7 grzechów głównych mężczyzn w sypialni

Kobieta w łóżku widziana oczami mężczyzny? Tym razem przedstawiamy męski punkt widzenia na bardzo damskie kwestie. Ku przestrodze i gwoli informacji!
Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. Maksim Shmeljov/Shutterstock

Mylne wyobrażenia

Mężczyzno - jeśli masz w głowie seksopedię, to świetnie - należysz do rzadkiego gatunku - mówi autor tekstu "7 grzechów głównych. Wystrzegaj się wszystkich" piszący dla Pussy Project. - Nie trwaj jednak w przekonaniu o jej uniwersalnej słuszności  - po pierwsze dlatego, że kobiety się różnią między sobą, a pod drugie w każdej dziedzinie, także seksu, zawsze jest pole do ulepszeń. Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni kochając się z kobietami? Autor podaje siedem przykładów, przy czym jest ich zapewne o wiele więcej, a każda z nas mogłaby dorzucić własną historię. Oto nominowana siódemka.

Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. ifet/shutterstock.com

Wiem, co lubią kobiety

Mężczyźni współżyjąc z różnymi partnerkami przekładają ich upodobania na kolejne towarzyszki. To tak jednak nie działa. Dlaczego? - Bo kobiety różnią się od siebie pod wieloma, w tym łóżkowymi, względami. Używając bliskiej sercu mężczyzn terminologii motoryzacyjnej - to nie motocykl jednego producenta i jednego modelu. Kobiety zmieniają się także  w ramach cyklu, fazy życia, momentu w związku i innych życiowych zmian. - Oczywiście podstawy anatomiczne zostają bez zmian, reszta to interpretacja, której warto się nauczyć - uważa autor tekstu.

Seks Seks Fot. Shutterstock.com

Mam wszystko, czego kobieta potrzebuje

- Mężczyzna ma dużo! I wcale nie chodzi wyłącznie o członka. Mężczyzna ma przede wszystkim ciało, dłonie, język i penisa, ale poza tym także zapach, emocje, które tworzą  całość pozwalającą na bycie pełnowartościowym partnerem seksualnym. - Żeby zmienić się w artystę potrzebna jest odrobina wiedzy i pomysłowości. - Zakładanie, że sam penis wystarczy, jest błędne - podkreśla autor, dodając, że: - Pewne wyspecjalizowane komórki w kobiecej łechtaczce odpowiadają za odbieranie wibracji i nacisku. Włączenie więc do seksu wibratora okazuje się zazwyczaj objawieniem, którego mocy żadna ze stron się nie spodziewała.

Seks plus pieszczoty Seks plus pieszczoty fot. Maksim Shmeljov/shutterstock.com

Kobiety czują tak samo

Owszem w wielu sprawach jesteśmy podobni - łechtaczka może mieć erekcję podobnie jak penis, krocze równie mocno odpowiada na bodźce. Są jednak elementy, które zasadniczo odróżniają kobiety od mężczyzn. Jakie? Na przykład wrażenia płynące z penetracji. - Przyjemność ta nie zawsze jest równie wielka dla kobiety, co zawsze dla mężczyzny - zaznacza autor tekstu. Wnętrze pochwy jest mniej wrażliwe niż zewnętrzna część kobiecych organów. Nawet specyficzne punkty, które znajdują się wewnątrz - np. punkt G, potrzebują dłuższej stymulacji by zastartować. Z tego właśnie powodu dla wielu pań penetracja nie jest ulubioną drogą dochodzenia do orgazmu.

Pieszczenie łechtaczki i samodzielne poszukiwanie źródeł rozkoszy może być pomocne do osiągania w przyszłości orgazmu także z partnerem Pieszczenie łechtaczki i samodzielne poszukiwanie źródeł rozkoszy może być pomocne do osiągania w przyszłości orgazmu także z partnerem Shutterstock

Wiem, gdzie jest łechtaczka

Zlokalizowanie łechtaczki to podstawa. Wielu mężczyzn międli wzgórek łonowy, podczas gdy od celu dzieli ich kilka ładnych centymetrów. - Gdy już wiesz, gdzie się znajduje żołądź łechtaczki, dowiedz się o jej pozostałych dwudziestu częściach - gdzie się kończy, dokąd sięga - radzi autor. Temat jest naprawdę wart zgłębienia - łechtaczka ma dwa razy więcej zakończeń nerwowych niż penis. Czytaj, eksperymentuj, oglądaj, pytaj - tylko w ten sposób na poważnie zaprzyjaźnisz się z nią.

Seks ukradkiem Seks ukradkiem fot. Ivan Montero Martinez/shutterstock.com

Wilgoć oznacza podniecenie

- To przekonanie jest bez sensu - uważa autor na stronie Pussy Project. Kobieta, która jest w miejscach intymnych wilgotna wcale nie musi mieć ochoty na seks, a suchość nie oznacza braku podniecenia. Wilgotność tej strefy warunkuje wiele kwestii, m.in. faza cyklu hormonalnego. Z tego właśnie powodu wymyślono sztuczne nawilżacze, czyli lubrykanty.

seks seks fot. Shutterstock

Orgazm oznacza fajerwerki

- Są różne rodzaje natężenia i rodzaje orgazmów - tłumaczy mężczyzna. Niektóre rozpływają się po ciele, inne są tak silne i intensywne, że trzeba po nich dochodzić do siebie. Nie ma dobrego orgazmu, ani złego. - Bywają za to ciche i głośne, krótkie i długie, totalne i takie trochę tylko.

Seks, seks i po seksie: after party Seks, seks i po seksie: after party fot. Dmitriy Shironosov/Shutterstock.com

Faceci robią, a nie mówią

Jeśli minęły dwa lata a seks zrobił się nudny, tylko otwarta rozmowa może przenieść was poziom wyżej. W pierwszej kolejności trzeba poznać swoje potrzeby. Z czasem, im bardziej będziecie sobie ufać, zacznijcie realizować swoje fantazje. Mechanizm i powtarzalność to droga do rutyny. O seksie można i należy rozmawiać, samo współżycie nie wystarczy.

Więcej o: