Jak kupować dobrej jakości: swetry [Przegląd modeli na każdą kieszeń]

Klaudia Stawska
01.11.2016 09:00
Swetry damskie wybór stylisty

Swetry damskie wybór stylisty (kolaż redkacja / materiały partnerów /Swetry damskie wybór stylisty)

Swetry damskie to jedna z tych części garderoby, które najchętniej nosimy w chłodniejsze miesiące roku. Warto, by były wykonane z dobrych materiałów, a odpowiednia pielęgnacja przedłuży ich żywotność. Zobacz, nasze propozycje swetrów w różnych przedziałach cenowych i odkryj, z czego wynikają różnice cen.

Jak kupować dobrej jakości swetry?

Szlachetne przędze kosztują, dlatego niemożliwe są dobrej jakości swetry z kaszmiru czy angory za 59,99 zł. Niestety jeżeli zależy nam na wysokiej jakości materiałów to musimy liczyć się z wydatkiem około 200 zł lub sporo więcej (w zależności od szlachetności materiału - rodzaj wełny będzie zaznaczony na metce). Pomimo tego, że kaszmirowy sweter jest cienki i lekki to ogrzeje o wiele lepiej niż najgrubsze swetry z syntetycznych tkanin, dlatego warto w niego zainwestować. Tańszą alternatywą będzie sweter wykonany w co najmniej 50% z wełny i reszty akrylu. Z kolei w przypadku bardzo delikatnych tkanin przędzy takich jak moher czy angora, dodatek poliamidu zwiększa jego wytrzymałość.

Swetry damskie: stylizacja  1kolaż redakcja /materiały partnerów /Sweter damski, jeansy i botki

Jak pielęgnować i prać swetry?

Jeżeli decydujesz się na sweter z naturalnej wełny i liczysz się z większym wydatkiem, na pewno zależy Ci aby posłużył jak najdłużej. Pierz swetry w delikatnych środkach piorących lub zwykłym szamponie do włosów dla dzieci. Najdelikatniejsze przędze, jak kaszmir pierz ręcznie, w chłodnej wodzie . Nie pocieraj, a delikatnie ugniataj. Swetry susz rozłożone na płasko, bo powieszone mogą się rozciągnąć pod ciężarem włókien.

Swetry damskie stylizacja 2kolaż redakcja /materiały partnerów /Kardigan damski, jeansowa spódnica i koszula

Swetry damskie - najmodniejsze modele?

W tym sezonie królują swetry wciągnę przez głowę, jednak nie zapominamy również o przedłużanych kardiganach. Te ostatnie doskonale wysmuklają sylwetkę, więc warto je wypróbować, jeżeli borykasz się z niechcianymi kilogramami. Na zimę warto zaopatrzyć się w norweski sweter, z supermodnym wzorem i grubym splotem. Ciekawą propozycją w tym sezonie są także swetry z warkoczami.

Swetry damskie wybór stylistykolaż redkacja / materiały partnerów /Swetry damskie wybór stylisty

Poniżej znajdziecie jeszcze więcej swetrów w różnych przedziałach cenowych.

Więcej o: