"Kiedy zaczyna się starość?" - zapytano młodych. Odpowiedzi - szokujące. A dalej - tylko lepiej! [WIDEO]

Mając siedem lat myśleliśmy, że ludzie po trzydziestce są, ze względu na zaawansowany wiek, jedną nogą w grobie. Dzieci mogą tak sądzić, ale kiedy trzydziestolatek mówi, że osoba "starsza" to taka "po pięćdziesiątce", to robi się niewesoło.

- Osobę w jakim wieku uznalibyście za starą? - zapytano millenialsów (urodzonych między 1980 a 1994). Odpowiedzi były różne, a najmłodszy spośród wskazanych "starców" miał 55 lat, a najstarszy 75.

.Fot. Facebook.com/AARP

Kolejne zadanie dla ewidentnie niezorientowanych w realiach starości młodych wilków wymagało talentu aktorskiego. Millenialsi mieli pokazać, jak ich zdaniem starsze osoby wysyłają SMS-y, robią pompki, przechodzą przez ulicę, robią pajacyki.

.Fot. Facebook.com/AARP

Ich zdaniem robią to powoli, walcząc z brakiem siły i drżeniem rąk. Po prezentacji starości młodzi ludzie zostali połączeni w pary ze przedstawicielami starszego pokolenia. I wtedy się zaczęło!

.

35-latek nie był w stanie zrobić pozycji od jogi na drewnianym klocku. Nie była specjalnie trudna - w każdym razie nie dla pokazującej mu ją 55-latki.

.Fot. Facebook.com/AARP

70-latek uczył młodszą od siebie o pół wieku dziewczynę tańczyć, a inna starsza pani układu z chustą. W rewanżu młodzi uczyli starszych od siebie boksu, sztuk walki, aerobiku. Nic, co wymyślili nie było fizycznie niewykonalne dla ich "leciwych" uczniów.

.Fot. Facebook.com/AARP

Efekt? W dwie minuty pomysłodawcy kampanii społecznej #DisruptAging  (ang. zakłóć starzenie) organizacji AARP przesunęli granicę starości. Jedni odsunęli ją na 80-90 lat, inni stwierdzili, że już nie będą nikomu patrzeć w metrykę.

.Fot. Facebook.com/AARP

- Bo starość przychodzi w dniu, w którym zaczynamy przestawać... - podsumowuje jeden ze "starszych" panów.


QUIZ: Zostajesz przeniesiony do lat 90. XX w. Poradzisz sobie?

Zamknij oczy. Stało się - jesteś w latach 90. XX w. Zaczynamy! Umówiłeś się z kolegą pod trzepakiem, a jego nie ma i nie ma. Co robisz?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ
Więcej o: