Depilacja brazylijska - na czym polega?

Depilacja brazylijska to całkowita depilacja okolic intymnych za pomocą gorącego wosku (lub pasty cukrowej). Metoda ta dotarła do Polski kilka lat temu i od razu zyskała u nas popularność.
Depilacja brazylijska od dawna cieszy się popularnością na świecie. Pierwszy salon, który wykonał depilację brazylijską, powstał w 1987 r. w Nowym Jorku i nosił nazwę Sisters International Salon. Otworzyło go siedem sióstr pochodzących z Brazylii. Stąd pochodzenie nazwy.

Depilacja brazylijska - jak przebiega zabieg?

Za pomocą szpatułki, kosmetyczka nakłada płynny, rozgrzany do temperatury 37. stopni wosk na skórę. Następnie przykrywa go bawełnianym paskiem i odrywa go energicznym ruchem, usuwając tym samym włosy z cebulkami.

Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż włosy muszą mieć odpowiednia długość, tzn. minimum 0,5 cm długości. Skóra przed zabiegiem nie powinna być natłuszczona, ponieważ uniemożliwi to dokładność depilacji. Zarówno dla własnego, jak i kosmetyczki komfortu, warto przed depilacją brazylijską zadbać o higienę osobistą (tzn. przemyć okolice intymne tuż przed zabiegiem, np. specjalną chusteczką do higieny intymnej).

Depilacja brazylijska - moda, wygoda, trendy

W studio depilacji woskiem ,,Time for Wax", najczęściej wykonywanym zabiegiem depilacji woskiem jest właśnie depilacja brazylijska - stanowi ona aż 70% spośród wszystkich zabiegów depilacji bikini - zdradza nam właścicielka sieci salonów depilacji "Time for Wax" - Izabela Makosz. Na zabieg ten decydują się najczęściej kobiety od 18. do 60. roku życia. Twierdzą, że po depilacji brazylijskiej czują się bardziej atrakcyjne i co najważniejsze, zadbane - dodaje.Na co warto zwrócić uwagę?

Depilacja brazylijska, potocznie zwana brazylianą, najlepiej kiedy jest wykonywana szpatułkami. Po pierwsze, wykonując depilację szpatułkami, widać umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg. Po drugie, depilacja wykonywana przy użyciu rolek nie jest na tyle dokładna, co ta wykonana przy użyciu szpatułek. A po trzecie, nie mamy pewności, iż rolki są wymieniane po każdej klientce.

Depilacja brazylijska - zalety

-depilować można małe i duże powierzchnie skóry

-koszt relatywnie niski biorąc pod uwagę rezultat

-gładka skóra przez okres 3-4 tyg.

-systematyczne powtarzanie gwarantuje znaczną redukcję niechcianych włosów (włosy przerzedzają się i osłabiają)

To także może cię zainteresować: Metody depilacji: golenie maszynką, trymer, wosk. Który sposób depilacji jest najlepszy? [TEST]

Wady depilacji brazylijskiej

- konieczność powtarzania zabiegu w regularnych odstępach czasu

- metoda bolesna, jednakże przy regularnym stosowaniu bolesność zabiegu zmniejsza się

- nie może być stosowana przez osoby ze skłonnościami do popękanych naczynekKonsultacja merytoryczna: Izabela Makosz, studio depilacji Time For Wax

Depilacja brazylijska...