Jakie gadżety lubimy mieć w kuchni?

Korzystamy z niej każdego dnia. Gotujemy zupy, gulasze czy przyrządzamy rozgrzewające herbaty oraz spędzamy czas z rodziną. Kuchnia, bo o niej mowa, to miejsce, w którym rządzi funkcjonalność i produkty wysokiej jakości. Czym kierować się przy jej wyposażaniu? Jakie składniki wybrać podczas gotowania i przyrządzania napojów? Najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego warto przekonać się do nieoczywistego kuchennego udogodnienia, jakim jest filtracja wody kranowej.

Kuchenne decyzje

Jak pokazuje badanie przeprowadzone w 2016 roku przez TNS Polska na zlecenie
firmy BRITA, w kuchni istotna jest dla nas funkcjonalność. Przy wyborze akcesoriów kuchennych stawiamy przede wszystkim na ich:

  • przydatność (91%)
  • dopasowanie do potrzeb domowników (86%)
  • długą żywotność - trwałość produktów (84%)
  • jakość wykonania (84%)
  • możliwość łatwego przechowywania (76%)
  • dostępność, a więc możliwość zakupu w sklepach, w których z reguły robimy zakupy (68%)
  • wielkość akcesoriów (66%)
  • wygląd/design (55%)

Chęć sięgania po nowe kuchenne gadżety może wynikać z przeróżnych czynników. Zdaniem Edyty Zając, psycholog i trenera rozwoju, część z nas miewa ochotę dokonania pewnych zmian i odważenia się na rozwiązania, które dotąd nie były brane pod uwagę: Bywa tak, że sięganie po nowości wynika z chęci stworzenia wokół siebie idealnej przestrzeni - szukamy wtedy odpowiednich produktów, mamy określone wymagania
i oczekiwania.

Domowa filtracja wody to odpowiedź na potrzeby Polaków,materiały prasowe

Przy okazji próbowania nowych rzeczy warto nastawić się na zatrzymywanie przy sobie takich produktów, sposobów, gadżetów czy nawyków, które ułatwiają nam życie i dają jak najwięcej satysfakcji. Sięganie po kuchenne nowości, które spełniają nasze oczekiwania, oraz uczenie się ich obsługi wymaga od nas zaangażowania, ale bywa bardzo opłacalne. Magnetyczne listwy na noże, misa-suszarka do sałaty, wielofunkcyjne podkładki na stół czy dzbanek filtrujący wodę mogą znacznie usprawnić pracę w kuchni.

Rozwiązanie - filtrowanie

Domowa filtracja wody to odpowiedź na potrzeby Polaków, którzy cenią sobie doskonały smak potraw i napojów, a wybierając produkty przydatne na co dzień, stawiają na funkcjonalność, estetyczny design i trwałość. Woda przefiltrowana za pomocą dzbanka jest przejrzysta, pozbawiona zapachu, o neutralnym smaku i stanowi dobrą bazę różnorodnych kulinarnych specjałów.

Dzbanek filtrujący BRITA Marella Glamourmateriały prasowe

, dostępny w trzech stylowych wersjach kolorystycznych (Czarny Diament, Srebrny Pył i Szafir), to także atrakcyjny akcent urozmaicający wnętrze kuchni lub jadalni. Połyskujące pokrywki naczynia mogą delikatnie rozświetlić wystrój pomieszczeń w domu, a niebanalny wygląd dzbanków zachęca do przygotowywania napojów na bazie wody kranowej.

Badanie realizowane na zlecenie marki BRITA przez TNS Polska w dniach 04-12.04.2016 r. techniką wywiadów internetowych CAWI na próbie dorosłych mieszkańców miast i aglomeracji miejskich, N=700.