7 zakazanych męskich prezentów

Są rzeczy, których nie warto, nie wolno lub nie wypada kupować mężczyźnie. Prześwietlamy listę zakazanych, męskich prezentów, by pomóc Wam uniknąć świątecznego faux pas. Prezenty i przesądy - poznajcie je lepiej.

Istnieje kilka kryteriów, na podstawie których sporządziłyśmy tę listę. Wśród nich znajdują się: ogólne zasady kultury i taktownego zachowania, nasze spostrzeżenia zaczerpnięte z doświadczenia własnego lub znajomych oraz przesądy (bo a nuż...).

Lista 7 zakazanych prezentów

1. Zegarek: Jak głosi przesąd, podarowanie ukochanemu zegarka oznacza, że czas Waszego związku jest policzony. Nie radzimy sprawdzać, czy się spełni.

2. Buty: Tu znowu z proroczą wizją przychodzi nam przesąd głoszący, że obdarowany butami mężczyzna odejdzie od kobiety, która mu taki prezent sprawiła.

3. Pusty portfel: To zły omen - wróży biedę, niedostatek, a nawet nieszczęście. Oczywiście skórzany elegancki portfel świetnie nadaje się na prezent dla mężczyzny, tylko trzeba pamiętać, by włożyć do niego chociaż grosik (ten z kolei przyniesie szczęście i dostatek, przynajmniej wedle przesądu).

4. Skarpetki: Niby nie przyniosą pecha, ale nieskrywane rozczarowanie na twarzy ukochanego mężczyzny - na pewno. Prezenty w postaci skarpetek i rajstop kojarzone są powszechnie z okresem głębokiego PRL-u, kiedy to stanowiły podarunkowy standard. Wspomniane czasy szczęśliwie minęły, a wraz z nimi ówczesne kanony. Gdyby nawet pominąć ten fakt, to prezent w postaci codziennych skarpet jest tak pospolity i niewymyślny, że aż nieprzyzwoity.

5. Dezodorant antyperspiracyjny i mydło: Sprezentowanie swojemu partnerowi któregoś ze wspomnianych kosmetyków jest jasnym sygnałem: zacznij dbać o higienę. No chyba, że świadomie chcesz dać to do zrozumienia facetowi w tak toporny sposób. Najprawdopodobniej jednak efekt będzie odwrotny do zamierzonego, facet się obrazi, być może na dobre.

6. Szampon przeciwłupieżowy: To chyba apogeum nietaktu! Zapewne nikomu nie trzema tłumaczyć dlaczego.

7. Suplement diety wspomagający odchudzanie: Jest to nie tylko wyjątkowo niestosowny prezent, ale świadczy też o tym, że nie akceptujesz swojego mężczyzny. Facet czuje się kochany, kiedy jest podziwiany przez swoją kobietę. Ofiarowując mu lek na odchudzanie pokazujesz mu, że jest dla Ciebie nieatrakcyjny, a to dla niego wielki cios. Urażony facet może działać jak zranione zwierzę, zacznie kąsać i atakować. Zapewne Ciebie, w ramach odwetu.

Prezenty i przesądy nie zawsze idą w parze, czyli odstępstwa od zasad

Prezenty, które powszechnie uznajemy za "nietaktowne", czasami mogą okazać się mimo wszystko trafione i jak najbardziej na miejscu. Przy bardzo bliskiej zażyłości, gdy związek trwa naprawdę długo, można pozwolić sobie na więcej, czasami przekraczając granice tego, co z pozoru "nie wypada". Jeśli przykładowo sprezentujesz facetowi, z którym jesteś od dawna, zestaw w postaci dezodorantu, żelu pod prysznic i wody toaletowej w linii zapachowej, którą uwielbia, to dajesz mu tylko znak, że starasz się sprawić mu przyjemność (a nie sugerujesz, że nie dba o higienę).

Zasady wymienione powyżej należy potraktować jako ogólne wskazówki, nie zapominając zarazem o zasadzie, że "wyjątek potwierdza regułę" oraz o wskazanym zawsze - poczuciu humoru:).

W następnym artykule podsuniemy Wam kilka pomysłów na to, co WARTO KUPIĆ mężczyźnie.

alat

LTN


To także może cię zainteresować:

Najgorszy prezent świąteczny świata? Skarpetki nie muszą być nudne [ponad 30 propozycji]

Biżuteria to dobry prezent na gwiazdkę? Podpowiadamy, co kupić za 50, 100, 200 i 500 zł [PONAD 50 PROPOZYCJI]

20 najpiękniejszych perfum w historii