Wodne parki rozrywki - obowiązkowy punkt udanych wakacji

Egzotyczne wyspy, sztuczne fale, gigantyczne zjeżdżalnie - w aquaparkach każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesne wodne parki rozrywki to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Dorośli także rewelacyjnie spędzą tam czas. Przedstawiamy sześć najciekawszych miejsc na wodne szaleństwo.

Turcja fot. flikr.com, Kusadasi-Guy (CC BY-NC-ND 2.0)

Adaland odwiedza kilka tysięcy osób dziennie! Skąd takie zainteresowanie? Powodem jest nie tylko gwarantowana piękna pogoda i mnóstwo wodnych atrakcji. Turystów przyciąga także jego bajkowe położenie. Park znajduje się na stoku góry, a widok z niego rozciąga się na zatokę i Morze Egejskie.

Turcja fot. flikr.com, Kusadasi-Guy (CC BY-NC-ND 2.0)

Wygląda imponująco i barwnie - atrakcje są w kolorach tęczy. Można tam spróbować dosłownie wszystkiego, o czym tylko jesteśmy w stanie pomarzyć. Pływanie z delfinami, rafting, pływanie pontonami, a nawet pływanie w zupełnej ciemności. W parku znajduje się aż 26 różnej długość zjeżdżalni. Naprawdę jest z czego wybierać.

Hiszpania fot. flikr.com, Jeremy Thompson (CC BY 2.0)

Port Aventura to nie tylko aquapark. To największy park rozrywki w całej Hiszpanii. Znajduje się niedaleko Salou i Terragony. Słynie przede wszystkim z popularnej na całym świecie kolejki górskiej - Shambhala. Ma ona 76 metrów wysokości i 1,5 km długości! O przejażdżce nią trudno zapomnieć. Kolejka pędzi z prędkością 134 km/h.

Hiszpania fot. flikr.com, Jeremy Thompson (CC BY 2.0)

Spragnionym wodnych wrażeń polecamy też wieżę, która wystrzeliwuje chętnych i odważnych klientów w górę oraz drewnianą kolejkę górską - Stampidę.

Niemcy fot. flikr.com, jwyg (CC BY-SA 2.0)

Tropikalny park rozrywki Tropical Islands znajduje się w Krausnick, niedaleko Berlina. Miejsce to to prawdziwa Mekka dla fanów wodnych rozrywek. Znajdziemy tam plażę o długości 200 m, a nawet las tropikalny. Kryta hala, w której zbudowano park, liczy sobie ponad 6 ha i jest otwarta przez siedem dni w tygodniu.

Niemcy fot. flikr.com, Stefan Kellner (CC BY-NC 2.0)

Tropical Islands oferuje różne miejsca noclegowe. Może tam przebywać w tym samym czasie nawet 6000 osób. Znajdziemy tam nie tylko drogie hotele, lecz także pole namiotowe.

Stany Zjednoczone fot. flikr.com, Jeremy Thompson (CC BY 2.0)

Jeden z największych, a na pewno najchętniej odwiedzanych parków wodnych na świecie znajduje się w Orlando, w Stanach Zjednoczonych. Przybywając do tego miasta można udać się też do Universal Studios, jednak to w Aquatice czekają nas niepowtarzalne wrażenia.

Stany ZJednoczone fot. flikr.com, Jeremy Thompson (CC BY 2.0)

W recenzjach osób, które odwiedziły to miejsce nie znajdziemy negatywnych komentarzy. Wszyscy są zachwyceni. Bajkowy, morski świat wciąga każdego bez reszty. Oprócz zjeżdżalni, licznych rur i kąpielisk mamy tu także możliwość pływania np. z delfinami.

Rodos fot. CC BY 2.5, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=8642433

Grecja to bardzo popularny wakacyjny kierunek. Spędzając urlop w pełnym słońcu na wyspie Rodos warto wybrać się do Parku Wodnego Faliraki. Można dojechać tak samochodem, a także bezpłatnym transportem miejskim z miasta Rodos.

. fot. screen youtube.com/AmusementForce

Park nie jest duży, jednak znajdziemy tam wszystko to, czego potrzebują miłośnicy wodnego szaleństwa. Popularne atrakcje typu Twisters czy Kamikaze zapewnią nam niezapomniane wrażenia.

Słowacja fot. flikr.com, Miroslav Petrasko (CC BY-NC-ND 2.0)

W największy, a na dodatek najbardziej spektakularnym parku wodnych rozrywek na Słowacji znajdziemy aż sześć basenów termalnych i cztery w ogrzewaną wodą. Do tego czeka nas zabawa na dwudziestu zjeżdżalniach, rurach i spiralach. Park podzielony jest na kilka stref - jest coś dla najmłodszych, a także coś dla lubiących poczuć skok adrenaliny.

Słowacja fot. flikr.com, Dushan Hanuska (CC BY-SA 2.0

Kiedy zmęczeni zapragniemy odpocząć możemy udać się do kompleksu Tatra-Therm-Vital, gdzie znajdziemy kilkanaście parowych basenów i bąbelkowych kąpielskich. Ten aquapark jest na dodatek bardzo malowniczo położony - otacza go romantyczna i bajkowa sceneria Tatr Zachodnich.

ZOBACZ TEŻ: Rajska wyspa w środku zimy i w zasięgu ręki? Jedna znajduje się w wielkim hangarze niedaleko Berlina>>