Lipoliza laserowa - sposób na pozbycie się tłuszczu

Jeżeli Twoje ciało i organizm są odporne na dietę i ćwiczenia, możesz dokonać zabiegu lipolizy laserowej, który polega na laserowym usuwaniu tłuszczu. Zanim się jednak zdecydujesz, poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. zabiegu lipolizy laserowej
Najczęściej zadawane pytania:

Na czym polega zabieg lipolizy laserowej ?

Zabieg na tkance tłuszczowej Lipolaserem jest najnowszą metodą usuwania tłuszczu. Technika ta została wynaleziona w Europie i niedawno stała się dostępna w USA. Była wykorzystywana często w Ameryce Południowej, Europie i Azji przez ostatnie 10 lat. Za pomocą Lipolasera można szybko rozpuścić tłuszcz i obkurczyć otaczającą dany obszar skórę. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga znieczulenia ogólnego.

Jak długo trwa zabieg lipolaserem ?

Zabieg zajmuje zazwyczaj ok. 20-60 minut.Ile zabiegów trzeba wykonać ?

Większość pacjentów zazwyczaj potrzebuje tylko jednego zabiegu. Każda sesja może trwać od 45 minut do godziny na każdy obszar zabiegowy. Lipolase może być także używany do poprawy obszarów, na których były dokonywane inne zabiegi.

Czy są jakieś zalecenia pozabiegowe ?

Po zabiegu pacjent odczuwa minimalny ból lub zasinienie. Zaleca się 1-2 dni odpoczynku, lecz większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy niemalże natychmiast.

Czy lipolaser usuwa celullit ?

Zabieg lipolaserem poprawi sylwetkę i może zredukować celullit do pewnego stopnia.

Jak długotrwały jest efekt dla większości pacjentów ?

Większość pacjentów dostrzega wyniki od razu po zabiegu, a ich skóra powraca do normy przez ok. 3 miesiące. Trzeba się jednak wykazać odrobiną cierpliwości, gdyż ostateczny efekt może być widoczny dopiero po kilku miesiącach. Im więcej tłuszczu zostało usunięte, tym więcej czasu może zająć dojście ciała do stanu, w którym widać efekt końcowy, gdyż ciało musi zaadaptować się do nowej linii.

Czy trzeba pozostać w szpitalu ?

Nie. SmartLipo jest zabiegiem ambulatoryjnym w znieczuleniu nasiękowym. Nie ma potrzeby zostawać w szpitalu, gdyż rekonwalescencja po lipolaserze jest najwygodniejsza w domu.

Czy można zastosować lipolaser po standardowej liposukcji ?

Lipolaser może być bardzo efektywny w przypadku poprawiania niedoskonałości po tradycyjnej liposukcji. Lekarz może lepiej ukształtować obszary ciała z wiszącą skórą, konkretnie jeśli pacjent ma relatywnie szczupłą sylwetkę, którą chciałby dokładniej wymodelować.

Czy lipolaser może być przeprowadzany na obszarach, na których nie można przeprowadzać standardowej liposukcji ?

Tak. Laser posiada końcówkę mierzącą na końcu kaniuli i lekarz doskonale wie, gdzie znajduje się jego narzędzie, czyniąc tym samym lipolaser bardzo precyzyjnym zabiegiem. Dzięki temu być on wykorzystywany w obszarach, na których standardowa liposukcja jest niemożliwa, czyli takich jak twarz, szyja, plecy czy kolana.

Czy zabieg lipolaserem boli ?

Zabieg lipolaserem jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu występowanie bólu czy dyskomfortu jest znikome. Można odczuwać lekkie kłucie i mieć wrażenie rozciągania skóry, jednakże jest to minimalny dyskomfort.

Kto jest kandydatem do zabiegu Lipolaserem ?

Lipolaser jest doskonałą techniką usuwania tłuszczu z trudno dostępnych z medycznego punktu widzenia obszarów ciała. Jest bardzo wydajny przy usuwaniu tłuszczu ze zlokalizowanych kieszonek tłuszczowych, których nie można leczyć dzięki standardowej liposukcji czy za pomocą ćwiczeń fizycznych. Idealny pacjent cieszy się dobrym zdrowiem, nie jest otyły, prowadzi aktywny tryb życia i posiada zlokalizowane złogi tłuszczu, które chciałby usunąć.

Do jakich obszarów używa się lipolasera ?

Lipolaser został zaprojektowany do wykonywania zabiegów na określonych obszarach ciała takich jak: talia, podbródek, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, biodra, pośladki, ramiona, twarz (nie w okolicy oczu), klatka piersiowa u mężczyzn (Ginekomastia), szyja, obszary łonowe.

Jak dużo tłuszczu można usunąć podczas jednego zabiegu lipolaserem ?

Zabieg jest doskonały do usuwania tłuszczu w ilościach do 3500 ml jednorazowo.

Kto nie jest kandydatem do zabiegu lipolaserem ?

Lipolaser nie jest zabiegiem dla osób z:

- cukrzycą

- problemami z wątrobą

- zaburzeniami krwionośnymi

- problemami z nerkami

- problemami z sercem

- problemami ze skórą

Czy usunięcie tłuszczu jest trwałe ?

Usunięcie tłuszczu jest częściowo trwałe. Jeśli pacjent przybierze na wadze, tłuszcz powróci w obszarach do których nie dotarł laser.

Jak wykonuje się zabieg ?

Zabieg jest wykonywany w klinice. Przed zabiegiem obszary z tłuszczem są zaznaczane i znieczulane miejscowo. Laser jest podobnym do długopisu urządzeniem trzymanym przez lekarza, aktywowanym blisko pod skórą. W momencie aktywacji lasera komórki tłuszczowe pękają. Uwolniony w wyniku tego działania płyn z komórek tłuszczowych jest wydalany przez naturalne mechanizmy biologiczne organizmu (system limfatyczny). Laser powoduje też, że małe naczynia krwionośne zasklepiają się natychmiast, co zmniejsza krwawienie i obrzęk. Laser wpływa także na kolagen w skórze, który zacieśnia później jej zewnętrzną warstwę obkurczając ją dookoła leczonego obszaru. Zabieg tego typu trwa ok. 30-45 minut.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu lipolizy laserowej?

Większość osób ma minimalne zasinienie i nie odczuwa bólu. Opatrunek uciskowy lub strój uciskowy są używane zależnie od leczonego obszaru. Pomaga to zredukować obrzęk. Zasinienie znika w około 2-3 dni i pacjent jest w stanie wrócić do normalnej aktywności w 24 godziny po zabiegu. Lekki ból może być usuwany środkami przeciwbólowymi.

Kiedy widoczne są efekty po zabiegu lipolizy laserowej?

Tuż po tym jak obszar zabiegowy będzie wyglądał na obkurczony, ściągnięty i mniejszy. Przez następne 6-8 tygodni skóra w danym obszarze będzie zmieniała kształt i dopasowywała się do kształtu ciała. Remodelowanie jest czasochłonnym procesem i najlepsze wyniki są widoczne po około dwóch miesiącach.

Ile zabiegów lipolizy laserowej można wykonać ?

To zależy od wielkości obszaru i jego umiejscowienia. Zazwyczaj 1-3 zabiegi są zdecydowanie wystarczające dla większości osób.

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości kliniki chirurgii plastycznej La Perla w Warszawie, w której można dokonać zabiegu lipolizy laserowej