Dermabrazja (głęboki peeling mechaniczny) : hit czy kit?

Dermabrazja to zabieg dla odważnych. Krwawy, bolesny, drastyczny. I pewnie dlatego głęboki peeling mechaniczny jest skuteczny i rzeczywiście poprawia wygląd skóry.
Na czym polega zabieg?

Dermabrazja to kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Najczęściej używa się w tym celu tarczy diamentowej. Dermabrazję można stosować nie tylko na twarz, ale również na innych częściach ciała.

W jakim celu wykonujemy dermabrazję?

Zabieg poprawia wygląd skóry, spłyca zmarszczki, nierówności powierzchniowe, np. blizny pooperacyjne, niweluje nierówności wywołane trądzikiem oraz przebarwienia. Na obszarze poddanym zabiegowi produkuje się nowy kolagen, który wygładza i odmładza skórę.

Jak wygląda zabieg?

Ważne jest aby przystępując do zabiegu skóra była zdrowa, bez czynnego procesu ropnego. Zabieg powinien wykonać lekarz lub wykwalifikowana kosmetyczka. Glęboki peeling mechaniczny odbywa się zwykle w znieczuleniu miejscowym. Robi się go za pomocą urządzenia elektrycznego, w którym wirująca ostra szczoteczka lub tarcza diamentowa ściera naskórek aż do cieniutkich naczyń krwionośnych. Po zabiegu skóra zostaje przykryta specjalnym opatrunkiem, nieprzylegającym do rannej powierzchni. Co kilka dni trzeba wracać do gabinetu, aby zmienić opatrunek. Po zabiegu prze okres 10-14 dni skóra się goi i w tych dniach zaleca się urlop.

Dla kogo?

Zabieg dermabrazji jest polecany osobom, u których występują: blizny potrądzikowe, blizny po ospie wietrznej, zmarszczki, nierówności powierzchniowe, przebarwienia, trądzik.

Przeciwwskazania i powikłania

Darmabrazja nie jest wskazana dla wszystkich. Głębokiego peeling mechanicznego nie poleca się osobom z ciemną karnacją, gdyż ich skóra zawiera więcej barwnika i po zabiegu mogą wystąpić przebarwienia. Przeciwwskazaniem są infekcje, np. czynny proces ropny skóry, a także wykwity na skórze i skłonność do tworzenia blizn. Przez kilka miesiący po zabiegu trzeba unikać nasłonecznienia, aby nie pojawiły się przebarwienia. Skórę należy zawsze chronić kremami z wysokim filtrem UVA/UVB (co najmniej 30). Zabieg wykonuje się tylko jesienią, zimą i wiosną. Niestety po głębokiej dermabrazji zdarzają się infekcje. Dlatego bardzo ważne jest aby zmieniać opatrunki i dostosować się do zaleceń lekarza.

Jakie są efekty?

Efekty zabiegu są widoczne od razu po wygojeniu. Głęboka ingerencja w zewnętrzne warstwy skóry dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza pory, blizny, przebarwienia, nieźle spłyca zmarszczki, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Jednak sukces zabiegu zależy od indywidualnych zdolności skóry do regeneracji. Nie należy też spodziewać się że blizny czy głębokie zmarszczki zniknął całkowicie, jednak na pewno ulegną spłyceniu. Czasem efekt po pierwszym zabiegu jest niewielki i trzeba go powtórzyć. Dermabrazja stosowana na innych częściach ciała zmniejsza cellulit i rozstępy.

Ile to kosztuje?

Dermabrazja czyli głęboki peeling mechaniczny kosztuje ok.7000 zł. Zabieg wykonuje się na całej twarzy omijając okolice oczu i ust.

Ważne

Zanim zdecydujesz się na tak inwazyjny zabieg rozważnie wybierz gabinet i upewnij się, że osoba, które wykona zabieg ma kwalifikacje i doświadczenie.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dermabrazja (głęboki peeling mechaniczny) : hit czy kit?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • moniqe-visage

  Oceniono 3 razy 1

  @Monika Drobik
  dlatego powinna osoba kompetentna wykonywać ten zabieg. Kosmetyczka po kursie i studium kosmetycznym może nie -ale kosmetolog może. Znam dużo gabinetów gdzie przyjmuje lekarz medycyny est. i często jest do czego się przyczepić pod względem estetycznym, higienicznym... Wspomniałaś o m.in wypełniaczach robionych przez kosmetyczki - znam duzo kosmetologów uzdolnionych manualnie i posiadajacych duze doswiadczenie plus wiedze na temat swojej pracy i wierz mi, że zdarzają się sytuacje gdzie kosmetolog poprawia po lekarzu.. Nie ma reguły jedni i drudzy muszą mieć wiedze by zabierać sie za zabiegi bardziej inwazyjne. Muszą być to osoby odpowiedzialne i zwane potocznie ogarnięte w temacie.

 • Monika Drobik

  Oceniono 3 razy 1

  totalną bzdurą jest w tekście informacja że dermabrazję może wykonac kosmetyczka - niby na podstawie jakich kwalifikacji? przecież jest to zabieg bardzo inwazyjny, wymagający znieczulenia często ogólnego, zdzierany jest cały naskórek do skóry właściwej a czasem i pierwsza wartswa skóry więc jak kosmetyczka mogłaby coś takiego wykonać przeciez to wymaga warunków idealnie sterylnych o które czesto bardzo trudnow gabinecie kosmetyczmy hmmm czy ktos kto to pisał zastanowiła się nad konsekwencjami takiego zabiegu u kosmetyczki? to tak samo jak ostrzykiwanie botoksem czy inne głębokie iniekcje... a potem płacz i rozpacz, zastanowić się nalezy najpierw co się pisze w tekście

 • dammen

  Oceniono 1 raz -1

  czy ktoś może mi powiedzieć czy efekt dermabrazji jest większy niż po laserze Mixto? Mam iść na Mixto w najbliższym czasie ,bo słyszałam, że jest najlepszy w tej chwili na rynku na blizny potrądzikowe ale może taka dermabrazja jest lepsza? jeśli ktoś jest zorientowany, piszcie proszę

 • bellafashionist

  Oceniono 4 razy -4

  Domowe metody pielęgnacji skóry nie muszą być mniej skuteczne niż zabiegi w profesjonalnych salonach. Należy jedynie wiedzieć jakie kosmetyki użyć i które są dla nas najlepsze. Koniecznie trzeba tylko przestrzegać, aby pielęgnować skórę systematycznie, gdyż naskórek szybko przyzwyczają się o witaminowych kuracji. Przeczytaj więcej na ten temat w dziale Salon Urody i Kosmobutiq. Polecam nowy internetowy magazyn kobiecy www.biutiqa.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX