Czego mężczyźni obawiają się najbardziej na pierwszej randce?

Wyglądają na pewnych siebie podrywaczy i zdobywców, ale dla części mężczyzn pierwsza randka to duży stres. Co wprawia ich w szczególny niepokój?
randka randka Fot. gpointstudio / shutterstock.com

Czy to w ogóle randka?

- Może pójdziemy na kawę - taką propozycję rzucił kiedyś Jacek dziewczynie, która mu się podobała. Dla niego było ewidentne, że nie spotykają się, żeby poplotkować ani zwierzać się sobie wzajemnie z kłopotów sercowych. Dla jego wybranki nie było to tak oczywiste. Od tamtej pory Jacek jasno komunikuje, w jakim celu zaprasza do kina.
- Z takimi obawami walczą chyba faceci, którzy przez dłuższy czas spotykali się z kobietami na stopie przyjacielskiej - sugeruje Maciek. Wtedy rzeczywiście może dojść do nieporozumień. To działa także w drugą stronę - dodaje Maciek. - Spotykałem się na studiach z dziewczyną, która myślała, że będziemy parą, a ja się z nią wyłącznie przyjaźniłem. Później dowiedziałem się, że każde spotkanie analizowała pod kątem rodzącego się między nami domniemanego uczucia...

Speed dating Speed dating fot. Paweł Kiszkiel

Czy podobam się?

Mężczyźni - zupełnie jak kobiety - szukają w oczach otoczenia potwierdzenia własnej atrakcyjności. Na pierwszej randce mogą się obawiać, że ich wygląd nie odpowiada w stu procentach wybrance. - Nie mam urody modela, jestem raczej przeciwieństwem modela - śmieje się Janusz. - Nie wszystkie kobiety lubią misiowatych typów - a ja na każdej randce zastanawiałem się, czy uda mi się omamić kobietę moim urokiem osobistym. Tomek ma inny problem także związany z wyglądem. Jak idę z dziewczyną na pierwszą randkę to zawsze się denerwuję, a jak się denerwuję, to się nadmiernie pocę. - Boję się więc, że będę miał mokre plamy na ubraniu, zroszone czoło i... ogólnie będę nieestetyczny. Co oczywiście potęguje tylko zdenerwowanie.

Bądź pewny siebie Bądź pewny siebie fot. Hasloo Group Production Studio / shutterstock.com

Czy mi starczy pieniędzy?

- W czasach studenckich i kiedy byłem na dorobku liczyłem każdy grosz - wspomina Jakub.
- Ile razy zdarzyło mi się zamiast cieszyć się towarzystwem pięknej kobiety, przeliczać, czy w grę wchodzi jeszcze zamówienie kolejnego piwa... Dzięki kartom płatniczym nie mam już tego problemu, ale kilka razy trafiłem na kobiety, których oczekiwania wobec randki były naprawdę za wysokie, jak na moje dochody. - Kasa może wywoływać niepokój - potwierdza Michał. - Ten problem da się jednak obejść, wybierając miejsca, które nie słyną z drożyzny albo zapraszając dziewczynę na kolację do domu. - Ja nie noszę przy sobie gotówki i kilka razy zdarzało się - przyznaję ze wstydem - że pożyczałem pieniądze od dziewczyny, a potem jej zwracałem.

Pocałunek Pocałunek Fot. 123RF

Czy wystarczająco dobrze całuję?

- Moje znajome powiedziały mi, że to, czy mężczyzna dobrze całuje to ważna i często poruszana w ich babskich rozmowach kwestia - śmieje się Tomek. Z tą wiedzą jest mi jeszcze ciężej na pierwszej randce. Zwłaszcza, że i tak nie wiem, czy całować, w co całować, czy się narzucać, czy odpuścić? Zazwyczaj zdaję się na instynkt i swoje umiejętności, ale obawy są. Zwłaszcza, jeśli dziewczyna onieśmiela mnie swoją urodą i pewnością siebie...

randka randka fot. BlueSkyImage / shutterstock.com

Czy będzie druga randka?

- Jak mi na jakieś kobiecie bardzo zależy, to pod koniec pierwszej randki zamartwiam się, czy będzie kolejna - mówi Paweł. To wynik tego, że jeszcze w liceum dziewczyna po pierwszej randce, nigdy nie odebrała ode mnie telefonu. Do tej pory nie mam pojęcia, co się właściwie stało. Na pocieszenie zawsze sobie myślę, że kobiety po pierwszej - udanej - randce, zastanawiają się, czy i kiedy mężczyzna do nich zadzwoni. Mam więc wrażenie, że w tej kwestii niepewność to nie tylko męska rzecz.

Więcej o: