Jak żyć TU i TERAZ? Sekret Ewy Chodakowskiej

Wspinaczka po drabinie kariery często zabiera nam czas, który mogłybyśmy poświęcać sobie i rodzinie. Pracujemy ciężko i długo - jednego dnia cieszy nas wykonywana praca, innego już nie. Bez harmonijnego połączenia życia prywatnego i pracy zawodowej nie mamy szans na rozwój w obu strefach i radość z dokonanych wyborów. Rozwiązaniem jest work-life balance, który nie jest tyle trendem, co sposobem na szczęśliwe życie tu i teraz. Jak zachować równowagę i zacząć cieszyć się małymi rzeczami?

Czym jest work-life balance?


Niektóre z nas uważają, że nie da się rozdzielić życia prywatnego i pracy - można jedynie przeplatać obowiązki w obu sferach. Inne z nas konsekwentnie oddzielają grubą kreską życie zawodowe od czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi. Oba rozwiązania mogą doprowadzić do harmonii, jednak w tym wszystkim nie można zapominać o sobie. Choć wykonując swój wymarzony zawód, trudno nam się oderwać od pracy, która jest jednocześnie pasją, to mimo wszystko warto nauczyć się odpoczywać. Co to znaczy? Przecież w teorii każda z nas potrafi odpoczywać.

Okazuje się, że nie. Nawet gdy relaksujesz się w wannie po ciężkim dniu, myślisz o tym, co jutro będziesz robić w pracy, podczas urlopu zaglądasz do służbowej skrzynki, a bawiąc się z dziećmi, analizujesz niezałatwione sprawy. Brzmi znajomo? Aby zrelaksować swój umysł, należy na chwilę go wyłączyć, skupić się na tym, co jest tu i teraz, czyli na relaksie, odgłosach natury, orzeźwiającym wietrze czy pracy mięśni podczas wysiłku.

Dziel się radością!

Bliscy stanowią największe oparcie w życiu. Chyba każda z nas ma przynajmniej jedną osobę, z którą może porozmawiać i oderwać się od codziennych problemów. Jednak ogrom pracy i angażujących obowiązków mogą prowadzić do rozluźnienia więzów, a stopniowo do ich zaniku. Nagle okazuje się, że straciłaś dobry kontakt z przyjaciółką z czasów szkolnych lub oddaliłaś się od siostry, z którą masz czas porozmawiać tylko przelotnie. A wystarczy chociaż raz w tygodniu poświęcić parę godzin na rozmowę, wspólną zabawę czy spacer. Umówić się na wino lub pyszne ciastko w kawiarni, a jeśli uprawiasz sport i prowadzisz dietę, po prostu napić się podczas rozmowy wody pełnej minerałów, takiej jak Nałęczowianka, czy świeżo wyciskanego soku. Warto szukać takich form spędzania wolnego czasu, które dają okazję do zacieśniania więzów. Z bliską osobą nie tylko możemy podzielić się naszymi rozterkami, ale również zarazić pozytywnym nastawieniem do życia. Powiedz coś miłego swojej mamie lub przyjaciółce, spraw, aby czuły się ważne i zadbane. A dla zdrowia psychicznego i fizycznego zachęć je do wspólnej aktywności fizycznej i zdrowej diety, żeby w waszych żyłach wciąż krążyły endorfiny! Wystarczy zabrać do ręki butelkę wody pełnej minerałów takiej jak Nałęczowianka i udać się na spontaniczny jogging po parku!

Zdrowe życie to szczęśliwe życie


Czego wciąż uczy nas trenerka wszystkich Polek Ewa Chodakowska? Właśnie wcielenia w życie koncepcji work-life balance! Jej pasja stała się pracą, jednak potrafi znaleźć czas dla bliskich osób i zarażać swoim optymizmem. Wydaje ci się, że nie masz dużo czasu na zadbanie o wszystkie ważne elementy życia? Mylisz się! W przerwie w pracy zabierz swoją ulubioną koleżankę z biura na lunch i porozmawiajcie o czymś innym niż zawodowe obowiązki. Cieszcie się ze wspólnie spędzonego czasu i rozkoszujcie się pysznym zdrowym posiłkiem. Po pracy zabierz swoją mamę, siostrę czy brata na siłownię lub fitness i razem wylewajcie siódme poty! Motywujcie się nawzajem i dbajcie o racjonalną dietę. Nie zapomnijcie odpowiednio się nawadniać nie tylko w trakcie ćwiczeń, lecz także w ciągu całego dnia. Ile razy zdarzyło ci się, że przez cały dzień nieświadomie wypiłaś tylko szklankę wody, dwie kawy i herbatę? Skutkami odwodnienia są brak energii, zmniejszona koncentracja, gorszy nastrój, a co za tym idzie - brak chęci na aktywność po pracy. Nie możesz na to pozwolić, kiedy tyle dobrego może się dziać! Miej zawsze przy sobie wodę i dziel się nią z bliskimi, ponieważ tylko woda odpowiednio nasycona minerałami, jak Nałęczowianka, pozwoli utrzymać dobre zdrowie i nastrój. Czerp z niej energię do życia tu i teraz!

Weź udział w dyskusji:
Jak żyć TU i TERAZ? Sekret Ewy Chodakowskiej
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl