Proste triki na trudne włosy

Zazdrość i rozczarowanie to straszne uczucia - myślisz sobie i skubiesz nerwowo niesforny kosmyk, gdy na korytarzu w pracy mija Cię koleżanka z Włosami Twoich Marzeń. Zamiast zadawać sobie po raz setny to samo pytanie ("Dlaczego to spotkało ją, a nie mnie?") - przechytrz naturę!
Spójrzmy prawdzie w oczy - nie każda z nas ma włosy JAK (jak Jennifer Aniston, jak Halle Berry, jak ). Raczej ZBYT: zbyt cienkie, zbyt sztywne, zbyt puchate, zbyt kręcone i niesforne... po prostu zbyt kłopotliwe! To nie oznacza jednak, że nie możesz mieć idealnej fryzury. Idealnej, czyli prostej w obsłudze i czyniącej z Twoich włosów obiekt adoracji i zazdrości. Struktury i typu włosów raczej nie uda Ci się zmienić, ale możesz zastosować kilka prostych sztuczek.

Zbyt proste

Włosy proste jak druty są zwykle efektowne i marzy o nich wiele dziewczyn (skąd inaczej wzięłaby się popularność prostownicy?), ale już próby zrobienia z nimi czegokolwiek poza luźnym puszczeniem mogą przyprawić o łzy bezsilności. Jeśli masz włosy proste i grube, zainwestuj w dobrego fryzjera, nie farbuj też kosmyków w domu. A na co dzień:

1. Wybierz odpowiedni szampon dla siebie - taki, który dogłębnie odżywia i odświeża włosy, gdy się przetłuszczają. Nigdy nie zapominaj o odżywce. Możesz kupić taką bez spłukiwania (z olejkami, jojobą, woskami owocowymi lub jedwabiem) - ujarzmi włosy.

2. Włosy susz modelując je na okrągłej szczotce. Wcześniej koniecznie nałóż na kosmyki mocną piankę - uniesie włosy u nasady, by nie przyklejały się smętnie do głowy.

3. Stosuj kosmetyki wygładzające - dla Ciebie są wszelkie kremy, olejki i mleczka. Stosuj je na mokre lub suche włosy.

4. Nie obawiaj się kosmetyków, które w nazwie mają "strong" lub "superstrong" - może się okazać, że tylko one poradzą sobie z Twoimi włosami, nadając im elastyczność i sprawiając, że będą bardziej podatne na modelowanie.

Zbyt kręcone

Sprężynki to drugi biegun i bywają nie mniej niesforne od włosów prostych. Tutaj także kluczem do sukcesu będzie perfekcyjne strzyżenie. Na co dzień zaś:

1. Używaj szamponów i odżywek przeznaczonych specjalnie dla włosów kręconych - silnie nawilżają, nadają połysk i zapobiegają splątywaniu się kosmyków. Gdy loki są bardzo gęste, możesz dodatkowo delikatnie je natłuszczać.

2. Włosy rozczesuj gdy są jeszcze mokre, grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

3. Pozwól włosom wyschnąć bez pomocy suszarki. Jeśli musisz jej użyć, korzystaj z dyfuzora i susz włosy na niskich obrotach (nie będą się puszyć).

4. Sprężynki kochają wosk. Byle nie za dużo, bo będą wyglądały na tłuste i nieświeże.Zbyt cienkie

Łatwo poddają się zabiegom fryzjerskim, ale są delikatne i szybko opadają. Tu też pomoże dobre strzyżenie, a może lekka trwała (uniesie włosy u nasady)? Na co dzień:

1. Stosuj szampony przeznaczone do włosów cienkich i lekkie pianki (np. z prowitaminą B5, nawilża i zapobiega elektryzowaniu). Sięgaj też po włos w płynie, ale ostrożnie dawkuj swoim włosom kosmetyki bez spłukiwania.

2. Myj je tak często, jak tego potrzebują. Nie martw się, że to je dodatkowo osłabi. Nie trzyj ich jednak zbyt energicznie ręcznikiem (tylko delikatnie wygniataj) i nie susz gorącym powietrzem.

3. Stosuj lekkie pianki i kosmetyki do modelowania. Unikaj tych o tłustej konsystencji (zapomnij o wosku). Możesz je nakładać na wilgotne włosy i suszyć na dużej okrągłej szczotce, unosząc lekko u nasady.

4. Wielkie wyjście? Nakręć włosy na wałki lub papiloty, spryskując wcześniej każde pasemko mgiełką lakieru - skręt będzie ładniejszy.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Proste triki na trudne włosy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl