Uważasz się za perfekcyjną panią domu? Sprawdzimy to w tym quizie

1 / 15

Czym można posypać dywan, a następnie go odkurzyć, aby po zabiegu wyglądał ładnie i świeżo?

2 / 15

Aby skutecznie udrożnić odpływ przy użyciu domowych składników, wystarczy wlać do niego mieszankę ____, a powstałą pianę spłukać po około 25 minutach wrzątkiem.

3 / 15

Jeśli chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w lodówce, możemy włożyć do niej na jeden dzień kilka wacików nasączonych:

4 / 15

Co idealnie sprawdzi się przy czyszczeniu ciemnych mebli?

5 / 15

Z kolei tłuste plamy na meblach wywabi połączenie sody oczyszczonej i:

6 / 15

Szorowanie piekarnika nie jest przyjemnym zajęciem. Możemy jednak ułatwić sobie sprzątanie, wstawiając do włączonego i lekko rozgrzanego urządzenia garnek z:

7 / 15

Ślady palców na drzwiach szafek to koszmar każdej gospodyni. Wystarczy je jednak przetrzeć ____, aby łatwo się ich pozbyć.

8 / 15

Skórzane meble wyglądają najlepiej na początku, a z upływem lat ich piękno zanika. Możesz je przedłużyć, mocząc szmatkę w mieszance:

9 / 15

Brudne fugi w łazience to koszmarny widok. Można je jednak z łatwością wyczyścić:

10 / 15

Zakurzone kaloryfery to zmora każdego domu. Zamiast wsadzać ręce pomiędzy szczebelki, skorzystajmy z:

11 / 15

Ceratę kuchenną znakomicie odświeży przetarcie jej połączeniem wody i:

12 / 15

Ślady po naklejkach na meblach zwalczy gąbka nasączona:

13 / 15

Kuchenka mikrofalowa brudzi się błyskawicznie. Jeśli jednak włożymy do niej szklankę z ____ i uruchomimy urządzenie na dwie minuty, a potem przetrzemy ją wilgotną szmatką, będzie wyglądała jak nowa!

14 / 15

Srebrne sztućce często służą nam podczas ważnych okazji, warto więc zadbać o ich wygląd. Miękką szmatkę przed czyszczeniem zanurzymy w:

15 / 15

Pilot do telewizora to siedlisko bakterii, o czym często zapominamy. Wystarczy wziąć szczoteczkę do zębów, zamoczyć ją w ____, a potem wyszorować przyrząd i przetrzeć go na sucho, aby pozbyć się zarazków.

Tych trików na sprzątanie możesz nie znać