Zaadoptuj faceta - akcja, na której hasło unosimy brwi

Zaadoptuj faceta - z taką akcją wystąpiły kobiety, które mają dość rankingów na najseksowniejsze, najpiękniejsze i inne naj. Co ma jednak adopcja do mężczyzn? I dlaczego wygląda jak wirtualny sklep?
Zaadoptujfaceta.pl Zaadoptujfaceta.pl Fot. Materiały prasowe

Do serca przytul...

W informacji prasowej Zaadoptujfaceta.pl można przeczytać, że: ekipa portalu Zaadoptujfaceta.pl po burzliwych dyskusjach stworzyła ranking 100 facetów do zaadoptowania w 2013 roku! Wśród nich znaleźli się aktorzy, sportowcy, piosenkarze - mężczyźni z Polski i z zagranicy.

Dziwi nas jednak chęć zaadoptowania. Z zaadaptowaniem miałybyśmy mniejszy problem, ale z adopcją? Jeśli tworzymy ranking mężczyzn, którymi chętnie się byśmy zaopiekowały, to nie na zasadzie rodzica czy opiekuna. Trochę nam się te dwie idee kłócą.

Zaadoptujfaceta.pl Zaadoptujfaceta.pl Fot. Materiały prasowe

Kobieta klient, mężczyzna produkt

W notce prasowej nie zabrakło informacji na temat portalu Zaadoptujfaceta.pl. Strona (w wersji francuskiej) została założona przez Manuela Conejo i Florent Steiner w 2008 roku - jako AdopteUnMec.com. Szybko stała się prawdziwym fenomenem we Francji. Marka trafiła na pierwsze strony gazet, po uzyskaniu 6 milionów użytkowników w niecałe 5 lat.

Ta różowa, wyglądająca jak buduar strona, powoduje spore zamieszanie i wcale nie zamierza zwolnić tempa. Tutaj proces uwodzenia zostaje całkowicie odwrócony, a tradycyjne role ulegają zamianie - zapewniają twórcy polskiej witryny.

Czy role zostały odwrócone? Kobieta jest tu opisywana jako klientka, a mężczyzna jako produkt. I tu pojawia się pytanie - o co właściwie chodzi?

Zaadoptujfaceta.pl Zaadoptujfaceta.pl Fot. Materiały prasowe

Zawoalowany przekaz

Żeby zrozumieć, o co właściwie chodzi, należy założyć konto i się zalogować. Zaadoptuj faceta to strona, na której kobiety mogą poznawać mężczyzn - rodzaj portalu randkowego, w którym to panie stawiane są w roli decydenta. Kobiety także decydują, czy dany mężczyzna będzie mógł z nimi w ogóle nawiązać kontakt - żeby to nastąpiło panie muszą umieścić kandydata w koszyku.

We Francji to numer jeden wśród francuskich serwisów randkowych, który ma 5,7 mln użytkowników, a obroty serwisu w kwietniu 2013 roku wyniosły 18 000 000 euro obrotów.

Zaadoptujfaceta.pl Zaadoptujfaceta.pl Fot. Materiały prasowe

Miłość na wesoło

Serwis jest znany przede wszystkim z tego, że jako pierwszy zrozumiał potrzeby współczesnych kobiet, jednak spełnia oczekiwania użytkowników obojga płci. Ponadto jest serwisem, w którym liczba rzeczywistych spotkań użytkowników jest największa.

W przeciwieństwie do swoich konkurentów, AdopteUnMec.com to ponoć serwis, z którego użytkownicy są dumni i przyznają się bez wahania, że z niego korzystają.

Zarówno w regulaminie serwisu jak i w materiałach prasowych ciągle pada słowo poczucie humoru. Być może za poważnie podchodzimy do tematu klientek i produktów, a hasło 'świeża dostawa wąsaczy' w dobie poprawności politycznej mniej nas śmieszy.

Zaadoptujfaceta.pl Zaadoptujfaceta.pl Fot. Materiały prasowe

Nie, dziękuję!

W Le Monde napisano, że Zaadoptujfaceta to: połączenie dwóch rzeczy, które kobiety uwielbiają - mężczyzn i zakupów - może mieć wyłącznie pozytywne efekty. Może, ale handlowa otoczka, którą na jej potrzeby stworzono, nie każdej kobiecie będzie odpowiadać.

Dlatego po testowym zalogowaniu usuwam moje konto. "Będzie nam ciebie brakować!" - zapewnia zespół Zaadoptujfaceta.pl. To miłe, ale już słowa: "Te X produktów nie będzie już mogło kontaktować się z tobą: Nie ma cię już na półkach naszego sklepu!", sprawiają, że wcale nie żałuję...

Więcej o: