Sposoby na cienie pod oczami

Nie trzeba uczyć się usuwać cieni pod oczami w programie Photoshop, by dobrze wyglądać na zdjęciach. A żeby dobrze wyglądać na zdjęciach bez retuszu, trzeba poradzić sobie z cieniami pod oczami w rzeczywistości. Zdradzamy kilka sposobów na cienie pod oczami!


Skóra wokół oczu pozbawiona jest tkanki tłuszczowej, przez co jest bardzo wrażliwa i wymaga szczególnej pielęgnacji.

Po pierwsze - sen!

Nie od dziś wiadomo, że cienie pod oczami pojawiają się często z powodu zmęczenia i braku odpowiedniej ilości snu. Jeśli już zdarzy nam się zarwać noc, warto sięgnąć po specjalne okulary z hydrożelem, które po schłodzeniu w lodówce nakładamy na oczy. Okulary z hydrożelem możemy zakupić w drogeriach, perfumeriach, a nawet supermarketach w stosunkowo niskiej cenie. Łagodzą one ślady zmęczenia, widoczne po zarwanej nocy.

Po drugie - odpowiedni krem pod oczy

Należy pamiętać o tym, by nie używać pod oczy kremu do twarzy, ponieważ ten najczęściej zawiera znacznie więcej konserwantów i dodatków zapachowych, co może podrażnić delikatną skórę wokół oczu. Warto dlatego wybrać odpowiedni krem przeznaczony jedynie do pielęgnacji skóry wokół oczu. W przypadku, kiedy mamy duże problemy z cieniami pod oczami, możemy wybrać krem, który nie tylko nawilża i wygładza, ale również pomaga nam w walce z cieniami i sińcami (np. Clinique, All About Eyes, 125 zł/15ml). Pamiętajmy jednak, że zbyt duże ilości kremu po oczy nakładane na noc, powodują cienie po oczami. Niemożliwe? A jednak. Woda, która jest w kremie, gromadzi się w skórze, przez co uwidacznia cienie pod oczami. W tym przypadku, więcej nie oznacza lepiej.

Po trzecie - dobry korektor pod oczy to podstawa

Tutaj również sprawdza się zasada "less is more". Nie jest prawdą, że im bardziej kryjący korektor, tym lepiej. Cienie może zakryje odpowiednio, ale... uwidoczni nam zmarszczki wokół oczu. Tym sposobem pozbędziemy się jednego problemu, a zyskamy nowy. Dlatego kupując korektor, zwróćmy uwagę, czy jest on przeznaczony do skóry wokół oczu, a dokładniej, czy ma on za zadanie zakrywać cienie pod oczami (napis na opakowaniu: "anticernes"). Taki korektor nie wysuszy nam skóry wokół oczu, nie uwidoczni naszych zmarszczek i odpowiednio zakryje cienie.

Jeżeli jednak uważasz, że codziennie sposoby na cienie pod oczami nie są w stanie Tobie pomóc w walce z cieniami, możesz sięgnąć po odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg mezoterapii igłowej "Light Eyes". Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu substancji leczniczych bezpośrednio do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Light Eyes poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Jeżeli jednak masz cerę naczynkową, lepiej z takiego zabiegu zrezygnować i w zamian poddać się mezoterapii bezigłowej. Mezoterapia bezigłowa jest metodą całkowicie bezbolesną, bo substancje wprowadzane są za pomocą ultradźwięków, a nie igły. Przy tego typu zabiegach, warto zasięgnąć opinii kosmetologa, czy lekarza medycyny estetycznej.