Które modelki najczęściej miały okładkę w "Vogue'u"? [ZDJĘCIA]

26 razy na okładce amerykańskiej biblii mody, to rekord, który należy do... Zgadnij i sprawdź, czy trafiłaś!
Lauren Hutton Lauren Hutton Fot. Vogue/Richard Avedon

26 okładek Lauren Hutton

Lauren Hutton ma 69 lat i wciąż pozuje do zdjęć i swoją twarzą firmuje kampanie reklamowe domów mody oraz firm kosmetycznych. Hutton zaczęła karierę od pozowania do Playboya, po czym postanowiła zostać modelką pozującą do sesji modowych. Wszystkie pięć nowojorskich agencji ją odrzuciło - była za niska i miała diastemę.

Hutton nie zraziła się odmową i w końcu wzięła ją pod swoje skrzydła Eileen Ford. Później Hutton zrobiła zawrotną karierę, podpisując m.in. lukratywny kontrakt na reklamowanie kosmetyków Revlon.

Hutton nie dała się wciągnąć w szpony świata mody. Chociaż agencje nie lubiły kiedy modelki wyjeżdżały na wakacje, Hutton doprowadziła do sytuacji, w której pół roku spędzała na urlopie, połowę w pracy. Wyjeżdżała, ilekroć czuła, że jej uśmiech przygasa.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Jean Shrimpton Jean Shrimpton Fot. Vogue/William Klein

20 okładek Jean Shrimpton

Shrimpton uznawana jest za pierwszą topmodelkę. Jej urodą zachwycił się fotograf David Bailey, z którym była zaręczona. Wspólnie jako duet modelka-fotograf zrobili zawrotną karierę. Po trzydziestych urodzinach Shrimpton wycofała się z życia publicznego i razem z rodziną zamieszkała na angielskiej wsi. Unika świateł fleszy i zainteresowania mediów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Karen Graham Karen Graham Fot. Richard Avedon/Vogue

20 okładek Karen Graham

Graham przyjechała do Nowego Jorku żeby zrobić karierę jako nauczycielka języka francuskiego. Przypadkiem wpadła na nią właścicielka agencji modelek Eileen Ford, która zaproponowała jej współpracę. Graham zdecydowała, że za dodatkowe pieniądze z pozowania będzie mogła umeblować swoje mieszkanie, zgodziła się więc.

Praca w modelingu była w jej przypadku bardzo owocna. Modelka przez 15 lat była twarzą firmy kosmetycznej Estée Lauder. Co więcej wiele osób myślało, że Graham to właśnie właścicielka kosmetycznego giganta.

Po przejściu na emeryturę zajęła się swoim hobby - łowieniem ryb na muchę. Zrobiła papiery instruktora i prowadzi dwudniowe kursy.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Cindy Crawford Cindy Crawford Fot. Herb Ritts/Vogue

18 okładek Cindy Crawford

To nie modelka, tylko prawdziwa instytucja. Cindy - oprócz pozowania - prowadzi firmę, która zajmuje się różnymi działalnościami - od produkcji kosmetyków, poprzez wydawanie płyt z ćwiczeniami po sygnowanie nazwiskiem Crawford mebli i innych przedmiotów użytkowych.

W ślady słynnej mamy może pójść dziesięcioletnia Kaia, która ma już za sobą pierwsze sesje zdjęciowe. Crawford jest na razie sceptycznie nastawiona do kariery córki i wolałaby, żeby jej dziecko zajęło się nauką.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Claudia Schiffer Claudia Schiffer Fot. Vogue/Patrick Demarchelier

16 okładek Claudii Schiffer

Niemiecka modelka, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Im starsza, tym piękniejsza i bardziej szlachetna. Wiele osób zarzuca jej, że nie jest seksowna. Wystarczy jednak spojrzeć na jej zdjęcia z kampanii Guessa, żeby zmienić zdanie. Claudia zgromadziła fortunę, może więc sobie spokojnie pozwolić na zajmowanie się dziećmi i luksusowym życiem z Londynie u boku męża, producenta filmowego.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Jean Patchett Jean Patchett Fot. Vogue/Irving Penn

16 okładek Jean Patchett

Szczyt popularności Jean Patchett przypadł na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte minionego wieku. Określano ją mianem amerykańskiej dziewczyny o francuskim szyku. W latach, które przypadły na najbardziej pracowite, zarabiała około 50 tysięcy dolarów rocznie. Dla porównania kilka lat temu jej słynne zdjęcie w czaro-białej kreacji zrobione przez Irwina Penna zostało zlicytowane za ponad 260 tysięcy funtów.

Jean Patchett zaczęła karierę jako 21-latka, co także świadczy o innych realiach świata mody panujących przed laty. Modelka zmarła w 2002 roku.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Amber Valletta Amber Valletta Fot. Vogue/Steven Meisel

16 okładek AMber Valletty

Amerykańska modelka, która została odkryta przez skauta z agencji gdy miała zaledwie 16 lat. Wciąż pozuje i firmuje swoją twarzą kampanie reklamowe. Od pewnego czasu próbuje swoich sił w aktorstwie - do tej pory zagrała w 18 produkcjach. Prywatnie jest żoną dawnego olimpijczyka - siatkarza Christiana McCaw oraz mamą ich syna Audena.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Veruschka Veruschka Fot. Vogue/Irving Penn

12 okładek Veruschki

Veruschka Von Lehndorff to bardzo barwna postać. Veruschka pochodzi z arystokratycznej rodziny. Swoją karierę zaczęła w wielkim stylu - ubrana na czarno z natapirowanymi włosami i rozbuchanym ego sama pojawiała się w studiach fotografów, mówiąc, ze chciałaby zobaczyć, jak ją widzą. Taka postawa zaowocowała propozycjami ze strony naczelnych największych pism, którzy pytali nieśmiało, czy Veruschka zechciałaby dla nich pozować.

Veruschkę unieśmiertelnił Antonioni w "Powiększeniu", w którym zagrała samą siebie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Gisele Bündchen Gisele Bündchen Fot. Vogue/Steven Meisel

11 okładek Gisele Bündchen

Brazylijska piękność należy do najlepiej opłacanych ale także bardziej zajętych modelek. Nie jest zbudowana jak typowa modelka wybiegowa - ma spory biust i kobiecą sylwetkę. Jej twarz i ciało przyciągają reklamodawców.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Kate Moss Kate Moss Fot. Vogue/Mario Testino

8 okładek Kate Moss

Kiedy w Wielkiej Brytanii na popularności zyskiwała Kate Middleton, pojawiły się opinie, że w Anglii jest tylko jedna Kate - Moss. Moss zrobiła spektakularną karierę, z wad (niskiego wzrostu, lekkiego zeza i krzywych zębów oraz nóg) robiąc swoje największe atuty. Moss jest jak kameleon - świetnie czuje obiektyw i potrafi przed nim zagrać każdą rolę. Co więcej świat mody nie wygląda na znudzony jej obecnością - zdjęcia Kate ciągle pojawiają się na rozkładówkach magazynów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: