Kobiety malują tylko połowę twarzy, aby pokazać, że nie będą wstydzić się makijażu. Oto nowy trend #ThePowerOfMakeup [ZDJĘCIA]

"The power of makeup", czyli "siła makijażu" to nowy trend na Instagramie, który ma walczyć z krytyką makijażu. Kobiety zaczęły masowo zamieszczać w sieci zdjęcia z umalowaną połową twarzy, aby pokazać, że mają dystans do swojego wyglądu i nie mają zamiaru wstydzić się tego, że kochają makijaż.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zapewne widzieliście już krążące po sieci wideo "The power of makeup", w którym vblogerka prowadząca kanał Nikki Tutorials pokazała, jak diametralnie można zmienić wygląd za pomocą makijażu. Jej fotografia z na wpół pomalowaną twarzą (zdjęcie poniżej) wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ obydwie połowy twarzy były od siebie diametralnie różne.

Celem Nikki było przekonanie kobiet, że nie powinny wstydzić się mocnego makijażu, bo taka właśnie jest jego rola - sprawić, aby kobiety wyglądały najlepiej, jak to możliwe.

makijażFot. YouTube kadr / NikkieTutorials

Jej wideo zainspirowało inne kobiety do podobnego ruchu. Na Instagramie pojawiło się bardzo dużo zdjęć, na których kobiety na wzór Nikki prezentują się w niedokończonym makijażu. Zdjęcia mają udowadniać, że kobiety mogą być piękne zarówno w makijażu, jak i bez niego. I - co za tym idzie - nie powinny wstydzić się pokazywać w żadnej z tych wersji.


Zamieszczane na Instagramie zdjęcia mają być odpowiedzią na krytykę makijażu, jaka ostatnimi czasy pojawiła się w mediach. Kobiety chcą pokazać, że mimo panującego trendu na naturalność czasami chcą podkreślić swoją urodę i nie powinny wstydzić się, że wykonują makijaż.

Zdjęcia kobiet mają ponadto walczyć z przekonaniem, że makijaż to jedynie sposób na oszukiwanie rzeczywistości oraz walkę z kompleksami - dla wielu kobiet jest on przede wszystkim zabawą i nie powinno się go odbierać zbyt poważnie.

Więcej o:
Komentarze (75)
Kobiety malują tylko połowę twarzy, aby pokazać, że nie będą wstydzić się makijażu. Oto nowy trend #ThePowerOfMakeup [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • niother

  Oceniono 193 razy 173

  A potem usłyszysz: WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY...

 • Oyama Lublin

  Oceniono 197 razy 151

  Są dziewczyny które zabijają naturalny dziewczęcy wdzięk i piękno makijażem. Ale są i takie, które bez niego wyglądają jak smoczyce pożerające dzieci i zionące siarką. Już lepiej niech założą te maski z makijażu :)

 • bluesy

  Oceniono 118 razy 82

  Oh oh oh, doezwała się zwarta grupa Pięknych, Młodych, Wysportowanych i Idealnych MęSZCZyzn Polskich - mających jak zwykle najwięcej do powiedzenia na temat urody i dupy kobiecej :D

 • baba67

  Oceniono 76 razy 66

  Niektóre panie niewiele się róznią, ale jeśli lubią to dlaczego nie? Niektóre z pań mają dośc poważne problemy z cera i rzeczywiście (zakładając że też i leczą) kryjący makijaż jest im niezbędny do dobrego samopoczucia.

 • 2random

  Oceniono 75 razy 57

  Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko nieumalowane ...

 • thebigzumzum

  Oceniono 44 razy 40

  Mezczyzni zakochuja sie oczami a kobiety uszami. Dlatego kobiety sie maluja a faceci klamia. Simple.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX