Filmowe pary - razem także w życiu

Praca na planie filmowym sprzyja gorącym uczuciom. Świadczą o tym nie tylko amerykańskie, ale także polskie romanse, które narodziły się podczas realizacji filmów. Kto dał się porwać filmowej love story?
'Pierwsza miłość'. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk 'Pierwsza miłość'. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk ATM

Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk

Ten romans był sensacją ostatnich miesięcy. Para poznała się na planie serialu "Pierwsza miłość". Dla Krawczyka nie było to tytułowe pierwsze uczucie. Na planie poznał już wcześniej inną aktorkę - Anetę Zając, która urodziła mu dwoje dzieci. Włodarczyk i Krawczyk zapewniają, że na początku połączyła ich przyjaźń, a dopiero po rozstaniu z partnerami wybuchło między nimi uczucie. Pikanterii całej historii dodaje fakt, że Agnieszka, Aneta i Mikołaj codziennie musieli spotykać się na planie. Zakochana para nie kryje się z uczuciami - Włodarczyk i Krawczyk starali się zdjąć z siebie odium "rozbijaczy rodzin" w udzielanych wspólnie wywiadach. Sądząc po komentarzach internautów, ze słabym jednak skutkiem.
Podczas kręcenia filmów poznali się także i zakochali Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, Joanna Brodzik i Paweł Wilczak, Anna Dereszowska i Piotr Grabowski - romanse wszystkich tych par zaowocowały pojawieniem się na świecie dzieci.

Sam Mendes, Rebecca Hall Sam Mendes, Rebecca Hall Fot. Materiały pasowe, BULENT KILIC AFP/EAST NEWS

Rebecca Hall i Sam Mendes

Reżyser Sam Mendes przez siedem lat był mężem aktorki Kate Winslet. O ich rozstaniu nie było na początku zbyt wiele wiadomo, oprócz tego, że Kate szybko znalazła szczęście w ramionach młodszych i przystojniejszych partnerów. Po czasie wyszło na jaw, że przyczyną rozpadu małżeństwa Mendesa i Winslet mogła być inna kobieta. W tym wypadku mowa o Rebecce Hall, którą Mendes miał poznać w 2006 roku podczas kręcenia filmu "Miłosna układanka". Reżyser był producentem wykonawczym filmu. Młodsza o 15 lat Rebecca tak zachwyciła Mendesa, że obsadził ją później w swoich dwóch sztukach. W 2010 roku, już po rozwodzie Winslet z Mendesem, rzecznik reżysera przyznał, że Mendes i Hall są parą.

Jennifer Garner i Ben Affleck

Zanim Ben Affleck został mężem Jennifer Garner był w dwóch innych, świetnie udokumentowanych przez prasę brukową związkach - z Gwyneth Paltrow i Jennifer Lopez. Po raz pierwszy Garner i Affleck poznali się w 2001 roku na planie filmu "Pearl Harbor". Jennifer była wtedy mężatką. Do kolejnego spotkania doszło na planie ekranizacji komiksu "Daredevil". Kiedy rok później aktorka była już po rozwodzie, Affleck przyparł ostry atak na jej serce. Aktorka wspomina, że zasypywał ją miłosnymi e-mailami i wreszcie dopiął swego. Po dziewięciu miesiącach bycia parą okazało się, że Jennifer i Ben zostaną rodzicami. W 2012 roku na świat przyszło ich trzecie dziecko (mają dwie córki: Violet i Seraphinę oraz synka Samuela).

Jane i John Smith. Jane i John Smith. "Pan i Pani Smith"

Angelina Jolie i Brad Pitt

O tym romansie powiedziano już chyba wszystko. Uznawani za najpiękniejszych aktorów na świecie, Angelina i Brad poznali się dopiero w 2004 roku na planie filmu "Pan i Pani Smith". Pitt był wtedy mężem Jennifer Aniston, a Angelina samotną mamą wychowującą adoptowanego z Kambodży chłopca. Aktorzy uparcie zaprzeczali wszystkim plotkom na temat łączącego ich uczucia. Kiedy jednak w trzy miesiące po rozwodzie Pitta z Aniston, okazało się, że Angelina Jolie spodziewa się dziecka, łączące parę uczucie stało się oczywistością. Później sama Jolie kilka razy powiedziała w wywiadach za wiele, odsłaniając prawdę i demaskując kłamstwa - np. że film "Pan i Pani Smith" daje jej dzieciom możliwość zobaczenia, jak między ich rodzicami rodziło się uczucie...

Serial emitowany od 2008 roku, został stworzony przez Alana Balla (Sześć stóp pod ziemią). W miasteczku Bon Temps  żyją ludzie i wampiry, które wyszły z podziemia po tym, jak na rynku pojawiła się syntetyczna krew. Nie wszystkie jednak piją tylko krew z butelki... To ekranizacja serii książek, które napisała Charlaine Harris. Obok słyszącej myśli Sookie bohaterami serialu są m.in. dwa wampiry - Bill (który nie wyrzekł się człowieczeństwa) i Eric (silny wampir, który na pierwszyrzut oka jest egoistą).   Serial emitowany od 2008 roku, został stworzony przez Alana Balla (Sześć stóp pod ziemią). W miasteczku Bon Temps żyją ludzie i wampiry, które wyszły z podziemia po tym, jak na rynku pojawiła się syntetyczna krew. Nie wszystkie jednak piją tylko krew z butelki... To ekranizacja serii książek, które napisała Charlaine Harris. Obok słyszącej myśli Sookie bohaterami serialu są m.in. dwa wampiry - Bill (który nie wyrzekł się człowieczeństwa) i Eric (silny wampir, który na pierwszyrzut oka jest egoistą). True Blood - Czysta krew

Anna Paquin i Stephen Moyer

Annę Paquin i Stephena Moyera połączyli scenarzyści serialu o wampirach "Czysta krew". Filmowy romans tak podziałał na aktorów, że zakochali się w sobie, zaręczyli, wzięli ślub, a teraz oczekują dziecka, które ma się urodzić jesienią 2012 roku. Na początku Paquin i Moyer mieli wątpliwości, co do sensu kontynuowania romansu - obawiali się, że w razie porażki w miłości, nie będą w stanie dogadać się w pracy. Uczucie jednak zwyciężyło!

Rachel Weisz i Daniel Craig Rachel Weisz i Daniel Craig Dom Snów, mat.prasowe

Rachel Weisz i Daniel Craig

Rachel Weisz i Daniel Craig nie potrzebowali romantycznej scenerii by wzniecić w swoich sercach ogień. Ich uczucie zapłonęło na planie horroru "Dom snów". Jedne źródła podają, że obydwoje byli wówczas wolni - Weisz miała się właśnie rozstać z mężem Darrenem Aronofskym, a Craig zerwać zaręczyny z wieloletnią dziewczyną  - Satsuki Mitchell. Nie minęło pół roku od pierwszego potkania na planie, a para była już po ślubie! Tempo jak z filmów o Jamesie Bondzie, którego gra Craig.

Więcej o: