Nazwy rocznic ślubu

Porcelanowa, srebrna, perłowa, rubinowa i złota - to najbardziej znane, ale nie jedyne nazwy rocznic ślubu. Poznaj pozostałe nazwy rocznic ślubu!
Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Chcemy pamiętać o tym jedynym i niepowtarzalnym dniu, stąd nazwy rocznic ślubu. Każda z nich ma swoją niepowtarzalną nazwę związaną z trwałością małżeństwa. Przez pierwsze piętnaście lat rocznice ślubu obchodzimy co roku, następnie już tylko, co pięć lat.

Nieważne czy papierowa czy brylantowa, rocznice ślubu to doskonała okazja do świętowania we dwoje. Podstawą jest pamiętanie o rocznicy ślubu. Szczególnie zapominalscy są oczywiście mężczyźni . Pomysłów na uczczenie rocznicy ślubu jest wiele. Romantyczna kolacja, impreza dla rodziny i przyjaciół, egzotyczna podróż lub odnowienie przysięgi małżeńskiej to tylko niektóre z nich. Wiele przyjęć jubileuszowych ma związek z nazwą rocznicy ślubu. W pierwszą rocznicę, nazwanej papierową, potrawy podawane są na papierowych talerzach. W czasie świętowania czwartej, kwiatowej, motywem imprezy są oczywiście kwiaty. Podczas szóstej, cukrowej rocznicy, pojawiają się słodkie przekąski, jak wata cukrowa.

Są oczywiście bardziej niekonwencjonalne sposoby uczczenia rocznicy ślubu. Specjalistą w zaskakiwaniu swojej żony jest David Beckham. Na dziesiątą rocznicę małżeństwa z Victorią, wytatuował sobie dziesięć róż wokół ramienia, po jednej za każdy rok spędzony razem. Z okazji trzynastej, piłkarz ofiarował jej własnoręcznie wykonaną książkę opowiadającą historię ich miłości. David cofnął się w swoich opowieściach aż do momentu poznania Victorii.

Warto pamiętać, że w pięćdziesiątą rocznicę ślubu możesz liczyć na coś więcej niż tylko prezent. W Polsce wojewoda może wystąpić do Prezydenta RP o nadanie jubilatom Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie .

Poznaj wszystkie nazwy rocznic ślubu.

Pierwsza - papierowa

Druga - bawełniana

Trzecia - skórzana

Czwarta - kwiatowa

Piąta - drewniana

Szósta - cukrowa

Siódma - miedziana

Ósma - spiżowa

Dziewiąta - generalska

Dziesiąta - cynowa

Jedenasta - stalowa

Dwunasta - płócienna lub lniana

Trzynasta - koronkowa

Czternasta - kości słoniowej

Piętnasta - kryształowa

Dwudziesta - porcelanowa

Dwudziesta piąta - srebrna

Trzydziesta - perłowa

Trzydziesta piąta - koralowa

Czterdziesta - rubinowa

Czterdziesta piąta - szafirowa

Pięćdziesiąta - złota

Pięćdziesiąta piąta - brylantowa

Sześćdziesiąta - diamentowa

Sześćdziesiąta piąta - żelazna

Siedemdziesiąta - kamienna

Siedemdziesiąta piąta - brylantowa