Najmłodszy, średni czy jedynak?

W książce 'Najstarsze, średnie, najmłodsze' psychoterapeuci - Ronald i Lois Richardsonowie opisali wpływ kolejności narodzin na charakter człowieka oraz na jego seksualny temperament.

Jedynak

Opinie krążące o jedynakach mogą skutecznie odstraszyć od nich potencjalnych partnerów już na samym początku. Richardsonowie piszą, że jedynacy miewają czasami problem z seksem z ukochaną, a wzorzec kobiecości, bywa u nich mocno związany z osobą matki. Lgną więc do pań, przypominających rodzicielki, ale te dla odmiany ich nie podniecają. Poznaj jego matkę i rób wszystko, aby nie być do niej zbyt podobną. Jeśli będziesz  zmienna, nieodgadniona, staniesz się dla niego fascynującą zagadką. Seks z jedynakiem może być fantastyczny, ale raczej nie powinnaś oczekiwać, że po stosunku cię przytuli, czy będzie mówił o swoim uczuciu. Pamiętaj, że w naturę jedynaka wpisane jest bycie singlem. Traktuj go poważnie, uszanuj jego potrzebę samotności oraz niektórych przypadkach po prostu ustąp.

Najmłodszy

Rodzynek i wieczny Piotruś Pan - często obdarzony chłopięcym urokiem. Lubi gdy partnerka  im matkuje, trochę dominuje, także w łóżku. Z najmłodszym w łóżku nie będziesz się nudzić, seks traktuje jak przednią zabawę. Lubi się bawić, eksperymentować i odrobinę zaszaleć. Masz ochotę na seks w windzie? Najmłodszy będzie zachwycony. To, co jest zaletą najmłodszych, w pewnych sytuacjach może przeszkadzać. To ty musisz pamiętać o zabezpieczeniu, bo takie przyziemne sprawy nie są na jego głowę. W tym związku to ty jesteś od planowania i logistyki, a najmłodszy to dział kreacji.

Średni

Dla średniaków związek partnerski to pierwsze miejsce, w którym wreszcie mogą zagrać pierwsze skrzypce. Dużą zaletą średniego jest jego zdolność do wypracowywania kompromisów i umiejętność rezygnowania z własnych potrzeb na rzecz bliskiej osoby. W seksie będzie dbał nie tylko o swój, ale i twój orgazm. Z dzieciństwa pamięta, że czasem lepiej się wycofać niż walczyć o swoje. Jeśli między Wami coś nie gra, musisz to od niego wyciągać. Sam nigdy tego nie wyzna.

Najstarszy

Najstarszy potrafi zająć się kobietą, w jego ramionach każda z nas czuje się jak mała dziewczynka - bezpiecznie i kobieco. Chce być szefem w domu, w pracy oraz w sypialni. To on decyduje w jakiej pozycji będziecie się kochać i jak będziecie się pieścić. Jak twierdzą autorzy książki - im więcej młodszych sióstr miał twój ukochany, tym mniejsze są szanse, że ty mu wystarczysz jako kobieta. Najstarszy przywykł do różnorodności.

Więcej o: