Oni zmienili płeć!

Mężczyźni, którzy czuli, że są kobietami i kobiety, które były uwięzione w męskim ciele. Podjęli decyzję o naprawieniu pomyłki natury i mieli odwagę powiedzieć o tym światu.
Thomas Beatie. Thomas Beatie. Screen z dailymail.co.uk

Thomas Beatie

Thomas Beatie urodził się jako dziewczynka. Szybko zdał sobie sprawę, że ciało, w którym żył, nie odpowiadało jego tożsamości. Gdy miał dwadzieścia cztery lata poznał swoją obecną żonę. Wtedy także rozpoczął proces zmiany płci. W dokumentach jest mężczyzną, ale nie do końca zrezygnował ze swojej dawnej płci. Kiedy okazało się, że Nancy, życiowa partnerka Thomasa nie będzie mogła nigdy mieć dzieci, para zdecydowała, że to Thomas urodzi malucha, poczętego za pomocą nasienia anonimowego dawcy. Od 2008 roku kiedy na świat przyszło pierwsze dziecko pary, Thomas jeszcze dwukrotnie zachodził w ciąże.

Andreas Krieger Andreas Krieger NET

Andreas Krieger

Kiedy szesnastoletnia Heidi Krieger została wezwana do gabinetu kierownika sekcji lekkoatletycznej klubu SC Dynamo Berlin nie wiedziała, że właśnie został na nią wydany wyrok. W wyniku terapii, której została poddana nadzieja DDR w pchnięciu kulą, dziewczyna z czasem stawała się bardziej męska. Bez jej wiedzy i zgody szpikowano ją zastrzykami ze sterydów anabolicznych i testosteronu. Po przejściu na sportową emeryturę, w 1997 roku Heidi przeszła operację zmiany płci, stając się w jej wyniku Andreasem. Sportowiec ma uzasadniony żal do systemu, który zawłaszczył sobie jego zdrowie i życie, decydując za niego o tym, kim będzie.

Chaz Bono

Chaz Bono urodził się jako Chasity w rodzinie muzyków - Cher i Sonny'go Bono. Gdy Chasity miała dwadzieścia pięć lat publicznie wyznała, że jest lesbijką. Po pewnym czasie od "wyjścia z szafy" dziewczyna stwierdziła, że czuje się w głębi duszy mężczyzną i zaczęła przygotowania do operacji zmiany płci. Po dwóch latach złożonego prawno-medycznego procesu narodziła się ponownie, tym razem jako Chaz. Mama, piosenkarka Cher, wspierała ją, a teraz jego, na każdym kroku, wierząc, że szczęście jej dziecka jest najważniejsze. Dodała, że w pełni akceptuje tę sytuację, chociaż nie do końca ją rozumie.

Anna Grodzka Anna Grodzka Daily Mail,Huffington Post

Anna Grodzka

Anna Grodzka jest trzecią na świecie transseksualną parlamentarzystką. Przez wiele lat żyła jako mężczyzna - Krzysztof Bęgowski, pracując jako psycholog i producent filmowy. Była mężem i ojcem. Chociaż o tym, że jest kobietą uwięzioną w ciele mężczyzny wiedziała już jako 11-letnie dziecko, na operację zmiany płci zdecydowała się dopiero po wielu latach, co zostało w pełni zaakceptowane przez jej dorosłego już syna. W 2010 roku urzędowo narodziła się Anna Grodzka, w formie, którą znamy dzisiaj. Posłanka bardzo intensywnie działa na rzecz osób wykraczających poza normy płci.

Anna Grodzka jest trzecią na świecie transseksualną parlamentarzystką. Przez wiele lat żyła jako mężczyzna - Krzysztof Bęgowski, pracując jako psycholog i producent filmowy. Była mężem i ojcem. Chociaż o tym, że jest kobietą uwięziona w ciele mężczyzny wiedziała już jako 11-letnie dziecko, na operację zmiany płci zdecydowała się dopiero po wielu latach, co zostało w pełni zaakceptowane przez jej dorosłego już syna. W 2010 roku urzędowo narodziła się Anna Grodzka, w formie, którą znamy dzisiaj. Posłanka bardzo intensywnie działa na rzecz osób wykraczających poza normy płci.
Lea T. na okładce ELLE Brazil grudzień 2011 Lea T. na okładce ELLE Brazil grudzień 2011 fashiongonerogue.com

Lea T.

Lea T. urodziła się w Brazylii jako Leandro Cerezo w 1981 roku, w rodzinie znanego piłkarza Toninho Cerezo. Po zmianie płci tata zerwał z nią całkowicie kontakty. Świat mody zdobyła w 2010 roku, odkryta przez Riccarda Tisci'ego z domu mody Givenchy. Od tego czasu Lea T. pojawiała się w wielu sesjach, m.in. dla francuskiego "Vogue'a", "Interview", "Love" oraz w pokazach mody. Modelka została okrzyknięta ambasadorką osób transseksualnych. Ona sama przyznaje, że podoba jej się ta rola, ale w tym samym czasie nie ukrywa, że za drzwiami nadal kryje się wstyd i poczucie, że wszystko, co najpiękniejsze na świecie - miłość i akceptacja, to tematy nie dla odmieńców.

Lea T. urodziła się w Brazylii jako Leandro Cerezo w 1981 roku, w rodzinie znanego piłkarza Toninho Cerezo. Po zmianie płci tata zerwał z nią całkowicie kontakty. Świat mody zdobyła w 2010 roku, odkryta przez Riccarda Tisci?ego z domu mody Givenchy. Od tego czasu Lea T. pojawiała się w wielu sesjach, m.in. dla francuskiego ?Vogue?a?, ?Interview?, ?Love? oraz w pokazach mody. Modelka została okrzyknięta ambasadorką osób transseksualnych. Ona sama przyznaje, że podoba jej się ta rola, ale w tym samym czasie nie ukrywa, że za drzwiami nadal kryje się wstyd i poczucie, że wszystko, co najpiękniejsze na świecie - miłość i akceptacja, to tematy nie dla odmieńców.

Florencia De La V

Ma męża - dentystę i bliźnięta, których mamą została dzięki surogatce. Florencia De La V,  znana argentyńska aktorka nie mogła ich sama urodzić, ponieważ na świat przyszła jako mężczyzna - Roberto Carlos Trinidad. Jako 17-latka zaczęła się przebierać w kobiece stroje i występować w klubach i filmach. Po operacji zmiany płci jej życie stało się pełniejsze, a kariera nabrała szaleńczego tempa. W Argentynie uwielbiają ją bez względu na płeć i orientację, a sympatia widzów pozwoliła jej wygrać w lokalnej edycji Tańca z Gwiazdami.

Ma męża - dentystę i bliźnięta, których mamą została dzięki surogatce. Florencia De La V, znana argentyńska aktorka nie mogła ich sama urodzić, ponieważ na świat przyszła jako mężczyzna - Roberto Carlos Trinidad. Jako 17-latka zaczęła się przebierać w kobiece stroje i występować w klubach i filmach. Po operacji zmiany płci jej życie stało się pełniejsze, a kariera nabrała szaleńczego tempa. W Argentynie uwielbiają ją bez względu na płeć i orientację, a sympatia widzów pozwoliła jej wygrać w lokalnej edycji Tańca z Gwiazdami.
Andrej Pejic w kanadyjskim magazynie Fashion Andrej Pejic w kanadyjskim magazynie Fashion fashiongonerogue.com

Andrej Pejic

Andrej Pejic, model serbskiego pochodzenia nie ułatwia sprawy. Jego płeć wymyka się jasnym podziałom, a on sam uważa, że nie rodzaj - żeński lub męski - go definiuje. Model i modelka w jednej osobie chodzi na pokazach zarówno kolekcji przeznaczonych dla kobiet, jak i dla mężczyzn. I co ciekawe, w obydwu tych światach wygląda absolutnie przekonująco. To dlatego wystąpił np. w wielkiej kampanii reklamowej... biustonoszy. Pejic znalazł się w 2011 roku na osiemnastej pozycji zestawienia pięćdziesięciu top modeli i w setce najbardziej seksownych kobiet świata.  O operacji zmiany płci i opowiedzeniu się po jednej ze stron nie wypowiada się publicznie, słusznie zachowując tę sprawę wyłącznie dla siebie.

Andrej Pejic, model serbskiego pochodzenia nie ułatwia sprawy. Jego płeć wymyka się jasnym podziałom, a on sam uważa, że nie rodzaj - żeński lub męski - go definiuje. Model i modelka w jednej osobie chodzi na pokazach zarówno kolekcji przeznaczonych dla kobiet, jak i dla mężczyzn. I co ciekawe, w obydwu tych światach wygląda absolutnie przekonująco. To dlatego wystąpił np. w wielkiej kampanii reklamowej... biustonoszy. Pejic znalazł się w 2011 roku na osiemnastej pozycji zestawienia pięćdziesięciu top modeli i w setce najbardziej seksownych kobiet świata. O operacji zmiany płci i opowiedzeniu się po jednej ze stron nie opowiada publicznie, słusznie zachowując tę sprawę wyłącznie dla siebie.
Więcej o: