Jak się zachowywać na pierwszej randce

Idziesz na randkę z mężczyzną, którego nie znasz zbyt dobrze. Co zrobić, żeby wypaść jak najlepiej? Czego oczekują mężczyźni od kobiet na pierwszym spotkaniu? O tym na pewno dowiesz się także z samego artykułu, oraz... komentarzy pod nim.
Małżeństwo Małżeństwo Fot. Shutterstock

Miła konwersacja

Podczas pierwszej randki obydwoje chcecie się lepiej poznać. Nie chodzi tu jednak o dokładną analizę wszystkich punktów Twojego życiorysu i etapów kariery. Zamiast zanudzać się wzajemnie szczegółowymi informacjami, panowie wolą, kiedy kobieta wykazuje się inteligencją, błyskotliwością, sarkazmem i humorem. Nie bądź za poważna! Uśmiechnięte i zabawne dziewczyny z dystansem do świata podobają się bardziej. Na fochy, złośliwości i poważne rozmowy przyjdzie jeszcze czas. Nie daj się ponieść miłemu monologowi, on na pewno także chciałby coś o sobie powiedzieć.

Po imieniu

Psychologowie twierdzą, że mówienie do kogoś po imieniu ma dla rozmówcy duże znaczenie. Daje wyraz temu, że dana osoba jest traktowana poważnie. Dlatego podczas pierwszej randki zwracaj się do niego po imieniu - użyj go przynajmniej kilka razy w ciągu wieczora. Wcześniej upewnij się, którą formę imienia lubi - są Aleksandrowie, którzy wolą być Olkami i Stanisławowie, którzy nie cierpią imienia Stasiek.

Czuły dotyk

Kiedy ktoś nam się podoba, to nasze ciało wysyła bardzo konkretne komunikaty. Jeśli jesteś zafascynowana i zauroczona mężczyzną, z którym właśnie spędzasz czas na pierwszej randce, i ręce aż Ci się do niego wyrywają, nie krępuj się. Nie chodzi oczywiście o to, żebyś od razu się na niego rzucała i obłapiała, ale kiedy podczas rozmowy dotkniesz jego ręki, piersi albo ramienia na pewno zostanie to odebrane jako wyraz zainteresowania jego osobą. Gdy zauważysz, że on również szuka kontaktu, możesz być pewna, że pójdziecie na drugą randkę.

Lekkie perfumy

Z badań przeprowadzonych przez amerykańską Smell and Taste Treatment & Research Foundation wynika, że większość mężczyzn nie lubi, kiedy kobiety używają mocnych i ciężkich perfum. Jeśli nie chcesz, żeby wspólnie spędzony czas zamienił się w zapachowe piekło i skończył dla niego potężnym bólem głowy, przed wyjściem na randkę zastosuj miks roślinnych zapachów. Umyj włosy owocowym szamponem, wetrzyj w ciało lekko pachnący kwiatowy balsam i spryskaj się świeżym zapachem.

Coś czerwonego

Czerwień to kolor miłości, pasji i namiętności. Większość kobiet świetnie wygląda w tym odcieniu, bo jest bardzo twarzowy (nie służy kobietom z rozszerzonymi naczynkami na twarzy i skłonnościami do występowania rumienia). Czerwień sugeruje także specjalną okazję i elegancki strój. Mężczyźni są czujni na ten kolor i reagują na niego pozytywnie. Nie musisz występować cała wystrojona w czerwień - drobne elementy wystarczą. Wypróbuj czerwony lakier na paznokciach, czerwone podeszwy butów albo naszyjnik w tym odcieniu. Na pewno zostanie to dostrzeżone i docenione.

Delikatny makijaż

Jak się okazuje, większość mężczyzn nie lubi, kiedy kobiety przesadzają z ilością nakładanych kosmetyków. Przeraża ich zwłaszcza gruba warstwa podkładu, która załamuje się w miejscach zmarszczek mimicznych oraz tona tuszu na rzęsach, które wyglądają później jak odnóża owada. Nie przesadzaj z przygotowaniami - delikatny makijaż podkreślający urodę wystarczy. Wyjątkiem od tej reguły jest wieczorne wyjście np. do klubu czy na bal - wtedy możesz więcej.

Znaczące spojrzenie

Na pierwszej randce mężczyzna (i kobieta zapewne także) chciałby, żeby uwaga była skupiona na nim, a nie na wszystkim i wszystkich dookoła. Kluczową rolę odgrywa w tej kwestii spojrzenie. Nieśmiałe, zalotne, zafascynowane, zasłuchane, radosne - wybierz odpowiednie na daną chwilę. Ważne żebyś patrzyła w oczy randkowemu partnerowi, bo idąc w totalny banał - oczy są zwierciadłem duszy.

Więcej o: