Te kozaki sprawdzą się, jeśli masz szeroką łydkę. Zobacz, z czym je nosić, by optycznie wyszczuplić nogi

Klaudia Stawska
21.11.2017 10:30
Kozaki z szerszą cholewką

Kozaki z szerszą cholewką (Kozaki z szerszą cholewką (kolaż redakcja, materiały partnerów))

Zimą wymieniamy botki na dłuższe kozaki. Niestety większość modeli przeznaczona jest dla kobiet o smukłych łydkach. Nam udało znaleźć się modele, które sprawdzą się także przy tęższych nogach, a dodatkowo przygotowałyśmy przykładowe wyszczuplające stylizacje.

Kozaki z szerszą cholewką

Kozaki z szeroką cholewką to najbardziej oczywisty wybór, jeżeli mamy tęższą łydkę. Niektóre marki mają nawet specjalne kolekcje kozaków tego typu, dlatego warto szukać butów ze specjalnym oznaczeniem. Doskonale będą wyglądać w połączeniu ze spodniami o wąskiej nogawce. Warto by buty i spodnie był utrzymane w podobnej kolorystyce, dzięki czemu noga będzie wyglądała na dłuższą, a tym samym smuklejszą. Do całości dobrałyśmy kolorową górę, dzięki czemu dodatkowo dolna partia ciała będzie wyglądać szczuplej. 

Kozaki z szerszą cholewką
Kozaki z szerszą cholewką (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Kozaki z elastyczną cholewką

W ofercie wielu marek znajdziemy w tym sezonie kozaki z elastyczną cholewką lub przynajmniej jej fragmentem. Dzięki temu o wiele łatwiej jest dopasować buty na szerszą łydkę. Tym razem proponujemy stylizację ze spódnicą. Model do kolan świetnie wyszczupli całą sylwetkę i optycznie wydłuży nogi. Dobrałyśmy do niej kobiece akcesoria, dzięki czemu całość wygląda bardzo stylowo, a przy okazji nie wymaga zbyt dużych przygotowań. 

Kozaki z elastyczną cholewką
Kozaki z elastyczną cholewką (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Krótsze kozaki damskie

Jeżeli masz bardzo szeroką łydkę i niestety większość długich butów na ciebie nie pasuje, to pozostaje ci wybrać krótsze kozaki damskie. Będą dobrze wyglądać zarówno do sukienek i spódnic, jak i spodni. Tym razem jednak proponujemy połączyć je z modelem o szerokich nogawkach, które zasłonią buty i obcas. Dzięki temu nogi będą wyglądały na o wiele dłuższe, a tym samym cała sylwetka będzie prezentować się smuklej. 

Krótsze kozaki damskie
Krótsze kozaki damskie (kolaż redakcja, materiał partnerów)

W tym sezonie co prawda królują muszkieterki i długie kozaki, jednak niektóre z nas nie mogą pozwolić sobie na tego typu obuwie. Na szczęście w krótszych kozakach lub tych o szerokiej cholewce również można wyglądać bardzo atrakcyjnie. Dobierając dodatkowo model na słupku i odpowiednie ubrania możemy wysmuklić nogi, a tym samym całą sylwetkę. Nawet jeśli nie możesz pozwolić sobie na to, by sięgać po najnowsze trendy i najmodniejsze modele butów czy ubrań, wciąż możesz prezentować się znakomicie i czuć się świetnie. Poniżej przygotowałyśmy przegląd kozaków, które sprawdzą się do różnych zimowych zestawów. 

Więcej o: