Nowoczesny wypad z przyjaciółmi: jak nowe technologie uprzyjemniają wspólne wyjścia?

Nowe gadżety i technologie ułatwiają nam życie w wielu różnych dziedzinach. Ciekawych wynalazków nie brakuje też w sferze wieczorno-weekendowej, czyli wspólnych wyjść ze znajomymi. Dowiedzcie się, jakie interesujące rozwiązania mogą w różny sposób usprawnić i uprzyjemnić wasze wypady z przyjaciółmi.

Jeszcze nie tak dawno zorganizowanie i zgranie paczki znajomych na wspólny wypad oznaczało zazwyczaj wiszenie na telefonie i dyplomatyczne manewry przy zgrywaniu różnych grafików. Teraz wystarczy kilkoma kliknięciami założyć wydarzenie na Facebooku, a zaproszeni goście sami zadeklarują swoją gotowość do uczestnictwa w imprezie i dogadają szczegóły. To tylko jeden z obszarów życia towarzyskiego, usprawniony przez techniczne nowości - jakie są pozostałe?

Selfie doskonałe

Weźmy chociażby temat pamiątkowych grupowych selfie. Doskonalenie ich przy pomocy selfie sticka to już standard. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie oddelegować do tego specjalnego drona? Na przykład takiego jak AirSelfie - ten latający gadżet bez problemu zrobi wam efektowne zdjęcie z ujęcia, którego nie zapewni nawet najdłuższy selfie stick. Na dodatek jest on tak mały, że bez problemu mieści się w kieszeni. Jeśli temat selfie traktujecie bardziej. tradycyjnie, może zainteresują was zdjęcia w 360 stopniach. Jeszcze niedawno taki sprzęt pozostawał poza zasięgiem portfela przeciętnego zjadacza chleba, obecnie kupicie go taniej, i to w bardziej kompaktowym wydaniu. Zdjęcie w 360 wszystkich gości zgromadzonych wokół imprezowego stołu - to naprawdę efektowna pamiątka!

Kopalnia pomysłów i ekspresowa zrzutka

Zanim zaczniecie strzelać radosne fotki z imprezy, trzeba zorganizować ją tak, żeby miała szanse przejść do legendy. I tutaj z pomocą przychodzi nam technologia w postaci aplikacji BeamUp, która podpowiada ciekawe promocyjne oferty na spędzanie wolnego czasu z przyjaciółmi, np. bilety do kina, na koncerty, do teatru czy rezerwacje na wydarzenia kulinarne. Znajdziecie w niej też inspiracje, jak umilić sobie czas spędzany z przyjaciółmi w domu, np. dzięki dostępowi do serwisów takich jak Showmax, player.pl czy Storytel. Co ciekawe, z czasem aplikacja uczy się, jakie oferty najbardziej nas interesują i takie właśnie dla nas dobiera, zaoszczędzając nam czas, który trzeba by zmarnować na przedzieranie się przez gąszcz propozycji odstępnych w internecie.

Kiedy już wiemy, co będziemy robić, zostaje obgadać z przyjaciółmi sprawy organizacyjne i podzielić się kosztami. Rozliczanie wydatków na bieżąco jest zazwyczaj mocno chaotyczne, a przy tym kiepsko wpływa na nastroje gości. Na szczęście BeamUp to też łatwe w obsłudze narzędzie do rozliczania wspólnych wydatków: pozwala jednym kliknięciem dokonywać szybkie przelewy (równie bezpieczne co w banku) do wielu użytkowników na raz na podstawie ich numeru telefonu albo maila. Dodatkowo aplikacja sama przypomni o zaległych płatnościach - nam, ale też tym osobom, którym "zapomniało się" dorzucić do zrzutki. Koniec z uciążliwym pytaniem o numer konta i czekaniem na przelewy, można zająć się przyjemnościami. Aplikacja działa na smartfonach z systemem iOS i Android.

Zawsze zgrani

Skoro już o nocnych wypadach mowa: bądźmy szczerzy - niemal każdemu z was zdarzyło się zagubić w zatłoczonym klubie czy odłączyć się od głównej "grupy imprezowej" przy zmianie lokalu. Niekoniecznie musi to być wina wypitego drinka - o jednego za dużo. Czasami nawet doświadczony zabawowicz, ugodzony znienacka strzałą Amora, zapuszcza się w ślad za swą wybranką w odległe zakątki i korytarze, a potem traci rozeznanie i nie potrafi zlokalizować miejsca pobytu grupy. Rozwiązaniem na takie okazje mogą być testowane obecnie opaski VIVE. Ich działanie jest proste - każda z nich została wyposażona w nadajnik GPS oraz łączność z profilem facebookowym użytkownika. Wystarczy połączyć wszystkie profile uczestników imprezy w jedną "opaskową" grupę, a każdy z nich będzie mógł w dowolnym momencie sprawdzić na smartfonie, gdzie podziała się reszta ekipy. Najciekawszą zaś chyba funkcją gadżetu jest naskórny alkomat, który może automatycznie ocenić, czy posiadacz opaski nie powinien już spasować z wizytami przy barze. W razie takiej sytuacji wysyła powiadomienie do pozostałych imprezowiczów. Dzięki opasce mogą oni od razu wysłać amatora mocnych trunków w powrotną podróż taksówką.

Technologia nie przestaje nas rozpieszczać, czy to w kwestii nowych sposobów na zrobienie efektownego, pamiątkowego selfie, czy też rozwiązań pomagających łatwo odnaleźć się nawet na najbardziej zatłoczonej imprezie. Aplikacja BeamUp zaś wreszcie uwolni was od braku pomysłów na wspólny czas i od poimprezowej zmory, czyli nużącego podliczania i rozliczania kosztów poniesionych z okazji ostatniej szalonej nocy.

Weź udział w dyskusji:
Nowoczesny wypad z przyjaciółmi: jak nowe technologie uprzyjemniają wspólne wyjścia?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl