Skuteczny masaż odchudzający

Masaż odchudzający pomaga w odchudzaniu, ponieważ ma na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Ale czy faktycznie masaż odchudzający jest skuteczny? Tak, ale jest jedno "ale"...
Powszechnie wiadomo, że każdy masaż ma zbawienny wpływ na nasze ciało. Relaksuje, uwalnia toksyny z organizmy, poprawia krążenie i ogólnie regeneruje organizm. Są jednak typy masażów, które dają coś więcej. Takim masażem jest m.in. masaż odchudzający, który ma za zadanie pomóc nam w odchudzaniu. Pomóc jednak, nie oznacza "odchudzić" i to jest to jedno "ale", które warto poznać.

Skuteczny masaż odchudzający

Masaż odchudzający ma wiele elementów, które wspomagają nasz proces odchudzania. Należy jednak pamiętać, iż sam masaż nie sprawi, że stracimy kilka zbędnych kilogramów. To prawda, że masaż odchudzający ma na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, ale nie jest tak, iż tkanki tej zupełnie się pozbędziemy po samym masażu. Działa to bowiem tak, że dzięki rozbiciu i rozdrobnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej, tłuszcz ten jest lepiej wchłaniany, dlatego po masażu poleca się trening (niekoniecznie bezpośrednio, może być dzień po).

Dodatkowo masaż odchudzający poprawia cyrkulację krwi, co sprawia, że węglowodane są znacznie szybciej transportowane do mięśni. Te z kolei są dzięki temu szybciej odżywione, a tuż po zabiegu otrzymują więcej tlenu. To sprawia, że w połączeniu z dostarczonymi węglowodanami, szybciej mogą rosnąć.

Ważne jest też to, że masaż odchudzający poprawia wydajność mięśni. Dzięki temu możemy wydłużyć nasze treningi i zwiększyć ich intensywność, co w efekcie znacznie przyśpieszy proces odchudzania.

Skuteczny masaż odchudzający - na jakie części ciała jest stosowany?

Masaż odchudzający stosowany jest w okolicach bioder, brzucha, ud i pośladków.

Podsumowując, należy pamiętać, że sam masaż niewiele nam da, jeśli nie połączymy go z ćwiczeniami. Regularność jest równie ważnym aspektem, bo jak wiemy, rzadko kiedy coś zastosowane raz, daje oczekiwane rezultaty. Ale nie warto się poddawać... Systematyczność i dobre nastawienie naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Więcej o:
Komentarze (5)
Skuteczny masaż odchudzający
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: aaa

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej odchudza tego co masuje

 • neou7

  Oceniono 3 razy -1

  Korzystam z profesjonalnych masaży w Studiu Masażu Jurimo w Krakowie i muszę przyznać, że powolutku powolutku, wraz z dobranymi ćwiczeniami i odpowiednią dietą, widać pierwsze efekty !

 • kotkama

  Oceniono 1 raz -1

  Najważniejsze to pobudzać krążenie krwi i limfy zatem na cellulit będzie dobre wałkowanie skóry, ugniatanie czy szczypanie www.tipy.pl/artykul_3606,jak-zrobic-masaz-antycellulitowy.html

 • sabrina1980

  Oceniono 1 raz -1

  Ja polecam domowe maseczki na cellulit: www.milionkobiet.pl/uroda/sprawdzone-sposoby-na-cellulit,4110,1,a.html Systematycznie stosowane mogą zdziałać cuda, a przy tym jak ładnie pachną!

 • daisyy1114

  Oceniono 4 razy -4

  Dla mnie osobiście super rozwiązaniem na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków jest mata Medivon. Dzięki wydzielanym wibracjom i ciepełku pobudza metabolizm i przyspiesza krążenie co jest podstawą do pozbycia się skórki pomarańczowej. Korzystam z niej codziennie od dwóch tygodni i widoczne są znaczne efekty. Za 100 złotych udało mi się pozbyć koszmaru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX