Sposoby na nudę w kilkuletnim związku

To czy do twojego związku i sypialni wkradła się nuda, w dużej mierze zależy od ciebie i twojego partnera. Aby związek był pełen emocji warto nad tym popracować. Co można zrobić, aby nawet po latach życia razem, utrzymać wysoką temperaturę uczuć?

Rozmawiajcie o marzeniach i potrzebach

Nuda, zmęczenie, wypalenie to poniekąd efekt braku komunikacji między partnerami. Zastanów się przez moment, w jaki sposób ze sobą rozmawiacie? Być może mówicie do siebie nieustannie, ale są to tylko informacje o tym, co robicie, kiedy i gdzie i wcale nie jest to rozmowa, a jedynie komunikaty. Kiedy ostatnio rozmawialiście o tym czego pragniecie, co czujecie, o czym marzycie? O uczuciach, potrzebach, marzeniach, seksie trzeba rozmawiać, po to, aby we wspólnej codzienności nie zgubić siebie nawzajem.

Para w łóżku Para w łóżku fot: shutterstock.com

Nie spychajcie życia erotycznego na drugi plan

Często  największą zmorą związku w sferze erotycznej jest nuda w łóżku. Nie popadajcie jednak w panikę. Są pary, dla których seks, nawet po latach, jest tak samo intensywny, ważny i zaskakujący. Są też inne pary, dla których seks w naturalny sposób schodzi na dalszy plan i nie jest to dla nich dramatem. Bywa jednak i tak, że po latach małżeństwa seks staje się pozbawioną emocji rutynową czynnością. Zapominacie o grze wstępnej, romantycznej muzyce. Może warto sobie o tym przypomnieć? Pamiętajcie, że erotyczna fantazja nie jest darem danym człowiekowi raz na zawsze. Uwodzicielska bielizna, ulubione wino do pościelowej muzyki, afrodyzjaki, wspólna kąpiel, jest wiele pomysłów na udany wieczór.

para, seks para, seks Fot. Shutterstock

Dotykajcie się

To że partner wydaje nam się szczególnie bliski to m.in. zasługa tego, że znamy jego zapach, dotyk. Dotąd można mówić o szczęśliwym związki, dopóki istnieje intymna więź pomiędzy dwojgiem ludzi. Warto ja podtrzymywać. Trzymajcie się za ręce, dotykajcie się, całujcie na przywitanie.

para, flirt para, flirt fot: shutterstock.com

Flirtujcie

Bądźcie realistami. To oczywiste, że tak wysokiego pobudzenia i podniecenia jakie jest na początku związku, nie sposób utrzymać w nieskończoność. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu zaskakiwać się i pobudzać wyobraźnię.  Przypomnijcie sobie sztukę flirtu, umówcie się w mieście na randkę, wyskoczcie razem na romantyczną kolację przy świecach, adorujcie się, nie żałujcie sobie komplementów.

para, seks, flirt para, seks, flirt fot: www.shutterstock.com

Całujcie się

Całujcie się codziennie, rano, przed sen, po pracy. Pocałunki w locie umacniają związek, przypominają o więzi, która was łączy. Nie zapominajcie jednak o tych bardziej namiętnych pocałunkach. Bardzo często pary z kilkuletnim stażem przestają się namiętnie całować. A szkoda. Gorący pocałunek rozgrzewa zmysły i jest świetną zachętą do seksu.

Więcej o: