Randki online: jakie zdjęcie wybrać na profilowe, co o sobie pisać? [RADY EKSPERTÓW]

Coraz więcej ludzi poznaje swoje drugie połówki w sieci. Jak się najlepiej zaprezentować, żeby pierwsze kliknięcie zaowocowało zaiskrzeniem?
. . Fot. Schutterstock

Zdjęcie profilowe

Jakie zdjęcie należy wybrać na profilowe? Jakiego rodzaju zdjęcia załączać?

Wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą zaciekawić kobietę i odwrotnie

Sébastien Sikorski, ZaadoptujFaceta.pl: - Pierwszą rzeczą na którą zwracają uwagę kobiety, gdy dostają "zauroczenie" jest zdjęcie profilowe. Musi ono zachęcić do podjęcia następnego kroku. Mężczyźni wysyłając zauroczenie kierują je do kobiet, które podobają im się najbardziej. Zabawne zdjęcie, które podkreśla osobowość odnosi z reguły największy sukces.

Wskazówki dla szukających flirtu i romansu bez zobowiązań

Sigurd Vedal, VictoriaMilan.pl: - Należy mieć świadomość, że zdjęcie profilowe jest pierwszą rzeczą, którą widzą odwiedzający profil. Najczęściej to właśnie ono determinuje fakt, czy dana osoba chce cię poznać lepiej, czy nie.

Po pierwsze, zdjęcie profilowe powinno pokazywać ciebie - twoją twarz lub sylwetkę. Zdjęcia powinny być dobrej jakości,  uwzględniające walory estetyczne. Jednak w przypadku naszego portalu taki zabieg może sprawić, że ktoś cię rozpozna. Dlatego radzimy zamieścić zdjęcia, które nie pokazują w całości twojej  twarzy, sylwetki - tym samym zbudujesz aurę tajemniczości.

VictoriaMilan.pl posiada również funkcję "Anonymous Blur", dzięki której twarz staje się trudna do rozpoznania.  Zapewnia to anonimowość użytkownikom, którzy w inny sposób mogą pokazać siebie - charakteryzując swoją osobowość  słowami, zainteresowaniami itp.

Jeśli zamiast randek online wolisz usługi biura matrymonialnego

Adam Grzesiak, biuro matrymonialne Czandra: Ważne by zdjęcia były korzystne, takie na których sami sobie się podobamy, ale też aktualne i prawdziwe. I w miarę naturalne.

Przed laty nasza klienta, wicemiss Polonia, znalazła mężczyznę dopiero, gdy zmieniła zdjęcia na bardziej naturalne, z wakacji. Jej zdjęcia z profesjonalnej sesji bardzo eksponujące ponadprzeciętną urodę onieśmielały mężczyzn i miała bardzo niewiele propozycji spotkań.

Klienci biura cenią sobie (także w zdjęciach) poczucie humoru i szczerość. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się np. zdjęcie jednego z klientów zrobione na wakacjach z wielkim kuflem piwa. (wiadomo - istotna część mężczyzn lubi napić się piwa, ale tez wielu na początku udaje abstynentów, którzy wolny czas spędzają wyłącznie w teatrze i galeriach sztuki - myślą bowiem, ze wówczas są dla kobiet bardziej atrakcyjni).

W opiniach na temat zdjęć ujawniają się nadal popularne przekonania o rolach społecznych - kobietom podobają się mężczyźni w garniturach. Natomiast kobiety w strojach formalnych budzą mniejsze zainteresowanie niż ubrane bardziej swobodnie.

Rady trenera rozwoju osobistego

Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego: - Takie, które pokażą na nasz temat to, co chcemy, by inni o nas wiedzieli. Kilka zdjęć opowie historię o 80% naszej osobowości: podróżnik robi zdjęcie w Maroko podczas uprawiania ekstremalnej dyscypliny sportowej, potem pokazuje się na imprezie z kolegami, z którymi jest blisko związany, a następnie fotografię, na której pilnie studiuje z grubej książki. Co wiemy? Że jest zdyscyplinowany, towarzyski, ambitny, pracowity... Znowu, najważniejsze jest pokazanie tego, co zainteresuje właściwe osoby. Nieadekwatny dobór zdjęć przyciągnie ludzi, z którymi nam nie po drodze, a to prowadzi do niespełnionych oczekiwań i pretensji.

. . Fot. Schutterstock

Zły pomysł na zdjęcie

Jakie zdjęcia są niedopuszczalne?

Wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą zaciekawić kobietę

Sébastien Sikorski, ZaadoptujFaceta.pl: - Nasi użytkownicy zamieszczają zdjęcia, na których robią coś, co lubią lub zdjęcia, które podkreślają ich poczucie humoru. Najważniejsze jest to, żeby zdjęcie było dobrej jakości i było autentycznym zdjęciem użytkownika. Na ZaadoptujFaceta.pl dziewczyny mają bardzo ładne zdjęcia profilowe i widać na nich, że bardzo dbają o swój wygląd.

Wskazówki dla szukających flirtu i romansu bez zobowiązań

Sigurd Vedal, VictoriaMilan.pl: - Przede wszystkim zdjęcia przedstawiające nagą sylwetkę, fotografie w grupie znajomych lub z dziećmi  -  są absolutnie niemile widziane, podobnie jak popularne teraz zdjęcia robione telefonem przed lustrem - na wszystkie powyższe nie zezwalamy w naszym serwisie. Szczególnie jednak dbamy o ochronę osób postronnych i dzieci.

Jeśli zamiast randek online wolisz usługi biura matrymonialnego

Adam Grzesiak, biuro matrymonialne Czandra: Zdecydowanie własne (ten problem nie dotyczy klientów biura, ale na portalach zamieszczanie cudzych zdjęć jest częste) i aktualne. Jeśli planujemy znajomość "w realu" to nie ma najmniejszego sensu udawać, że mamy 10 lat lub 20 kg mniej - szukajmy osób które nas zaakceptują, takie którym się spodobamy. Ważne by zdjęcie podobało się nam samym.

Nie warto przechwalać się ponadprzeciętnie dobrą sytuacją materialną - przez większość naszych klientów jest to źle odbierane, budzi zainteresowanie nielicznych osób szukających wsparcia, niesamodzielnych, interesownych itd.

. . Fot. Schutterstock

Informacje na zachętę

Jakie informacje "o sobie" zachęcają, a jakie zniechęcają. Które dobrze uwypuklić, a jakie lepiej przemilczeć?

Wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą zaciekawić kobietę

Sébastien Sikorski, ZaadoptujFaceta.pl: To co najbardziej przyciąga w opisie profilu to przede wszystkim humor. Naszą stronę  należy traktować z przymrużeniem oka i to właśnie podoba się naszym użytkownikom.

Na ZaadoptujFaceta.pl nie liczy się tylko wygląd, przywiązujemy również sporą uwagę do stylu życia ludzi, ich upodobań muzycznych czy filmowych... Zachęcamy użytkowników do zabawy, dlatego też przygotowaliśmy różne kategorie, które ludzie mogą wypełnić: znaki szczególne, czy są "dostarczani" z przyjaciółmi czy z psem.  Sprawia to, że poszukiwanie zamienia się w świetną zabawę. Kobiety mogą napisać czy mają styl elegancki, klasyczny czy rock. Mężczyźni mają wybór między geek, trendy, bad boy.

Wskazówki dla szukających flirtu i romansu bez zobowiązań

Sigurd Vedal, VictoriaMilan.pl: - Stworzony przez nas profil powinien być dla odbiorców interesujący i zabawny - nie  mylić z ośmieszającym. Dobrze, żeby charakteryzował naszą osobowość, pokazywał czego szukamy, co nas interesuje. Ponadto powinniśmy zamieścić informacje, dzięki którym łatwiej nam będzie skontaktować się z ludźmi o podobnych gustach i zainteresowaniach - pamiętajmy, że idee łączą ludzi.

Profile, które są zbyt ogólne, nie są stworzone  w odpowiednim "języku" wymyślonym dla odpowiedniego odbiorcy mogą być odbierane jako fałszywe, stwarzające bariery - będą działać przeciwko nam.

Jeśli zamiast randek online wolisz usługi biura matrymonialnego

Adam Grzesiak, biuro matrymonialne Czandra: Dla Polaków bardzo ważna jest sfera zawodowa, wśród klientów biura (ale pewnie generalnie wśród niebędących w związku), jest wiele osób które osiągnęły sukces, wykonują interesujące zawody.

Wiemy, że ten element prezentacji naszych klientów budzi zainteresowanie. Pisanie o zainteresowaniach/pasjach oraz formach spędzania wolnego czasu, choć może wydawać się banalne, jest potrzebne. Już od dawna wiadomo, że jeśli chodzi o budowanie trwałych relacji, ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw, ważne zatem by lubili podobne rzeczy. Kontrowersje może budzić ujawnianie swojego światopoglądu, przekonań politycznych, przynależności religijnych. To bardzo indywidualna sprawa - nie namawiamy do tego, ale też nie zniechęcamy.

Jeśli coś jest dla danej osoby szczególnie ważne, w silny sposób ją określa i czuje ona potrzebę komunikowania tego już na początku, na etapie konstruowania swojego profilu, to oczywiście nie wetujemy.

Rady trenera rozwoju osobistego:

Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego: - A to związek weekendowy, gdzie można pobawić się w księcia bez wad i księżniczkę bez fochów, czy też relacja na dłużej, gdzie trzeba do relacji wprowadzić wszystkie - te dobre i te słabsze - strony siebie? Na początku, czyli na portalu randkowym, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Ono ma posłużyć do pierwszej selekcji. Opisanie swoich słabości może być tak samo strzałem w kolano, jak i pomocą w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.

Przykładowo, jeśli ktoś napisze, że uwielbia jeść i zdarza mu się być żarłokiem, to ludzie, dla których dom i rodzina są wartością, będą tym zachęceni, ale jednocześnie straci się wszystkich dbających o siebie indywidualistów. W wirtualnym świecie możemy pokazać, co chcemy, licząc się oczywiście z tym, że jakiekolwiek kłamstwo będzie miało odwrotny efekt przy spotkaniu na żywo i doprowadzi do utraty zaufania. Ale podkreślać możemy to, na co mamy ochotę.

. . Fot. Schutterstock

Kilka słów o przeszłości

Co pisać o swojej związkowej przeszłości?

Wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą zaciekawić kobietę i odwrotnie

Sébastien Sikorski, ZaadoptujFaceta.pl: Na ZaadoptujFaceta.pl ludzie zapisują się z ciekawości. Szybko jednak zdają sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy szukają nowych przyjaźni a inni miłości. Zazwyczaj ludzie nie piszą na profilu o swojej związkowej przeszłości. Poruszają ten temat w czasie spotkania.

Wskazówki dla szukających flirtu i romansu bez zobowiązań

Sigurd Vedal, VictoriaMilan.pl: - To czy chcemy i co chcemy pisać o swojej związkowej przeszłości zależy wyłącznie od nas, to indywidualny wybór każdego użytkownika. Warto zadać sobie pytanie, po co pisać o swoim ostatnim związku lub aktualnym jeśli szukamy nowego bądź romansu - jak w przypadku Victoria Milan. W tych kwestiach należy przede wszystkim skupić się na tym czego pragniemy.

Jeśli zamiast randek online wolisz usługi biura matrymonialnego

Adam Grzesiak, biuro matrymonialne Czandra: W ofercie, ankiecie, prezentacji, czy pierwszych rozmowach na pewno nie rekomendujemy tej informacji. W naszej opinii podanie swojego stanu cywilnego (o co pytamy w ankiecie) jest absolutnie wystarczającą wstępną informacją.

Oczywiście w trakcie spotkań ten temat się pojawi, ale ważne by nie dominował. Skądinąd wiadomo, że zarówno kobiety jak i mężczyźni w większości źle reagują na osoby mówiące bardzo negatywnie o swoich partnerach z przeszłości. Być może kryje się za tym (uzasadniona psychologicznie) obawa, że kiedyś podobnie mogą mówić o nas.

Istnieje pogląd, że nasze związki z przeszłości świadczą o nas (w ujęciu "o nas" z ówczesnego etapu, naszych potrzeb, gustu, zainteresowań, marzeń itd. z tamtego czasu). Przyglądając się partnerom z przeszłości możemy obserwować także to jak sami ulegliśmy zmianie, to z resztą dotyczy także historii naszych przyjaźni. Wniosek z tego taki, że nasza przeszłość i rozumienie jej jest niezwykle istotne dla nas. Nie oznacza to jednak, że mamy prezentować ją w całości naszym potencjalnym/przyszłym, a nawet obecnym partnerom.

Spotkanie z nową osobą, poznawanie się, to sprawdzanie czy możliwa jest wspólna przyszłość. Zwracanie się ku przeszłości jest uwidacznianiem tego co oddzielne, nie może zatem sprzyjać budowaniu więzi tu i teraz.

Rady trenera rozwoju osobistego:

Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego: - A co chcemy osiągnąć? Gdy ktoś napisze, że był czterokrotnie rozwiedziony, to będzie to miało raczej negatywny wydźwięk i będzie sabotowało możliwe spotkanie z nową osobą. W przypadku osób w średnim wieku i starszych mamy więcej przeszłości o istotnym znaczeniu niż w przypadku ludzi młodych. Generalnie, im człowiek młodszy, tym mniej interesuje go przeszłość. Przekaz: "jestem gotowy na coś nowego i chcę inwestować w przyszłość" jest kluczowym przekazem dla każdego nowego związku, a brak uporania się z demonami przeszłości często jest zawalidrogą w budowaniu kolejnej relacji.

. . Fot. Schutterstock

Totalne klisze

Jakie informacje są najbardziej szablonowe i lepiej ich unikać, jeśli chcemy się wyróżnić?

Wskazówki dla mężczyzn, którzy chcą zaciekawić kobietę i odwrotnie

Sébastien Sikorski, ZaadoptujFaceta.pl: - Zbyt poważne i długie opisy stają się bardzo szybko nudne i nie przykuwają uwagi. Należy unikać opisu który będzie wyglądał jak nasze CV, w którym umieszczamy miejsce zamieszkania pracę, doświadczenie. Bycie zbyt bezpośrednim również zniechęca użytkowników.

Śmieszne opisy przyciągają największą uwagę. Faceci mogą bawić się używając mocnych stron "produktu". Dziewczyny mogą sprecyzować swoją listę zakupów. Wywołuje to dużo śmiechu wśród naszych użytkowników i sprawia, że nasze grono na ZaadoptujFaceta.pl wciąż wzrasta.

Wskazówki dla szukających flirtu i romansu bez zobowiązań

Sigurd Vedal, VictoriaMilan.pl: - Jedyne co doradzamy naszym użytkownikom w tej kwestii to postawienie na naturalność, szczerość, bycie sobą, dobrą zabawę.  Przedstawiajmy zatem te informacje, które nas najlepiej charakteryzują - kim jesteśmy jako człowiek, co lubimy a czego nie, jakie mamy zainteresowania i najważniejsze, czego oczekujemy od partnera. Unikajmy kłamstw, pisania informacji, które dobrze o nas świadczą. Unikajmy banałów i zdań, które pojawiły się na setkach portali randkowych - one nas nie wyróżnią.

Pomyślmy, że po drugiej stronie jest inna osoba, która oczekuje szczerości i szuka prawdziwej osoby, a nie sylwetki człowieka stworzonej na potrzeby wyłącznie portalu randkowego.

Pamiętajmy także, że najważniejsze to czerpać przyjemność z faktu poznania nowej osoby. Otrzymaliśmy setki listów z podziękowaniami od szczęśliwych mężczyzn i kobiet, którzy odzyskali radość bycia w związku po romansie za pośrednictwem Victoria Milan. A także wiele maili, w których ludzie dziękowali ponieważ właśnie u nas odnaleźli prawdziwą miłość.

Jeśli zamiast randek online wolisz usługi biura matrymonialnego

Adam Grzesiak, biuro matrymonialne Czandra: Analogicznie do punktu 3 i 4. Należy pamiętać, by nie mówić źle o ludziach, wyrażać zainteresowanie drugą osobą, ale jej nie przesłuchiwać, mówić nie tylko o sobie, ale też próbować szukać wspólnych tematów. Omawiać bieżące wydarzenia, poruszać neutralne tematy, podróże, książki, zmieniającą się rzeczywistość - itp. Obserwować i szukać wspólnych płaszczyzn komunikacji.

Rady trenera rozwoju osobistego:

Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego: - Kliszą jest to, o czym piszą wszyscy, więc używając gotowych szablonów, wpadniemy w "normę" - przeciętność. Wyróżni nas zdjęcie, bo ono zachęci do przeczytania profilu. A w nim napisanie o swojej niepowtarzalności - a przecież każdy z nas jest inny i ma w sobie coś wyjątkowego - powinno być regułą! Czym się wyróżniasz? Co robisz niepowtarzalnego? Co czujesz, co cię inspiruje, co cię porusza i daje życiową energię? Co szalonego potrafisz zrobić, czego nie lubisz i unikasz? Gdybyś miał 30 sekund do opisania siebie, jakbyś to zrobił?

Więcej o: