Loxon szampon wzmacniający

Z myślą o mężczyznach zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów powstał nowy produkt kosmetyczny - Loxon Szampon wzmacniający. Preparat zawiera innowacyjne składniki aktywne, które stymulują wzrost włosów i poprawiają ich kondycję (Baicapil 3%, Kerestore 2.0) oraz zapobiegają przetłuszczaniu się (Zincidone).

Włos nie spadnie

Mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do wyglądu swoich włosów. Ich kondycja wpływa na poczucie atrakcyjności oraz pewność siebie, dlatego też osłabienie i nadmierne wypadanie włosów może być powodem frustracji. Panowie dotknięci tym problemem są nierzadko uznawani za starszych, mniej atrakcyjnych fizycznie i społecznie, a także mniej męskich.

Podstawową, fizjologiczną funkcją włosów jest osłanianie głowy przed czynnikami mechanicznymi, chemicznymi i fizycznymi oraz regulacja temperatury. Uważane są one za najbardziej wrażliwy wskaźnik ogólnego stanu zdrowia. Już zmiany grubości, gęstości, połysku czy zabarwienia włosów mogą świadczyć o rozwoju jakiegoś problemu zdrowotnego.

Przyczyny wypadania włosów

Jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów? Wśród częstych czynników eksperci wymieniają stres, nieodpowiednią dietę czy palenie papierosów 5 . Negatywnie na kondycję włosów wpływa również stosowanie suszarki oraz zbyt duża ilość kosmetyków do stylizacji, zawierających polimery czy alkohol, które mogą przyczyniać się do powstania wad strukturalnych włosów, w wyniku których stają się one suche, matowe i cienkie oraz podatne na wypadanie. Dodatkowo zwiększone wypadanie włosów obserwuje się jesienią i na wiosnę, co może być efektem m.in. trudnych warunków atmosferycznych (wiatru, zimnego powietrza, wilgoci), braku witamin i mikroelementów w diecie3,4.

By zadbać o każdy włos

Loxon Szampon wzmacniający jest przeznaczony dla mężczyzn, którzy zmagają się z nadmiernym wypadaniem

i przetłuszczaniem się włosów. Preparat łączy w sobie trzy innowacyjne składniki aktywne:  Baicapil 3%:

- ogranicza wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost i polepsza ogólną kondycję. Działa bezpośrednio na        mieszki włosowe, wzmacniając je i zakotwiczając mocno w skórze głowy. Baicapil to połączenie trzech roślin, które zwiększają energię komórkową i aktywują komórki macierzyste mieszka włosowego, chroniąc je jednocześnie przed starzeniem. Dzięki temu składnik widocznie zapobiega wypadaniu włosów poprzez:

o   Stymulację wzrostu włosów

o   Wzrost gęstości włosów

o   Redukcję wypadania włosów

o   Przywrócenie mocnego i zdrowego wyglądu.

Kerestore 2.0:

- intensywnie regeneruje zniszczoną strukturę włosa - odtwarza sekwencje peptydów naturalnie występujących w jego warstwie korowej i rdzeniu.

Zincidone reguluje aktywność gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu się włosów.

Włosy w liczbach

- 120 000    średnio mamy włosów na głowie

- ok. 0,35 mm  rosną włosy w ciągu doby, przy czym u mężczyzn mogą rosnąć trochę szybciej niż u kobiet

- 6-7 lat    żyje pojedynczy włos

- ok. 30%  więcej mają włosów blondyni niż bruneci czy osoby z rudymi włosami

Dosyć powszechne jest przekonanie, że włosy warto podcinać, bo dzięki temu, szybciej rosną. To mit! Strzyżenie i golenie nie na wpływu na poprawę stanu owłosienia.

Włosy najszybciej rosną w lecie i czasie snu oraz między 16. a 24. rokiem życia.