Uczta dla oczu - PRAWDZIWI panowie przy pracy, bez koszulek [DUŻO ZDJĘĆ]

25 zdjęć umięśnionych, opalonych mężczyzn podczas codziennej pracy. Nie są to modele, który muskulaturę wyrzeźbili na siłowni, ani aktorzy, z którymi pracowali osobiści trenerzy. Na fotografiach zwyczajni niezwyczajni panowie, których obowiązki zawodowe postawiły na drodze Lizzie279 i jej aparatu.

Na imponujące, bo liczące ponad 500 zdjęć, zbiory fotografii kobiety o pseudonimie Lizzie279 trafiłam zupełnie przypadkiem. Serio. Przeszukiwałam zasoby Creative Commons w poszukiwaniu zdjęcia spoconego mężczyzny, który potrzebny mi był do zilustrowania materiału. Po wpisaniu interesującego mnie hasła, otworzyły się na oścież wrota do kobiecych fantazji.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA MĘŻCZYZN PRZY PRACY

Szok i niedowierzanie

W pierwszym momencie poczułam się w obliczu tylu rozebranych do pasa, umięśnionych, opalonych i istotnie spoconych panów zmieszana. Jakbym szła ulicą i lubieżnie podglądała koszących trawę młodzieńców, kładących dachy mężczyzn, czy wylewających asfalt drogowców. Te wrażenia były tak sugestywne, że pomimo ciemnego listopadowego wieczora i dźwięków ulewy za oknem, poczułam ciężkie amerykańskie lato, odgłosy cykad i krople potu na własnym czole.

. Fot. Lizzie279/Flickr.com

Nie ukrywam, że przeglądanie zbiorów fotograficznych Lizzie279 jest czynnością przyjemną. Świetny wydaje mi się kontekst zdjęć - zupełnie inny niż w przypadku pokazywania roznegliżowanych kobiet. Gołe panie prężące ciała przy motorach, polegujące na maskach samochodów, szorujące karoserię w myjni. Jakieś to takie sztuczne, nienaturalne.

Praca wre

Na zdjęciach Lizzie279 widać, że mężczyźni zostali przyłapani podczas pracy. I tu zaczyna mnie męczyć kwestia, na którą nie znam odpowiedzi. Skoro panowie ze zdjęć mają do czynienia z ciężkim sprzętem (piły łańcuchowe, jakieś wymyślne pistolety na gwoździe, koparki) to czy nie powinni bardziej przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zakrywać skórę odpowiednią odzieżą, zamiast paradować półnadzy. Troska przeze mnie przemawia, ot co.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA MĘŻCZYZN PRZY PRACY

. Fot. Lizzie279/Flickr.com

Dość słów, teraz oddaję głos panom. I mam tylko nadzieję, że prezentowane zdjęcia mężczyzn przy pracy nie staną się pretekstem do dyskusji o przedmiotowym traktowaniu mężczyzn, bo bardziej zależało mi na tak rzadko prezentowanej celebracji ich umięśnionych ciał i ciężkiej pracy, niż robieniu z nich ofiar. Ich zdjęcia to także dowód na to, że nie tylko modele w reklamach bielizny i perfum mają boskie ciała.

ZOBACZCIE JESZCZE ZDJĘCIA WSPANIAŁEGO NORWESKIEGO OFICERA.

A MOŻE ZACIEKAWI WAS ZJAWISKOWY MATEMATYK I PIĘKNY LEKARZ?


Co zapamiętałeś z "50 twarzy Greya"? [QUIZ]

Akcja powieści rozgrywa się w jednym z amerykańskich miast, gdzie znajduje się m.in. siedziba firmy Christiana. Jest to:
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ
Więcej o: