - mówi Evelyn Mazzocco, wiceprezes oraz globalna dyrektor generalna marki Barbie. I choć paradoksalnie marce można zarzucać kreowanie tej odpowiedzialności, nie można jej odmówić innowacyjności.

Nad kolekcją Barbie Fashionistas 2016 pracował cały team specjalistów, a ich pracy można przyjrzeć się na stronie internetowej Barbie.

 

Więcej o:
Komentarze (67)
3 nowe sylwetki lalki Barbie. Nie jest już perfekcyjna!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • stafarda

  Oceniono 116 razy 96

  "Chcemy pokazać dziewczynkom że wygląd nie ma znaczenia"
  To się dziołchy zdziwią jak dorosną.

 • lukasz2010

  Oceniono 42 razy 30

  A z brodą będzie?

 • rattenkrieger

  Oceniono 25 razy 17

  Zaraz się okaże, że prawie nikt nie będzie kupować "grubej" Barbie i będzie trzeba wprowadzić kwoty - kupując wylaszczoną lalkę musisz kupić jeszcze jedną mniejszościową. A potem naloty w domu, czy wszystkie lalki mają równy udział w zabawach.

 • dziadwawelski

  Oceniono 41 razy 15

  A kiedy wprowadzą ci nazistowscy projektanci lalkę z tym prześcieradełku z dziurką na ryjek ??? Taka lala oczywiście w pakiecie z figurką Kena jako ojca, lub brata lub kogoś z bliskiej rodziny bo sama nie powinna przebywać poza domem dla lalek ;-)))

 • brak.slow

  Oceniono 19 razy 13

  To była piękna lalka, wielka szkoda, że ją zmieniono, myślę, że jej popularność bardzo spadnie.
  Skoro producent robi jakiś niby postęp, to gdzie jest gruba Barbie? Bo ja takiej tu nie widzę?
  Druga sprawa dlaczego wszystkie mają piękne, gęste włosy? Przecież nie każda kobieta takie ma, (tak samo jak nie każda jest szczupła)..?
  No i dlaczego wszystkie są śliczne z twarzy? Powinny byc też brzydkie, przecież chodziło o różnorodność i leczenie się z kompleksów?
  A gdzie jest barbi z garbatym nosem i odstającymi uszami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX