Osiemnastolatka zaręczona? Młode gwiazdy w drodze do ołtarza

Miley Cyrus ma 19 lat i właśnie zgodziła się zostać żoną swojego chłopaka. Hollywood dla młodych mężatek jest bezlitosne, ale w Polsce młode żony jak na razie ciągle są... żonami.
Miley Cyrus, Liam Hemsworth. Miley Cyrus, Liam Hemsworth. AP

Miley Cyrus i Liam Hemsworth

Aktorka i piosenkarka Miley Cyrus ma 19 lat, a jej wybranek - australijski aktor Liam Hemsworth 22. Poznali się na planie filmu "Ostatnia piosenka" i od kilku lat są parą. Liam i Miley mieli krótką przerwę w miłosnym życiorysie, kiedy w 2010 roku na krótko się rozstali. Hemsworth oświadczył się wręczając Miley pierścionek z 3,5-karatowym brylantem od lubianego przez gwiazdy jubilera Neila Lane?a. Cyrus zapewnia, że ma zamiar cieszyć się długimi zaręczynami. I słusznie, bo jak pokazują doświadczenia jej koleżanek po fachu, które w młodym wieku stanęły na ślubnym kobiercu, szczenięca miłość ma małe szanse na przetrwanie.

Piotr Rubik i Agata Paskudzka Piotr Rubik i Agata Paskudzka Piotr Rubik i Agata Paskudzka/fot. RN/Forum

Agata Paskudzka i Piotr Rubik

W Polsce młode żony dojrzałych gwiazdorów przeczą hollywoodzkim standardom trwałości związków. Piotr Rubik poznał 19-letnią wówczas Agatę Paskudzką podczas finałowej gali konkursu Miss Polonia. Ona była jego uczestniczką, on zajmował się tworzeniem oprawy muzycznej uroczystości. Muzyk nie mógł podobno oderwać od dziewczyny oczu. Po roku znajomości para była już po oświadczynach. Sześć lat później wciąż wyglądają na szczęśliwych, a ich rodzina powiększyła się o małą Helenkę.

Cezary Pazura, Edyta Zając Cezary Pazura, Edyta Zając KAPIF.PL/KAPIF

Edyta Zając i Cezary Pazura

Cezary Pazura ma nadzieję, że w miłości do trzech razy sztuka. Edytę Zając, swoją obecną żonę poznał w pociągu. Ujęła go dojrzałością i szczerością. To właśnie te cechy sprawiły, że chociaż Edyta miała zaledwie 20 lat, Pazura postanowił się oświadczyć. Przyszła żona okazała się także idealnym materiałem nie tylko na partnerkę życiową ale także matkę. Para ma córeczkę, a teraz spodziewa się narodzin synka.

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe nie czekali zbyt długo z zalegalizowaniem swojego związku. Aktor oświadczył się swojej o rok młodszej dziewczynie, gdy ta miała 22 lata. Para wzięła ślub w 1999 roku. Po drodze urodziła się dwójka ich dzieci. Niestety po dziewięciu latach małżeństwa Reese i Ryan rozwiedli się. Witherspoon nie zraziła się jednak do instytucji małżeństwa. W tym roku, jako 35-latka po raz drugi wyszła za mąż (za agenta Jima Totha) i spodziewa się trzeciego dziecka.

Tao Ruspoli i Olivia Wilde (Dr House) Tao Ruspoli i Olivia Wilde (Dr House) AP/Chris Pizzello

Olivia Wilde i Tao Ruspoli

Olivia Wilde miała 19 lat gdy poznała swojego przyszłego męża - Tao Ruspoli'ego (dokumentalistę i włoskiego arystokratę, którego rodzina ma zamek w Vignanello i pałac w Rzymie). Zakochany Włoch szybko się oświadczył  i po sześciu miesiącach para była już po ślubie. Tez związek nie przetrwał jednak próby czasu - para rozwiodła się po ośmiu latach małżeństwa.

Avrile Lavigne i Deryck Whibley

Avril Lavigne swojego przyszłego męża - Derycka Whibley'a poznała, gdy miała 17 lat. Muzyk padł na kolana przed kanadyjską wokalistką podczas trasy koncertowej po Europie. Ich małżeństwo trwało formalnie 5 lat, ale Avril i Deryck już wcześniej ze sobą zerwali. Przyczyną rozstania była podobno niewierność Avril...

1999 r. 1999 r. EAST NEWS/VILLARD/SIPA

Nicole Kidman i Tom Cruise

Kiedy Nicole Kidman zaczęła spotykać się z Tomem Cruise'em była młodą, 23-letnią dziewczyną. Aktor całkowicie ją w sobie rozkochał na planie filmu "Szybki jak błyskawica". Toma stać było na ekstrawaganckie pomysły - wysyłał swojej ukochanej na plan luksusową przyczepę, w której Nicole w komfortowych warunkach mogła się przygotowywać do roli. Jednak po 11 latach małżeństwa Kidman została przez Cruise'a porzucona.

Macaulay Culkin

Macaulay Culkin wcześnie rozpoczął karierę aktorką, wcześnie dorósł i dojrzał. Wcześnie także wziął ślub. Gdy miał 17 lat zaczął się spotykać ze swoją szkolną koleżanką - także aktorką - Rachel Miner. Po osiemnastych urodzinach para pobrała się. Związek ten nie przetrwał dwóch lat, ale Rachel i Macaulay rozstali się w przyjaźni.

[[PHOTO: EAST NEWS/AFP Movie star Kate Hudson and boyfriend Chris Robinson from the rock group [[PHOTO: EAST NEWS/AFP Movie star Kate Hudson and boyfriend Chris Robinson from the rock group "the Black Crowes" arrives at the premiere of her new film "Almost Famous" at the Odeon Cinema in London 01 November 2000. The film is the opening movie of the London Film festival.]] Fot. HUGO PHILPOTT EAST NEWS

Kate Hudson i Chris Robinson

Chris Robinson, pierwszy mąż Kate Hudson był od niej starszy o 13 lat. Możliwe, że gdy oświadczał się Kate w pewien walentykowy wieczór pełen był wiary, że ta miłość przetrwa wszystkie próby. 21-letnia Kate Hudson ochoczo zgodziła się zostać panią Robinson i dumnie prezentowała brylantowy pierścionek zaręczynowy. Para wzięła ślub w 2000 roku i szybko została rodzicami. Ta historia nie ma jednak happy endu - Hudson i Robinson rozwiedli się w 2007 roku.

Drew Barrymore i Leland Hayward oraz... Jeremy Thomas

Zanim Drew Barrymore skończyła 20 lat miała za sobą przyjęte oświadczyny dwóch mężczyzn, ślub oraz rozwód. Aktorka pierwszy raz została narzeczoną w wieku 16 lat, mówiąc "tak" Lelandowi Haywardowi. Gdy miała 19 lat zgodziła się zostać żoną (małżeństwo trwało cztery miesiące) walijskiego barmana  - Jeremy'ego Thomasa.

Więcej o: