Kwiaty pasują tylko wiosną? Wręcz przeciwnie - ten wzór jest bardzo modny i optycznie odmładza

Kasia Żechowicz
19.09.2017 12:40
Kwiaty na jesień

Kwiaty na jesień (Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów)

Jeśli wraz z końcówką lata zamykasz w szafie kwieciste ubrania, to popełniasz duży błąd! Barwny wzór można nosić również jesienią z bardzo pozytywnym efektem - kwiaty odmładzają.

Jesienna aura sprzyja ograniczaniu się do szaro-burych ubrań i dodatków, które mają nam zapewnić ciepło i komfort. Nie jest to jednak dobra tendencja - ciemne i nudne ubrania postarzają, szczególnie przy szarej i suchej cerze, z którą często mamy do czynienia w chłodnych porach roku. Żeby pomóc wam urozmaicić garderobę, przygotowałyśmy trzy stylizacje w ubraniami w kwiaty. Nie tylko odświeżą twój codzienny wygląd, ale także wprowadzą do niego mnóstwo pozytywnej energii i młodego ducha.

Kwiaty do pracy

Żakiet w kwiaty - stylizacja
Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Kwiecisty wzór na jesień niekoniecznie musi być jaskrawy, wręcz przeciwnie. Zestawienie kolorystyczne ubrania w ten odmładzający wzór powinno wpisywać się w jesienną paletę tak, aby gwarantowało dobre samopoczucie i pasowało do pozostałych elementów stylizacji. W zbyt jasnych lub zbyt wiosennych ubraniach nie będziemy czuć się komfortowo i już na etapie porannego wyboru garderoby zostaną one odrzucone. Do pracy wybierz ciemny żakiet w wyraźny wzór kwiatowy. Połącz go z elegancką spódnicą i prostą bluzką, a całość dopełnij ulubionymi dodatkami.   

Kwiaty na co dzień

Bluzka w kwiaty
Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

W stylizacji na co dzień wystarczy wymiana zwykłej bluzki na model w mocny wzór kwiatowy, a będziesz wyglądać radośniej i młodziej! Tym razem proponujemy dwa warianty bluzki - w granacie z długim rękawem (wykorzystasz ją również do pracy) i w czerwieni z krótkim. Obie z łatwością połączysz z jeansami i kardiganem, albo skórzaną kurtką. Pamiętaj, że kwiecistą bluzkę możesz dobierać do zestawu na zasadzie kontrastu - jej kolor niekoniecznie musi się powtarzać w innym elemencie ubioru. Jednak chcąc uzyskać bardziej szlachetny i elegancki efekt, ogranicz się do dwóch barw, na przykład brązu i granatu (opcja nr 1 z bluzką z długim rękawem).   

Kwiaty na specjalną okazję

Spódnica w kwiaty - stylizacja
Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Jeśli szykuje się wieczorne wyjście lub kolacja w gronie rodziny, wybierz na tę okazję wzór, w którym będziesz wyglądać stylowo i poczujesz się młodziej. Tej jesieni wyjątkowo modne są spódnice plisowane. O tym, jak nosi je Kinga Rusin pisaliśmy w artykule Kinga Rusin czuje się w niej świetnie! Plisowana spódnica codziennych stylizacjach. Wybrany przez nas model wykorzystasz zarówno na wyjście w ciągu dnia, jak i wieczorem. Proponowana przez nas stylizacja idealnie nada się na chrzciny, rocznicę lub inną ważną uroczystość. Delikatne kwiaty wprowadzają do zestawu dużo świeżości i lekkości.

A oto inne jesienne ubrania w kwiaty, które udało nam się znaleźć w sklepach:  

Więcej o:
Zobacz także