Dobre rady nie zawsze w cenie - zwłaszcza te sercowe

Ja na twoim miejscu , Powiem ci, co powinnaś zrobić, Dam ci radę - osoby, które tak mówią chcą dobrze, ale nie zawsze im wychodzi. Oto przegląd porad sercowych, których lepiej nie brać do serca.
rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "Miłość i szacunek" Emerson Eggerichs

"Zamiast czekać na Tego Jedynego, pora zadowolić się Tym Odpowiednim"

Takie słowa słyszą kobiety po trzydziestce, które nie znalazły swojej połówki. - Tu nie ma na co czekać i wybrzydzać - słyszą - Nie czas na kapryszenie. - Zamiast marzyć, pora pójść na kompromis - dodają niepytani o zdanie zaniepokojeni członkowie rodziny. A figa! Kto powiedział, że miłość życia można spotkać tylko do określonego wieku? Lepiej być szczęśliwym naprawdę, niż godzić się na półśrodki i oszukiwać samą siebie.

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki " Cała prawda o mężczyznach" Ian K. Smith

"Nie bądź 'łatwa'! Mężczyźni bardzie doceniają 'nieprzystępne'"

To, że mamy ciągle grać z mężczyznami w gierki jest nam wpajane od dziecka. - Nie bądź na każde jego zawołanie, - Niech się trochę postara, - Udawaj niezainteresowaną - tak działając, będziemy niby bardziej szanowane i rozbudzimy namiętne uczucia. A tam! Jeśli już zaliczyłaś wszystkie poziomy tej strategicznej rozgrywki, może czas na szczerość. Ktoś zaprosił cię na randkę za kwadrans koncert? Zamiast się zastanawiać, kto wcześniej odmówił jego zaproszeniu, idź i baw się dobrze.

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "Mężczyźni, miłość i seks" Davida Zinchenko i Teda Spikera

"Nie pokazuj się w intymnych sytuacjach - zachowaj tajemniczość"

- Nie jedz za dużo przy mężczyźnie, nie pokazuj swojej intymnej fizyczności, zawsze noś delikatny makijaż, przy łóżku trzymaj miętówki (na świeży oddech o poranku) - to nie żarty, z takimi radami można się wciąż spotkać. To chyba pokłosie średniowiecznych wyobrażeń na temat kobiety. A może lepiej działać odwrotnie - na randkę pójść bez makijażu i dać się pokochać za całokształt a nie w nagrodę za bycie ideałem?

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "Szczęście, jak kochać i być kochanym" Mabel Jam

"To on powinien przejmować inicjatywę"

Kobieta wysyła subtelne sygnały i to mężczyzna dobrze je odczytując przejmuje inicjatywę. On pierwszy powinien zadzwonić, on się oświadcza - a my pozostajemy w stanie pełnego napięcia oczekiwania. Strasznie to męczące i uzależniające od czyichś decyzji. Chcesz, to dzwoń - nie czekaj, nie martw się, że nie wypada i, że się narzucasz. Czekanie jest nudne, inicjatywa ekscytująca - zwłaszcza, jeśli pokonasz uprzedzenia.

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "Kochać na zawsze" Diany Kirschner

"Nie powinno się iść do łóżka na pierwszej randce, bo co on sobie pomyśli?"

Dorośli jesteście, świadomi swoich decyzji, obydwoje chętni - to róbcie, co chcecie. Związki zaczynają się na tysiąc sposobów. Te, które rozpoczęły się w łóżku wcale nie muszą być skazane na niepowodzenie, podobnie jak długie "chodzenie" przed pierwszym razem na spektakularny sukces.

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "Miłość w 90 dni" Diana Kirschner

"Nie zaiskrzyło? Nic z tego nie będzie?"

Doprawdy? A kto tak twierdzi? Chyba jakiś fanatyczny zwolennik miłości od pierwszego wrażenia. A nie każda miłość pojawia się, jak grom z jasnego nieba. Czasami uczucie potrzebuje więcej czasu na pojawienie się. No ale, jeśli czas mija, a motyli nie ma, to zawsze możecie zostać znajomymi.

rady sercowe rady sercowe Fot. Okładka książki "15 błędów, które zabijają związek" Johna Aikena

"W związku powinna być niepewność, wtedy partnerzy pozostają dla siebie fascynujący"

- Nie ma co przesadzać z wyznaniami i słowami uwielbienia - jeszcze się partner przyzwyczai, za pewnie poczuje i wywinie jakiś numer. Tak? A po co się ograniczać - kochasz, to o tym mów, ciesz się uczuciem, zamiast martwić się na zapas. Dobrze jest być kochanym, ale kochać jest jeszcze lepiej.

Więcej o: