Podkład do twarzy i korektor pod oczy - jaki wybrać, jak nakładać

Zarówno dobór odpowiedniego podkładu do twarzy i korektora pod oczy, jak i ich nakładanie, jest równie ważne, by osiągnąć dobry efekt końcowy. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze, oraz jak te produkty nakładać
Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy i korektor pod oczy?

Często zapominamy o tym, że zarówno podkład do twarzy, jak i korektor po oczy, zmieniają swój kolor po pewnym czasie. Dlatego przy wyborze odpowiedniego podkładu i korektora, warto wypróbować kilka zbliżonych do siebie odcieni. Nie bójmy się testować kosmetyków w drogeriach i perfumeriach! Wszystkie testery są właśnie po to, by każda kobieta była później zadowolona z kosmetyku przez siebie wybranego. Po pierwsze, proponujemy wybrać się do drogerii (czy też perfumerii) w dzień, by przetestować produkty w świetle dziennym, co jest ważne, jeśli dokonujemy zakupu podkładu do twarzy i korektora pod oczy. Wybierzmy trzy odcienie podkładu, które sądzimy, iż najbardziej odpowiadają odcieniowi naszej cery. Następnie nałóżmy pod kością policzkową z każdego kosmetyku po jednym pasku (wszystkie obok siebie, by zobaczyć później różnicę). Odczekajmy dwie-trzy minuty. Zobaczymy, jak poszczególne fluidy zmieniły swój kolor po upływie kilku minut. Jeżeli nie możemy zdecydować się który z dwóch odcieni wybrać, wybierzmy ten jaśniejszy - radzi Karolina Choroś, make-up artist z Make Up Forever Pro Team. Później zawsze możemy go delikatnie przyciemnić pudrem brązującym - dodaje.

Podobnie zróbmy z korektorem pod oczy. Ponieważ obszar pod okiem jest zbyt mały, by jednocześnie przetestować trzy odcienie, nałóżmy jeden po drugim. Następnie spróbujmy porównać, który faktycznie prezentował się najlepiej. Korektor powinien być jeden odcień jaśniejszy od podkładu, by skóra wokół oka wyglądała na świeżą i rozpromienioną. Warto na zakupy zabrać ze sobą koleżankę, która obiektywnie oceni, który korektor pod oczy zakrywał nasze cienie pod oczami najlepiej.

Pamiętajmy też, by nigdy nie nakładać na oczy podkładu, który przeznaczony jest do twarzy. Może on wysuszyć skórę wokół oczu i sprawić, że szybciej pojawią nam się w tym obszarze zmarszczki. Częstym błędem popełnianym przez kobiety jest nakładanie mocno kryjącego korektora pod oczy. Kryjące korektory, tzw. camuflage cream służą bowiem do zakrywania niedoskonałości na twarzy, a nie cieni pod oczami. Dokładnie jak w przypadku fluidu, korektor kryjący nałożony na oczy, wysuszy skórę pod okiem i uwidoczni zmarszczki. Dlatego przy zakupie korektora, zwróćmy uwagę na opakowanie. Jeśli korektor jest przeznaczony do oczu, zapewne znajdziemy na nim napis "anticernes" (co dokładnie oznacza "przeciw ceniom pod oczami"). Taki korektor na pewno nie wysuszy nam obszaru wokół oka i odpowiednio zakryje cienie.

Jak nakładać podkład na twarz?

Do nakładania podkładu możemy wybrać specjalnie przeznaczony do tego pędzel, bądź specjalną gąbkę. Większość wizażystów jednak, poleca nakładanie podkładu palcami. Najpierw oczyszczamy twarz mleczkiem, po czym tonizujemy odpowiednim tonikiem (albo zamiast tych dwóch produktów, używamy jedynie wody micelarnej, która zastępuję nam mleczko i tonik). Następnie wklepujemy krem i czekamy, aż ten się wchłonie. Karolina Choroś z Make Up Forever Pro Team radzi, by nakładanie podkładu zaczynać od środka twarzy, a następnie dokładnie rozprowadzać go do zewnątrz. Nie ma konieczności nakładania podkładu na szyję i dekolt - najdalej nakładamy go dwa palce poniżej brody (by go "zgubić") - podpowiada wizażystka.

Pamiętajmy, by nie nałożyć za dużo podkładu, dlatego trzymajmy się zasad "lepsze jest wrogiem dobrego" i "less is more".

Jak nakładać korektor po oczy?

Nakładanie korektora pod oczy zaczynamy od kącików (przy nosie). Najlepiej do tej czynności wybrać specjalnie przeznaczony do tego pędzelek. W kilku punktach nakładamy korektor i następnie delikatnie go "wgniatamy". Najlepiej zatrzymać się na wysokości 3/4 od kącika, tzn. nie nakładamy korektora po zewnętrznej stronie oka, by nie uwydatnić zmarszczek. By korektor utrwalić, możemy nałożyć na niego transparentny sypki puder.