Trudne dzieciństwo gwiazd

Nie we wszystkich domach znanych gwiazd panowała sielanka. W niektórych przypadkach dzieciństwo przyszłych sław obfitowało w traumatyczne doświadczenia.
Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum Shania Twain/Forum

Shania Twain

Sławna piosenkarka wychowywała się w małym miasteczku w Kanadzie. Jej mama po narodzinach córki związała się z mężczyzną, który zaadoptował Shanię, gdy miała cztery lata. Następne lata były dla dziewczynki i jej mamy koszmarem. Ojczym znęcał się psychicznie nad mamą Shanii. Piosenkarka opowiedziała w szczerym wywiadzie, że raz myślała, że ojczym zabił matkę, topiąc ją w muszli klozetowej. Kiedy w 1987 roku jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym Shania musiała zaopiekować się młodszym rodzeństwem.

Oprah Winfrey

Najsłynniejsza amerykańska prowadząca - Oprah Winfrey w dzieciństwie przeżyła prawdziwy koszmar. Winfrey wychowywała się w biednej rodzinie w bardzo surowych warunkach. Po rozwodzie rodziców zamieszkała wraz z siostrą w domu razem z matką. Tam była wielokrotnie wykorzystywana seksualnie przez swoich kuzynów, a jako czternastolatka urodziła wcześniaka, który wkrótce zmarł. Od przeżyć uciekała w narkotyki i alkohol, ale w końcu udało jej się wyjść na prostą i osiągnąć ogromny sukces zawodowy.

W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Charlize Theron (Daleka północ) W filmach Chrisa Mengesa, który zostanie nagrodzony podczas Camerimage występowały największe hollywoodzkie gwiazdy, jak np. Charlize Theron (Daleka północ) JANET MAYER / PR PHOTOS/Janet Mayer / PR Photos

Charlize Theron

Pochodząca z RPA gwiazda filmowa wychowywała się w domu, w którym ojciec zdradzał,  pił i bił. Obiektem przemocy domowej padała głównie mama przyszłej aktorki. Gerda Theron robiła wszystko, żeby uchronić córkę przed agresją ojca. Pewnego razu, w czerwcu 1991 roku chcąc się obronić przed atakiem męża zastrzeliła go. Sąd uznał, że była to samoobrona i nie postawił Gerdzie żadnych zarzutów. Charlize zawsze stała po stronie mamy - w dzieciństwie i po tym, jak ta zastrzeliła jej ojca.

Tatum O'Neal Tatum O'Neal AP/Peter Kramer

Tatum O'Neal

Tatum O'Neal o swoim trudnym i traumatycznym dzieciństwie napisała w autobiografii ''A Paper Life''. Tatum i jej młodszy brat po rozwodzie rodziców zamieszkali z matką, która miała poważne problemy z alkoholem  i narkotykami. W czasie, gdy kobieta leżała otumaniona środkami odurzającymi, jej znajomi płci męskiej molestowali małą Tatum. Zmiana miejsca zamieszkania na dom ojca nie poprawiła jakości jej dzieciństwa. Jako dwunastolatka przyszła gwiazda trafiła w ręce dealera narkotyków, który zaopatrywał jej ojca...

Teri Hatcher Teri Hatcher Fot. Matt Sayles AP

Teri Hatcher

O swoim traumatycznym dzieciństwie amerykańska aktorka nie mówiła nikomu. Do czasu. Gdy dowiedziała się, że dziewczynka, która padła ofiarą molestowania seksualnego ze strony jej wujka popełniła samobójstwo, sama zgłosiła się na policję, by złożyć zeznania pogrążające członka jej rodziny. Teri Hatcher była jedną z wielu dziewczynek, których psychikę na całe życie naznaczył jej własny wujek. Pierwszy raz molestował ją, gdy miała pięć lat. Dzięki lawinie, którą uruchomiła aktorka jej wuj trafił do więzienia na 14 lat.

Michael Jackson/Forum Michael Jackson/Forum Michael Jackson/Forum

Michael Jackson

Michael Jackson nie był jedynym dzieckiem Joe'ego Jacksona, które po latach wspominało dzieciństwo jako okres terroru. Podobnie złe wspomnienia miała także jego siostra La Toya. Zdaniem wielu specjalistów, to w właśnie w przeżyciach z dzieciństwa tkwiła przyczyna późniejszych dziwacznych zachowań króla popu. Tata Joe bił swoje dzieci pasem, karał je za byle przewinienie, rzucał o ściany. Kiedy były małe zmuszał do pracy - śpiewania i występów, zabierając ich honoraria. Częściową zemstą za takie traktowanie było wykluczenie przez Michaela ojca z testamentu.

Ashley Judd

Ashley Judd o swoim trudnym i pełnym strasznych przeżyć dzieciństwie napisała w książce ''All That Is Bitter & Sweet''. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy dziewczynka miała cztery lata. Później przyszła aktorka wielokrotnie padła ofiarą molestowania seksualnego ze strony członka rodziny, którego nie chce wymienić z nazwiska. Nie miała nawet dziesięciu lat, gdy wpadła w głęboką depresję i chciała się zabić. To nie koniec strasznych przeżyć. W książce Judd opisuje, że jako 15-latka została zgwałcona podczas pobytu w Japonii, gdzie pracowała jako modelka.

Więcej o: