Hollywoodzcy rozwodnicy

Składanie papierów rozwodowych mają w jednym palcu. Przy trzecim razie, nic już ich nie może zaskoczyć. Nasza rekordzistka - Elizabeth Taylor była siedmiokrotną rozwódką. Dorównać jej mógł Larry King, ale ostatecznie zdecydował, że da swojemu małżeństwu jeszcze jedną szansę.
Joan Collins Joan Collins AP/Chris Pizzello

Joan Collins - cztery rozwody

Po raz pierwszy na ślubnym ołtarzu Joan Collins stanęła jako 19-letnia dziewczyna. W związku wytrwała tylko cztery lata. W poczet jej mężów wszedł nawet jeden szwedzki piosenkarz. Słynna Alexis Colby ostatni raz rozwiodła się w 1987 roku. Do 2002 roku odpuściła przysięganie wierności i miłości, aż wreszcie uległa i zgodziła się zostać żoną młodszego od siebie o 32 lata Percy'ego Gibsona. Oczywiście temu związkowi nie dawano zbyt wielu szans. Małżeństwo ma się jednak dobrze - trzy lata temu para odnowiła nawet przysięgę małżeńską.

Luciano Pavarotti i Liza Minelli na koncercie charytatywnym w Modenie, 20.06.1996 r. Luciano Pavarotti i Liza Minelli na koncercie charytatywnym w Modenie, 20.06.1996 r.

Liza Minelli - cztery rozwody

Córka aktorki Judy Garland show-biznes miała we krwi. Jej kariera jest równie bogata w role, nagrody i płyty, jak jej życie osobiste w małżeństwa. Pierwszy związek aktorki i piosenkarki trwał siedem lat. W tym samym roku, w którym się rozwiodła, wzięła ślub z kolejnym partnerem. Najdłuższe pod względem stażu małżeństwo aktorki trwało 13 lat. Ostatni mąż Lizy Minelli - David Gest wsławił się licznymi operacjami plastycznymi i publicznym praniem brudów. Od 2007 roku, w którym uprawomocnił się ich rozwód, Minelli nie stanęła po raz piąty na ślubnym kobiercu.

Martin Scorsese Martin Scorsese Fot. ERIC THAYER REUTERS

Martin Scorsese - cztery rozwody

Jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich reżyserów należy do bardzo kochliwych mężczyzn. Po raz pierwszy został mężem jako 22-latek. Jego wybranką była koleżanka ze studiów. Po sześciu latach miłość skończyła się rozwodem. Żoną numer trzy (jak to strasznie brzmi!) filmowca była aktorka Isabella Rossellini. Ich mariaż nie przetrwał zbyt długo, bo tylko cztery lata. Aktualną żoną reżysera jest wydawca książek Helen Morris, z którą jest w małżeńskim stadle od 1999 roku.

Billy Bob Thornton - pięć rozwodów

Małżeństwa aktora nie przekroczyły magicznej cyfry pięciu lat. Pierwszy ślub wziął w zamierzchłych czasach, w 1978 roku. Pierwsze małżeństwo trwało dwa lata, drugie - także dwa lata, trzecie cztery lata. Później Thornton wziął ślub z Angeliną Jolie. Publicznie okazywali sobie uczucia - właściwie trudno było ich od siebie odkleić, a na łańcuszku nosili fiolki ze swoją krwią. Po trzech latach rozwiedli się, a aktorka została sama z dopiero co adoptowanym z Kambodży synkiem. Billy Bob Thornton doszedł do wniosku, że ślub to nie jest opcja dla niego. Ze swoją aktualną ukochaną jest od 2003 roku i chociaż ma córkę, to do kościoła ani urzędu stanu cywilnego się nie wybiera.

Larry King - sześć rozwodów

Larry King jest amerykańską legendą radia i telewizji. Jego program - Larry King Live w CNN utrzymywał się na topie 25 lat (żaden z jego związków nie dotrwał do ćwierćwiecza). Pierwszy raz King wziął ślub jako osiemnastolatek z koleżanką ze szkoły średniej. Małżeństwo zostało niestety anulowane. Między 1961 a 1983 Larry poślubiał i rozwodził się z kolejnymi pięcioma kobietami; jedną z jego żon był króliczek Playboya, Alene Akins, z którą dwukrotnie brał ślub i po dwakroć się rozwodził. Romantyczny Larry w 1989 roku na pierwszej randce oświadczył się bizneswoman Julie Alexander. Spontaniczność jednak nie pomogła, bo para rozwiodła się trzy lata później. Ostatni żona Kinga to piosenkarka Shawn Soutwick. King śmieje się, że to jedyna żona, z którą doczekał dwucyfrowej rocznicy. W 2010 roku Shawn złożyła pozew rozwodowy - Larry miał mieć romans z jej siostrą, ale para doszła do wniosku, że da sobie jeszcze jedną szansę.

Zsa Zsa Gabor - siedem rozwodów

Zsa Zsa Gabor, miss Węgier, wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych w 1941 roku. Aktorka zrobiła dużą karierę, ale głównie wsławiła się swoim życiem miłosnym. Wśród jej mężów znaleźli się pisarz, hotelarz Conrad Hilton, aktor, inwestor bankowy, aktor, projektant lalek. Jedno z jej małżeństw było nawet anulowane po jednym dniu pożycia. Ostatni mąż aktorki, Fédéric Prinz von Anhalt, utrzymał się w małżeństwie od 1986 roku. Zsa Zsa Gabor twierdziła zawsze, że jest świetną panią domu, bo po rozwodzie zawsze zatrzymywała dom.

Elizabeth Taylor - siedem rozwodów

Elizabeth Taylor, filmowa Kleopatra, nie kierowała się względem miłości żadnymi uprzedzeniami. Wśród jej mężów byli aktorzy, producent, polityk i... budowlaniec Larry Fortensky. Jeden z jej mężów zginął w katastrofie lotniczej. Elizabeth Taylor dwukrotnie wychodziła za mąż za aktora Richarda Burtona i dwa razy się z nim rozwodziła. Od czasu ostatniego rozwodu w 1996 roku aż do śmierci pozostała niezamężna.

Więcej o: